3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Kori
    #1399
    az egész terrortámadásban egyre több gyanús elem kerül a felszínre.
  • Grenzjager
    #1398
    az egyik koma asszem mohamed elatta volt. nos ot korozte,kereste a CIA,az FBI, az Interpool, a ScotlandYard...
    ES A SAJAT UTLEVELEVEL VETTE A JEGYET!!!!!!!!!!!!

    Nem gyanus???
  • Szabina
    #1397
    Igen, ez biztos hogy így van, kicsit olyan mintha saját maguktól félnének.
  • [NST]Cifu
    #1396
    Mondjuk Egyiptom esetében jogos, anno ott is volt a turistarablásos eset, és ugye egyiptom gazdaságának húzóágazata a turizmus...
  • Szabina
    #1395
    Ez idén Áprilisban volt. Egyébként Egyiptomban még a szállodákba is csak úgy mehetsz be, hgy előtte átvilágítanak, nagyon vigyáznak a turistákra, minden múzeumba, intézménybe, szent helyekre való belépéskor átvilágítanak, átvizsgálnak.

    A repülőgépen műanyag villa és kés van, azzal nem nagyon lehet sérülést okozni. (legalább is azokon a gépeken amiken eddig utaztam)
  • Kori
    #1394
    minden szigorítás egy idő után lanyhul

    ferihegyi biztonság?????
    két paraván közt ellenőrzik a NY-i utasokat, végignéztem a táska ellenőrzéseket, hát eléggé felületes volt!!!!
  • K.András
    #1393
    Ha azt nézzük,hogy naponta többmillio ember ül repülöre akkor azért egyböl érezni hogy ez szimpla pr duma,azért hajtogatják hogy fokozott a biztonság,hogy az emberekben ellensulyozzák a félelmet,természetesen ilyen nagy számu forgalom mellett képtelenség mindenkit ellenörizni,annyiba kerülne hogy az már nem érné meg...
  • cifuatwork
    #1392
    Erről van szó. Szóval szvsz itt a reptérbiztonsági kérdés mint olyan nem igazán játszott. Az már más kérdés, hogy a körözött személyről miért nem rendelkeztek semmilyen információval...
  • Borg
    #1391
    Nekem egyik munkatársam poénkodott éppen a minap, hogy a reptéren még a 3cm-es körömreszelőjét is elvették, merthogy fegyvernek alkalmas tárgy :)
    Erre fent a gépen beszólt az egyik utaskísérőnek, hogy akkor a kajához fent adott fém villával hátbaszúrhatja e a kapitányt :)

    Szal ennyit a biztonsági intézkedésekről... olyan úgysem lesz, ami teljesen kijátszhatatlan...
  • cifuatwork
    #1390
    Megkérdezhetem mikor volt ez? Felteszem valamikor 9/11 után nem sokkal.
  • Szabina
    #1389
    Egyiptomban a kairói reptéren kétszer világítnak át mindenkit: egyszer amikor belépsz a reptérre (még a kísérőket is, akik nem utaznak), másodszorra pedig amikor bemész a váróterembe. Mindkét helyen "biztonásgi kapun" is át kell haladni, ami besípol ha valami fémet érzékel. Nekem a nyakláncom szépen bejelzett, ezért már ott is vot egy biztonsági őr (egy nő) és mindenemet végigmotoztt, majd mikor a váróterembe mentem mentem be, újra lejátszódott az egész. Szól kellemtelenség ide vagy oda, ott legalább átvizsgáltak mindenkit.
  • cifuatwork
    #1388
    Megnyugtatlak, ezt próbaképpen eljátszották9/11 után ezt sok más nagy repteren is (a Müncheni-től kezdve...) és a legtöbb esetben sikerült késeket ill. egyébb fegyvereket felvinni a gépekre.

    Gondolom neked sem tetszett, amikor amerika kijelentette, hogy megszigorítja a beutazásra vonatkozó lépéseket, ujjlenyomat levevésétől kezdve az alaposabb átvizsgáláson át a megszigorított vízumkiadásig. Két véglet van, az egyik a fájdalommentes megoldás, ahol megpróbálják kiszűrni a problémás embereket, miközben a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozzák az utasoknak, a másik véglet meg az, amikor továbbra sincs 100%-osan biztosítva, hogy nem vihet fel senki fegyvert, de az egész ellenőrzés felér egy zaklatással.

