3974
Terrorizmus a nagyvilágban
  • n3whous3
    #3934
    Majd csak elfogynak
  • Punker
    #3933
    "Ismeretlen palesztin fegyveresek lőtték le egy palesztin biztonsági tiszt három fiát és sofőrjüket hétfőn Gáza városában, egy iskola közelében. A három, 6 és 10 év közötti gyermeket szállító gépkocsira egy másik autóból zúduló golyózáporban további kilencen megsebesültek. A meggyilkolt gyermekek apja a Mahmúd Abbász palesztin elnök vezette Fatahhoz hű, magas rangú hírszerző tiszt, aki a merénylet pillanatában otthon tartózkodott. Egyelőre nem tudni, hogy kik és miért követték el a terrorakciót. "


    szép.....
  • Punker
    #3932
    1-et, a többi pénzt lenyúlnák :(
  • Thanatos
    #3931
    jah de a miniszterelnök kapná nem a kormány nem? igy meg ugye valszeg másnap már nem is lenne sehol a pénzel együtt az illető :DDD
  • Cat #3930
    200 milliárd forint - Magyarország költségvetésében is elférne :) Hány lélegeztetőgépet lehetne venni rajta... :D
  • [NST]Cifu
    #3929
    Pedig az az egy milliárd dollár éppenséggel elférne a palesztin kormány költségvetésében...
  • Cat #3928
    Egy izraeli internetmágnás egymilliárd dollárt ajánlott fel a palesztin miniszterelnöknek és izraeli kollégájának, ha leülnek tárgyalni, és békét kötnek. A felek elutasították az ajánlatot.

    EZ MEKKORA! :D

    http://index.hu/politika/kulfold/izr4752/
  • Grenzjager
    #3927
    Mondhatni érdekes


    Mass protest by anti-zionist Orthodox Jews against the existence of the State of “Israel”

    na erre varrhatna gombot egy-két antiszemita, mert végül is az "állam" léte ellen is szót emeltek.

    ..bár tudom a kérdés többszörösen összetett, mégis érdekes
  • Punker
    #3926
    hát kb
  • [NST]Cifu
    #3925
    Most erre mit lehet tenni Izrael részéről? Ők aláírtam egy tűzszüneti megállapodást. Elvileg a Palesztin kormány feladata, hogy betartassa azt. Ha nem teszik, akkor vissza az első mezőre és Izrael katonai erővel fog válaszolni...
  • Punker
    #3924
    ezek tényleg hülyék :(
  • [NST]Cifu
    #3923
    Napjainkban a terror alkalmazása sajnos mindennapos és az egész Földön elterjedt, egyfajta harci eszköz. A terror célja a világban nem más, minthogy egyes hontalan, diaszpórában élő csoportok és népek létrehozzanak egy globális, rabszolgatartó rendszert, "1984" világát. George Orwell elképzelései megvalósulni látszanak.

    Garfield már rámutatott, hogy hol is hibádzik ez az elmélet. Történetesen a terrorista csapatok legnagyobb része éppenséggel a függetlenségért harcol, nem pedig a beolvadásért valamibe...

    Globalizmus azonban létezik a terrorizmus terén is, lásd még az ETA és az IRA együttműködését, tapasztalatcseréjét, vagy az Al-Kaida kiképzőprogramjai. Ezek is egyfajta globalizmusok végülis, hiszen az Al-kaida például a muszlim terrorizmus szinonímájává akar válni (vált?). De csak látszólag szól egy közös cél érdekében az egész, valójában inkább csak egy laza rendszer, szerteágazó célokkal (pl. egy nagy, egységes iszlám ország elképzelése, amiről Bin Laden is beszélt párszor - csakhogy aki egy kicsit is ismeri az arab és muszlim kultúrát, az rögtön visszakérdez, hogy Szunnita vagy Síita irányzatról lenne ez esetben szó?). Amire te gondolsz, az nem terrorizmus, talán az NWO (New World Order) szemlélet az, ami közelebb áll hozzá - annak viszont nem itt van a helye...

    Mellesleg, nem igazán világos, hogy mit is jelent az általad emlegetett "belpolitikai polidili". Annyi azonban bizonyos, hogy én nem űzök "belpolitikai polidilit", és nem vetemedni szoktam ahogy írtad, hanem véleményt nyívánítani.

    Hajdanában danában az SG-n is volt politikai fórum. De sok volt vele a probléma, és számüzve lett a fórumról a fórumot üzemeltetők által. Az eféle nem kifejezetten politikai topicoc, mint ez is, életben maradhatnak, de a politizálás itt is keretek közé van szorítva.

