3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • Frank99
    #2532
    nagyon helyes!
  • mrzed001
    #2531
    Hacsak nem köt egy 20 dolláros pulzométert is a bombára, akkor a rendőrök okozzák a robbanást :P
  • Punkerwork
    #2530
    Példa nélküli a brit általános tűzparancs


    "Több brit szakember helyteleníti ezt a politikát, azt ugyanakkor elismerik, hogy nincs más mód egy öngyilkos merénylő megállítására."
  • Punkerwork
    #2529
    Életfogytiglanit kapott Theo van Gogh gyilkosa

    ezt is le kellett volna rögtön puffantani mikor elkapták.
  • Punkerwork
    #2528
    "Szar időben szar helyen vannak."

    szerintem ez nem teljesen igaz, 10000 arabból mondjuk van 20-30 beteg fanatikus a nyugati közösségekben, ha maguk között rendet tennének nem lenne itt semmi gond.
  • Frank99
    #2527
    és kit érdekel a nyomora?
    A magyar vállalkozók pl. csődbe mennek a német stb. multik miatt.
    Gondolom az Angliában élő arabok gyűjtést fognak rendezni a magyar kisvállalkozókak ugye?

    Meg ugye a világon pl. NEM magyarok robbantgatnak, ha mi robbantgatnánk, minket üldöznének, jogosan.

    Mit modjak többet?

    Szar időben szar helyen vannak.


  • Dichter
    #2526
    Pontosan!
  • Dichter
    #2525
    Az adott szituációban jól cselekedtek a zsaruk. Mérlegelniük kellett, hogy megölik-e azt az embert, vagy megkockáztatják, hogy felrobbantja az esetleg nála lévő bombát, és azzal megöl-e x embert.
  • Punkerwork
    #2524
    akkor meg is érdemled hogy lelőjjenek, tudod hogy terror készültség van, felszólítank hogy állj meg erre elfutsz, szivességből nem lőnke le rögtön, de te ahelyett hogy nyugodtan fekszel a földön és megvárod hog ykiderüljön nem csináltál semmit inkább ellenállsz, zsaru honnét tudja hogy nem e éppen a bombát élesíted?
  • BADE
    #2523
    a futás közben lövik le azt mondom ok,de a földön már minek?Ha akart volna robbanthatott volna.Lehet én is elkezdtem volna szaladni,ha pár fegyveres rohan utánam.
  • Punkerwork
    #2522
    full jogos, gyanús figura a földön kezében a táskával ugrál, simán le kell lőni, a legtöbb ember ha csak kaja vagy hasonló van a táskájában nem kezd el balhézzni...
  • BADE
    #2521
    Ja és 5 golyót eresztettek bele?én így hallottam
  • BADE
    #2520
    Akkor gratulálok nekik!Nyilvános kivégzés,no comment!Velük is ezt kellene csinálni!
  • Dichter
    #2519
    Szerintem sajnos nem ilyen egyszerű a helyzete, de fölösleges is ezen vitázni, úgysem fogjuk megtudni az igazat.

    Én úgy hallottam, már a földön feküdt, amikor agyonlőtték.
  • BADE
    #2518
    Ha valakinek 50 éve van üzlete,csak van félretéve pár milla a legrosszabb esetekre.Csődbe biztos nem megy,max nyit máshol boltot.
    Más:
    a brazil villanyszerelőt hogy is lőtték le?Amikor elkapták?Vagy futás közben?
  • Dichter
    #2517
    Tegyük fel, hogy nincs igazam, de az általánosítás, akkor sem helytálló ilyen helyzetben. A Mo.-i cigányok kb 80%-a nem dolgozik, segélyekből élnek, alkoholizálnak, lopnak, ölnek, stb, de vannak rendesen dolgozó cigány ismerőseim is. Egyszóval általánosítani, szerintem nagyon felületes gondolkodásra vall.

    A Terrorhoz:
    Láttam egy riportfilmet a BBC-n egy arab férfival, akinek 50! éve van egy üzlete Londonban. Rendesen dolgozik ő, és az egész családja is. És amióta történtek a robbantások, a helyi lakosság, bojkottálja az üzletet. Valószínűleg csődbe megy, és az utcára fog kerülni, egyik napról, a másikra. Nem azt mondom, hogy jobban pórul járt, mint mondjuk aki meghalt a robbantásokban, de ő is az általánosítások áldozata.
  • The Garrett
    #2516
    en kb 15(4 rokon, többit pedig rajtuk keresztül) öt ismerek, ők is maradhatnak thx.
  • Frank99
    #2515
    te nem tudhatod.
    az Angliában robbantók is már ott születtek, jó gyerekek voltak, aztán hirtelen megváltoztak.