    Lehetne úgy csinálni, mint az Izraeliek: mobil ellenőrzőpontok felállítása, folyamatos fegyveres járőrők, állandó igazoltatások, stb.
    Az neked jobban tetszene?
  • Kori
    #1387
    láttátok a hiradóban a 9/11 terroristák repülőre szállását?

    ennyit a biztonságról!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Grenzjager
    #1386
    na erre jo a hires europai liberalizmus
    mindenkit beengedni aztan meg csak csodalkozni, hogy hinnye mennyi ganejt okoznak a betelepulok
  • [NST]Cifu
    #1385
    Nem figyeled a híreket, épp pár napja lőtték egymást a Palesztinok... :D
  • karikusz
    #1384
    Hát amilyen faszok ezek az arabok ....azoktól minden kitelik...((((

    ...nem hogy gyilkolnák egymást...minthogy ártatlan embereket...
  • Grenzjager
    #1383
    Valami tortenni fog. Kurva sok rendor cirkal London utcain, 3assaval. Eddig csak hebe-hoba lehetett latni oket, akkor is kettesevel. Rendorsegi es katonai helikopterek koroznek...
    szoval paraznak valamitol
  • Grenzjager
    #1382
    Nyerunk VIZILABDABAN!!!
  • nemcsakfeel
    #1381
    magyarország indiai tartalmáról ne is beszéljünk...
  • Tetsuo
    #1380
    Lehet h a Bushék csinálnak vmit..
  • Hamed
    #1379
    Sztem se. Az egész világ ellenük fordulna, csak Bush alá adnák a lovat.
  • Kori
    #1378
    szvsz
  • Kori
    #1377
    nem lesz semmi a sporton kívűl
  • The Garrett
    #1376
    uygértem a bravúros magyar sporteredményeket leszámítva..
  • The Garrett
    #1375
    kicsit morbid kérdés, de ki mit tippel.. lesz valami az olimpián?
  • Hellhammer
    #1374
    Kár, hogy nem lehet szerkeszteni a hsz-eket :(
    Na mind1, most jutott eszembe egy példa a jelenlegi helyzetre, kicsit gyerekes lesz, de a lényeg a lényeg :)

    Tegyük fel, hogy van egy tesóm akit elvert Pistike. Erre én nagyon bedühödök és elverem Pistikét, aki azért pofánvert egyszer engem a bunyóban. Pistike és a haverjai nem szimpatikusak nekem. Kicsit később mikor a tesóm azt mondja, hogy Pistike haverjai a discoban beszóltak neki, meg csúnyán néztek rá elhatározom, hogy véget vetek ennek. Pistikével nincs gond a múltkor úgy el vertem, hogy már fél tőlem, ellenben a haverjai többen vannak és egyedül kevés leszek oda. Nosza szólaok pár haveromnak, akik jönnek is nagy hévvel, hogy milyen jó kis hecc lesz ez a bunyó. Aztán Józsit kiüti Pistike egyik haverja erre Béla megijed és elindulna hazafelé, mire én megállítom őt és mondom neki, hogy ha nem megy neki a Pistike bandájának, akkor beköpöm az apjának (akiről tudom, hogy labilis idegállapotú alkoholista), hogy a múltkor kilopott egy csomó pénzt a pénztárcájából.
    Ebben a helyzetben sztem én simán terrorizálom Bélát.
  • Hellhammer
    #1373
    Lehet, hogy általánosan nem tekintik ezt terrorizmusnak , de én igen (számomra nem elfogadható amikor erkölcstelen eszközökkel, és a hatalmával visszaélve próbálja meg rávenni a nagyobb a kisebbet a szerinte helyes cselekedetre :| az érvelés, diplomácia és tárgyalás mára kiment a divatból az USA-ban?)

    Ha mindent összevetsz, akkor a robbantások kivételével szinte a terroristák összes eszközét ők is ugyanúgy bevetik, csak más tálalásban :(
    Én csak annyira próbálom meg élezni a dolgot, mint itt tették páran egyesek az arab világban élőkkel ugyanezt az álatlánosítást és sarkítást.
  • [NST]Cifu
    #1372
    A baj szerintem az, hogy kicsit sarkítani akarod a témát. Az nem vitás, hogy az USA ilyen módszerekkel is operál, de ez szerintem nem egészen az általánosan efogadott terrorizmusba tartozik. Ennyi.
  • Hellhammer
    #1371
    Bocs, nem akartam ennyire dirketbe szabni, de nekem mindig az az érzésem, hogy ha beírok ide egy cikket vagy véleményt (általában mindig az ellenpólust képviselem, azaz a terror elleni harc visszásságait próbálom előhozni), akkor itt jöttök egyből sokan nekem (köztük Te is) és lehurrogtok. Egyszer sem történt meg itt a topicban az, hogy akár egy fél gondolat erejéig elismertétek volna az én álláspontomat :(
  • [NST]Cifu
    #1370
    Ejej...

    A terror általánosan a fegyveres megfélemlítést takarja. Itt inkább politkai zsarolásról van szó.

    Ha ezt te nem vagy hajlandó elfogdani, akkor elfogadom neked, de ne próbáld meg körmöd szakadtáig festeni a rózsaszín mázt az "USA a szabad világért" utópiára.

    Figyi, hol is írtam én bármi olyasmit, ami valami ilyesmit takart: "rózsaszín mázt az "USA a szabad világért" utópiára"?
    Idézd be lécci, mert az én lyukacsos memórián szerint sose állítottam ilyesmit. Ez esetben viszont vegyél vissza a vádaskodásból, okey?
  • Hellhammer
    #1369
    Szerintem a terror célja az, hogy megfélemítse az embereket, ezáltal olyan irányba terelje a cselekedeteiket, amit a terror alkalmazója jónak lát.