    A polidili fogalma szerintem számodra is ismerős lehet, én az Index fórumán találkoztam vele először, bár nem biztos, hogy onnan származik, és főleg a belpolitikai fröcsögést jelenti, ami pl. az index polfórumán folyik. Ebből pedig sokan nem kérnek. Én sem. Miután elöbb-utóbb minden politikai fórum ilyen fertővá alakul sajnos a magyar fórumokon, az SG lépése számomra érthető, és őszintén szólva nekem nagyon is szimpatikus.

    Az általad benyomott "nyitó" hsz. viszont egyfelől nem a terrorizmushoz kapcsolódik (ld. fent), és egyértelműen polidilibe torkolanna. Ez nem egyszerű véleménnyilvánítás, hiába próbálod annak beállítani.
  • Thanatos
    #3922

    még annyit tennék hozzá hogy belpolitikai témában nem csak a forumokon nem tud értelmes vita folyni hanem ugy általában sehol mo-n :P
  • Punker
    #3921
    válaszolok itt a kérdésedre, néha félelmetes mennyi primitív ember mászkál szabadon az utcákon vagy írkál a netre.....
  • Garfield
    #3920
    Mellesleg, nem igazán világos, hogy mit is jelent az általad emlegetett "belpolitikai polidili". Annyi azonban bizonyos, hogy én nem űzök "belpolitikai polidilit", és nem vetemedni szoktam ahogy írtad, hanem véleményt nyívánítani.

    Idézet a #3910-ből:

    Ám az már egyáltalán nem logikus, hogy egy magyar hírmagazin fórumában hosszú ideje szó sem esik a magyarországi belpolitikai eseményekről. Legalábbis nem feltűnően. Az igaz, hogy a topic címe "Terror" de Magyarország is a Nagyvilág része, és amit belpolitika címen úgynevezett magyar politikusok művelnek ezzel a kis csonka Magyarországgal, az bőven belefér a terror fogalomkörébe.

    Jelen pillanatban Magyarországon Gazdasági Terror uralkodik, amely nem is teljesen szándéktalan és akár lehet kitervelt is. Sajnos az átlag magyar polgár bármely percben elveszítheti az alapvető, élethez szükséges létfeltételeit, magyarul falhoz van állítva. A jelenleg hatalmon lévő politikusok elvették a jövőnket, és ellehetetlenítik egy európai mércével értékelhető középosztály kialakulását.

    Csevegjetek csak tovább nyugodtan Irakról, Amerikáról, Izraelről, az arabokról, a tálibokról, a törökökről. Így egy álomvilágot igazgathattok mesemondással. A Valóság az a zsebetekből kivett pénz és az elvett jövő!
  • Garfield
    #3919
    Napjainkban a terror alkalmazása sajnos mindennapos és az egész Földön elterjedt, egyfajta harci eszköz. A terror célja a világban nem más, minthogy egyes hontalan, diaszpórában élő csoportok és népek létrehozzanak egy globális, rabszolgatartó rendszert, "1984" világát. George Orwell elképzelései megvalósulni látszanak.

    Mi ez a hagymázas marhaság???

    Pl. Baader-Meinhof csoport, Aum Shinrikyo, Al-Aksza mártírjainak brigádja, Hezbollah, ETA, IRA, OAS. Ezek milyen globális rabszolgatartó rendszert akarnak létrehozni?
  • Annakin
    #3918
    Köszönöm a tájékoztatást de látom a topic pontos címét. És igazad van.

    Igazad van, mert a belpolitikáról sajnos (vagy nem sajnos) valóban nem lehet intelligensen és közérthetően társalogni a különböző fórumokon. Vagyis, amit te láttál ezzel kapcsolatban azt én magam is tapasztaltam.

    Nézd, tedd a dolgod. Ha úgy gondolod hát csak gyomlálgasd a hozzászólásaimat. A Te döntésed, mit teszel.

    Mellesleg, nem igazán világos, hogy mit is jelent az általad emlegetett "belpolitikai polidili". Annyi azonban bizonyos, hogy én nem űzök "belpolitikai polidilit", és nem vetemedni szoktam ahogy írtad, hanem véleményt nyívánítani.
  • Annakin
    #3917
    Csupán a tisztánlátás végett:
    "A terror a nyílt erőszak alkalmazása rémület, rettegés kiváltása céljából. A terrorizális, félelemkeltésnek vagy elrettentésnek vannak racionális indíttatásai, de az oka lehet elmebaj, vagy a gyermekkorban magatartási rendellenesség, amelynek hátterében erős szorongás vagy kisebbrendűségi érzés áll.