  • Punker
    #2514
    ok tehát van 4 +1 doki akit én ismerek, a maradék pár ezerrel mi legyen az országban?
  • Dichter
    #2513
    Nem kéne általánosítani. Van 4 arab barátom, mindegyikük normális ember, és tudom, hogy akármekkora zsákkal közelednek is felém, nem fog robbanni.
  • Frank99
    #2512
    Akkor mi a faxot keresett is ott?
    A jogkövető magartás hol is van? Sehol?

    sebaj.
    egy barnával kevesebb.
    az utcánkba is jöhetnének a brit rendőrök!
  • QuippeR
    #2511
    mit dehogynem? lejárt a vízumja, azért menekült. egyébként meg brazil volt, nem is arab.
  • Frank99
    #2510
    én most megyek Olaszba, de miden büdös hátizsákos arabot elkerülök nagy ívben, és elindulok a másik irányba azonnal, az biztos, mert már ezek után nem lehet tudni, hogy a köcsögök hol fognak robbantani.

    és ha lelőnek közülük néha-néha egyet tévedésből, nem fogom sajnálni.

    és ezzel sokan vannak így.
  • Frank99
    #2509
    dehogynem....
  • The Garrett
    #2508
    a menekülő emberről később kiderült hogy semmi köze nem volt a terrortámadásokhoz :(
  • Cnut
    #2507
    Nagy és fontos városok és mindkét ország küldött katonákat irakba és asszem afganisztánba is. És már ott sem feltűnőek az arabok.
  • Punker
    #2506
    franciák betiltották a kendőt stb, bőven elég "indok"
  • maozedong
    #2505
    az egyiptomi kicsit durva volt :)
    sztem következő célpontjuk lehetne bármelyik fegyver gyár az usában, vagy olajkút :)
  • I.C.ram
    #2504
    Miért pont Róma, vagy Hága? Szvsz maradnak USA-nál és talpnyalóinál. Franciák, németek megúszták ezt az egészet, és valószínűleg meg is fogják, mert nem fordultak európa ellen, amcsi miatt.
  • Cnut
    #2503
    MIután Londont szétrobbantották, mi lesz a következő? Szerintem vagy Róma vagy Hága, aztán jön a többi... Ez az évszázad sem a békéről, jólétről és szeretetről fog szólni.
  • maozedong
    #2502
    egy arab blog ... http://arashphoto.persianblog.com/ persze nem jelent semmit .. de mégis? :c
  • Garfield
    #2501
    Azt még senki sem mondta a kedves hős felszabadító forradalmár terroristáknak, hogy nekik dagadhat a mellük, milyen ügyesek, hogy megint megöltek ennyi embert egy népszerű turistahelyen (lásd még: Luxor, 1997. november 15), de lehet, hogy sokkal nagyobb kárt okoztak Egyiptomnak azzal, hogy ezután kétszer is meggondolja az ember, hogy oda utazzon-e? (Azon meg nem is csodálkoznék, ha a kedves turista úgy általában kihúzná a muzulmán országokat a nyaralási úticéljai listájáról.)
  • [NST]Cifu
    #2500
    Pedig az Egyiptomiak eléggé ügyelnek a biztonságra... úgytünik mégis kijátszották őket. :(
  • Punker
    #2499
    "Legalább 65 halálos áldozata és több mint 130 sebesültje annak a robbantás-sorozatnak, amely az egyiptomi Sarm-es-Sejk üdülőhelyen történt a szombatra virradó éjjel. Legalább három autóba rejtett pokolgép robbant egy szálloda, éjszakai mulatók közelében, és a bazárban. A robbantásoknak legalább nyolc külföldi áldozata van."
  • Dichter
    #2498
    Ez ma volt, én is hallottam róla.
  • Punkerwork
    #2497
    "Lelőttek a londoni rendőrök egy férfit az egyik metróban péntek délelőtt. Egyes hírek szerint öngyilkos merényletre készült az áldozat.
    Egy férfit lelőttek a brit rendőrök a Stockwell metróállomáson pénteken délelőtt. Az utasokat evakuálták az állomásról - írja a BBC News. Egyes jelentések szerint a férfi öngyilkos akcióra készült.
    A beszámolók szerint a férfit három rendőr üldözte, egyiküknél pisztoly volt. A menekülő embert a földre lökték és öt alkalommal rálőtték.
    "Kifelé, kifelé - ezt kiabálták, aztán meghallottuk a lövéseket" - mesélte egy szemtanú. A metróközlekedést az érintett vonalon felfüggesztették.
    A BBC szerint a mostani eset összefüggésben lehet azzal, hogy a rendőrség még keresi a szerdai négy kisebb londoni robbantás elkövetőit."

    tegnap tudtommal csütörtök volt.

  • Frank99
    #2496
    Egyébként elsősorban azokra gondoltam akikről tudják, hogy ilyen kapcsolataik vannak.
    Egy csomóról tudják, hogy alvó ügynök, gyűjtenek róluk egy kis infót és kihajtják az országból.
    Ennyi.
    Nekem is nyilván kell tartani az ügyfeleim adatait (azonosítani kell) mint könyvelő, nehogy már egy terrorista-gyanús embert nem lehet kitoloncolni!
  • Rafaelo
    #2495
    az egész busz legyen bombabiztos :D
  • Darkboy
    #2494
    már megint volt :S jó hogy itt nincs :S
  • Dzsini
    #2493
    ez meg jól meggyorsítaná a városi közlekedést :)
    (sötétkékek hátulra, világoskékek előre...)