    "...de megfigyelők emlékeztetnek arra, hogy a Fülöp-szigetek - az Egyesült Államok volt gyarmata - jelentős mértékben rá van utalva az amerikai gazdasági segélyekre."

    Szerinted az nem a megfélemítés eszköze, hogy ott lebegtetik felettük azt a lehetőséget, hogy a segélyeknek over? Látványosan nem ölnének meg senkit mint a hagyományos terroristák, de azáltal hogy elvonják a pénzeket tőlük szerinted hányan halnának bele az éhségbe és a fertőzésekbe, amik annyira jellemzőek az ilyen 3. világbeli országokra? Ugyanazt az eredményt érnék el vele, mint az afrikai diktatúrák vezetői akik a segélyszállítmányokat lenyúlják, csak itt nem lenyúlás lenne, hanem az, hogy nem adnak semmit. Ezzel fenyegetik őket, hogy ha nem azt csinálják ami az USA érdeke, akkor szétesik az országuk. Ez sztem reális veszély, és én igen is a terrorhoz sorolom ezt is (mint anno a szovejeteknek azokat az akcióit amikor a kőolajszállítmányok leállításával tartották sakkban a keleti blokkot). Ha ezt te nem vagy hajlandó elfogdani, akkor elfogadom neked, de ne próbáld meg körmöd szakadtáig festeni a rózsaszín mázt az "USA a szabad világért" utópiára.
  • [NST]Cifu
    #1368
    Attól tartok a terror fogalmát te egy kicsit ki akarod bővíteni, de szerintem a kettő össze sem hasonlítható...

    Itt simán arról van szó, hogy a szövetséges erőknek komoly preztizsveszteséget okoz a filippinók kivonulása, ezért politikai nyomásgyakorlást alkalmaznak most. Amúgy a cikkben is feltételes módot használtak, tehát "alkalmazhat"...
  • Hellhammer
    #1367
    Klikk

    Akkor ki is tart terrorban kit?
  • Kori
    #1366
    való igaz hogy nincs iteles információ laden hollétéről iletve hogy él-e egyáltalán
  • Grenzjager
    #1365
    ...amugy Londonbol nezve nem kell azon csodalkozi ha elobb utobb minden fehert kirugdallnak majd Europabol...
    ...London 30%-a angol.... oks nem 70%-a arab, de a masodik nacio az arab...... s elhihetitek Nemetorszag szerencses, hogy "csak" torokok es kurdok" elnek ott.
    Lasd Franciaorszagban az arab attakokat......
  • K.András
    #1364
    A világ leggyávább emberétöl(bujdoso laden :D) biztos be fognak szarni az olaszok :D
  • Glpetyus
    #1363
    faszt jönnek itt ezzel a csicska laden-nel...sztem már ő maga se tudja,hogy hol van...ha él még eggyáltalán...
  • Kori
    #1362
    ez a binladen mindig kispéciz magának valakit , megfenyegeti, ha nem jön össze talál mást

    nagyfasz csávó????????
  • Kori
    #1361
    Kormányfőt buktatnának

    Pénteken ugyanez a honlap közölt egy másik szélsőséges csoportnak tulajdonított írást. Az al-Kaidával kapcsolatban álló Abu Hafsz al-Maszri Brigádok a 2001. szeptember 11-i egyesült államokbelihez hasonló vérfürdővel fenyegette meg Olaszországot, ha Róma nem meneszti Berlusconi kormányfőt.

    "Vagy megszabadultok a hozzá nem értő Berlusconitól, vagy pedig valósággal felégetjük Olaszországot. Ott vagyunk Olaszországban. Egyikőtök sincs biztonságban. Ha nem fogadjátok el sejkünk (Oszama bin Laden) ajánlatát, valóra váltjuk fenyegetését" - figyelmeztet a szervezet, amely annak idején a március 11-i madridi merényletsorozatot is magára vállalta. Mindamellett ennek a közleménynek a valódisága sem igazolódott még.


  • Kori
    #1360
    A halál autói nem állnak meg

    "Olaszország népe, kormányotok részt vett az Irak elleni háborúban, csapatokat és fegyvereket küldött országunkba. Utoljára szólítunk fel benneteket, hogy követeljétek tőle a békés kivonulást Irakból" - olvasható az egyik, július 17-i keltezésű dokumentumban, amelyen a "Háled ibn al-Valíd Brigádok, al-Kaida" aláírás szerepel. "Ha kormányotok nem engedelmeskedik, a megoldást az autórobbantások jelentik majd."

    A közlemény szerint, amelynek eredetiségét egyelőre nem sikerült megállapítani, az olasz népnek és kormányának "vállalnia kell annak a következményeit", hogy Róma nem fogadta el Oszama bin Laden al-Kaida-vezér "békeajánlatát", amelyet április 15-én az európai országoknak tett. "Kezünket nyújtottuk a tűzszünet érdekében, de kormányotok nem válaszolt kedvezően. Vállaljátok hát döntése következményeit. Esküszünk, hogy a halál autói nem állnak meg" - hangzik az üzenet.