    A terrorizmus a terror rendszeres alkalmazása, a félelem terjesztése erőszakos akciók által, különösen politikai célok elérése érdekében. A terrorista erőszakos cselekedetei révén félelmet keltő személy. Rendszerint csoportokba, szervezetbe tömörülnek, de előfordulnak magányos terroristák is, akik többnyire elmebetegnek számítanak. Híres terrorsiták, terrorista szervezetek: a Vörös brigádok, al-Kaida (az alapítány), Hagana és Irgun.

    Az államilag szervezett, intézményes terror, illetve a katonai terror a megfélemlítés rendszere és légköre, mint politikai eszköz (például a vörös terror, fehér terror)."

    Napjainkban a terror alkalmazása sajnos mindennapos és az egész Földön elterjedt, egyfajta harci eszköz. A terror célja a világban nem más, minthogy egyes hontalan, diaszpórában élő csoportok és népek létrehozzanak egy globális, rabszolgatartó rendszert, "1984" világát. George Orwell elképzelései megvalósulni látszanak.
  • [NST]Cifu
    #3916
    Akkor én is tudatosítanák benned valamit: a topic alcíme az, hogy Terrorizmus a nagyvilágban. Ha kell, akkor értelmezem neked, mit takar ez.

    Továbbá hogy közismert vagyok arról, hogy a mennyire üldözöm a belpolitikai polidilit, amit te is űzöl. Jópár éve tagja vagyok már az internetezők szubkultúrájának, és olyat nagyon ritkán láttam, hogy normális hangnemű belpolitikai vita folyon egy internetes fórumon. Azt viszont már számtalanszor, hogy nem belpolitikai témájú topicok hogy válnak flamelős, anyázós pöcegödörré a polidili miatt. Szóval én fogom itt gyomlálni a hsz.-eidet, ha ilyesmire vetemedsz, legalábbis amíg házigazda jogosultságom van ide.
  • SHADOWEYES7
    #3915
  • Annakin
    #3914
    Először is szeretném tudatosítani, hogy a hozászólásomban nem esett szó konkrétan semmiféle politikáról! Én a terrorról írtam, a terror itt van a világban, a topicban és látod benned is.
  • Annakin
    #3913
    Szevasz neked is.
  • Thanatos
    #3912
    izé, politikárol inkább tapadj le szvsz...
  • Punker
    #3911
    emlékeim szerint már kaptál politizálásért pontot nem? megint büntit akarsz? majd ha az emberek tudnak kultúráltan belpolitikáról beszélgetni akkor meg lesz engedve addig meg lehet máshova menni politizálni.
  • Annakin
    #3910
    Kifejezetten feltűnő, hogy ebben a topicban 3 vagy 4 ember - néhány "kiskék" fórumozó támogatásával - kellemesen eltársalog a külpolitikai helyzetről. Ez önmagában nem is gond, hiszen sok esetben okos hozzászólásokat olvashat az érdeklődő kívülálló közönség. Az ilyen és ehhez hasonló, kiscsoportos eszmecserékre is szükség van. Ez érthető.

    Ám az már egyáltalán nem logikus, hogy egy magyar hírmagazin fórumában hosszú ideje szó sem esik a magyarországi belpolitikai eseményekről. Legalábbis nem feltűnően. Az igaz, hogy a topic címe "Terror" de Magyarország is a Nagyvilág része, és amit belpolitika címen úgynevezett magyar politikusok művelnek ezzel a kis csonka Magyarországgal, az bőven belefér a terror fogalomkörébe.

    Jelen pillanatban Magyarországon Gazdasági Terror uralkodik, amely nem is teljesen szándéktalan és akár lehet kitervelt is. Sajnos az átlag magyar polgár bármely percben elveszítheti az alapvető, élethez szükséges létfeltételeit, magyarul falhoz van állítva. A jelenleg hatalmon lévő politikusok elvették a jövőnket, és ellehetetlenítik egy európai mércével értékelhető középosztály kialakulását.

    Csevegjetek csak tovább nyugodtan Irakról, Amerikáról, Izraelről, az arabokról, a tálibokról, a törökökről. Így egy álomvilágot igazgathattok mesemondással. A Valóság az a zsebetekből kivett pénz és az elvett jövő!
  • Ronny
    #3909
    és a barom politikusok be akarják venni az eu-ba, pedig ezt már tényleg elutasítja a többség.
  • Punker
    #3908
    Cifu szerinted hogy a f@szba tud 1 civil berohanni gyakorlatozó katonák közé? mint most pakisztánban, valahogy hihetetlen számomra hogy ekkor akupleráj legyen 1 laktanyában ami veszélyzónában van.
  • Punker
    #3907
    törökök félhetnek, mert ha lesz 1 független kurd erő az tuti megpróbál a tökükre lépni.
  • [NST]Cifu
    #3906
    Az jenkiknek egyáltalán nem jó, de lassan beletörődnek, hogy sose lesznek képesek kézben tartani a helyzetet. Ők eredetileg egy biztos és lojális szövetségest álmodtak az eléggé ellenséges közel-keletre. Ez olyan mézes-mázas álom volt, hogy ma már inkább tagadják ezeken álmok létezését, semhogy nevetségessé tegyék a Fehér Házat, hogy ilyesmiben hinni tudott. Viszont ha már az álmokat nem tudják megvalósítani, legalább szét ne essen az ország, mert annak sokkal csúnyább következményei lehetnek. Csakhogy mintha az erre irányuló döntések is folyton visszafele sülnének el. A különféle régiók feletti irányítást átadták a helyi nagyon, mérsékelt érdekcsoportoknak (burkoltan), abban a reményben, hogy így megbékíthetik a lakosságot és kihúzhatják az ellenállás méregfogát. A baj csak az, hogy a jelek szerint nagyon alábecsülték a síita-szunnita ellentétet. Arról már 2003-ban is voltak hírek, hogy a két vallási nézet keményvonalasai egymást ütik-verik ahol érik. Tavaly ez már olyan szintű volt, hogy Bagdadban is mindennaposak lettek az ilyen vallási forrásból táplálkozó fegyveres konfliktusok irakiak és irakiak között. Hogy még szebb legyen a képlet, a viszonylag békésnek tűnő Kurd többségű országrész a kvázi autonómiájában szépen kiépíti a saját országát, amitől a törököket már a guta kerülgeti...
  • dogfish
    #3905
    9 palesztin meghalt, 30 megsebesult, izraeli oldalon minusz egy katona...
    igy pontosabb...
    (izraeli hirek)
    akik tudnak heberul... :)
  • Ronny
    #3904
    elhozták a demokráciá lol
  • Punker
    #3903
    + az amcsiknak csak jó ha egymást lövik és nem őket :(
  • [NST]Cifu
    #3902
    Irakban nem túl burkoltan dúl a siita-szunita háború. Egyes szemtanuk olyasmikről számoltak be, hogy a síita katonák egy ellenőrzőponton egyszerűen kiszedegették a szunita embereket a sorból, egy ház mögé vitték, és lelőtték őket. Az US ARMY egységei látták mi történik, jelentették is, de nem tehettek semmit, felsőbb utasításra. A terület irányítását ugyanis átadták a síitáknak, meg lett hagyva, hogy ők intézkedhetnek és tarthatják fent a rendet...
  • Punker
    #3901
    Álcázott ellenőrző ponton raboltak el egy síitákkal teli buszt
  • Punker
    #3900
    "Öt palesztin megölt, további 30-at pedig megsebesített az izraeli hadsereg szerdára virradóra a Gázai övezet északi részén. Palesztin források szerint több tucat páncélozott harcjármű támogatásával izraeli gyalogsági egységek hatoltak be az övezet északi részén fekvő Bét-Hanún térségébe. Palesztin fegyveresek tüzet nyitottak a közeledő katonákra, akik viszonozták a tüzet.

    A katonákat a levegőből támogató izraeli harci repülőgépek rakétákat lőttek ki a palesztinokra. Az egyik légi csapás kioltotta egy palesztin rendőr és két fegyveres szélsőséges életét. Az egyik fegyveres a kormányzó radikális Hamász mozgalomhoz tartozott. Egy további Hamász-tag kézifegyverekkel vívott tűzpárbajban halt meg, egy ötödik palesztinnak pedig harckocsilövedék oltotta ki az életét."
  • Ronny
    #3899
    Carter kipakol

    http://www.spiegel.de/international/spiegel/0,1518,431793,00.html
  • [NST]Cifu
    #3898
    Az amerikai kormány irak-politikája fordulóponthoz közelít.

    Háttérinfo - Az angolok kivonulnának irakból 10-16 hónapon belül.
  • Punker
    #3897
    na megint alkotott valami barom Ceylon-on :(
  • CSOCSO
    #3896
    ?
  • Thanatos
    #3895
    kellemes szórkaozást :) cyao