SG.hu·

Simcity 5 fejlesztés alatt

Luc Barthelet a Maxis képviselője a francia TV-nek nyilatkozva megemlítette, hogy a következő virtuális metropolisz építő szimuláció fejlesztése megkezdődött.

A PC Games német magazinjának webes változatának értesüléseire hivatkozva úgy tűnik a Simcity 5 alapjait lassan elkezdték lerakni. A pcgames.de cikke szerint a Maxis vezető menedzsere, Luc Barthelet egy francia televíziónak nyilatkozva azt mondta, hogy "ebben a hónapban megkezdődtek a fejlesztések". A Maxis hivatalosan nem erősítette meg ugyan a hírt, de az Electronic Arts oldaláról közölték, hogy új csapatot keresnek a munkálatokhoz.

Habár az újságírók megkeresésére a Maxis úgy válaszolt, hogy "no comment", azaz nem kívántak egyelőre nyilatkozni, más források szerint Barthelet túlzottan is spekulál a SimCity franchise jövőjével kapcsolatban és megjegyzéseiből a sajtó túl sokat akart kiolvasni. Talán a sorozat népszerűsége lehet a legfőbb érv, miszerint biztosan elkészül majd a folytatás, a kérdés már csak annyi, hogy mikor.

A játék ősi változata a mostaniakhoz képes nagyon egyszerű szimuláció, már jó ideje játszható akár weben keresztül java felületen is, és mind a mai napig számos rajongója akad a különböző részeknek. A legutoljára megjelent Simcity 4 óriási sikerén felbuzdulva Rush Hour néven kiegészítőt is jelentettek meg, ahol a közlekedés és tömegközlekedés szerepét emelték magasabbra. A jelenlegi szint, ahol a szimuláció tart, már-már a valóságosság alsó határát súrolja és azt hiszem minden építőmániás ember izgatottan várja, hogy hová lehet ezt még fokozni.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© Somik2004. 05. 23.. 03:38||#21
A SimCity 5 úgy látszik hogy a Sims 2 grafikus motorját használja majd és pletykák szerint 2006-ba várható!
© [HUN]PAStheLoD2004. 01. 24.. 13:35||#20
yess.. már csak az a bibi hogy a 4 is megaigényes volt ..gépileg
© Tom32004. 01. 24.. 12:21||#19
vice-nak ment!
© Tom32004. 01. 24.. 12:20||#17
hat szerintem te meg ki se nagyon probaltad a simset nem konnyu a Hot Date utan elvenni felesegul valakit legalabbis nekem
fiu kolkot akartam jo ha 11kolkot ki nyirtam
1szer sikerult 1 kicsit dagadt kolok de kiraly lett meg otthoni etterem nyitottam az 1 000 koddal hoztam a bevetelt :)
© Vik19842004. 01. 24.. 11:32||#16
Ebbol is kultuszjatek lesz (vagy mar az is ???)
© a_n_d_r_e_w2004. 01. 24.. 11:01||#15
Ugyanazt csinálod, mint õ. Nem hiszem, hogy valaki csak azért lenne mondjuk "köcsög", mert 37 hozzászólása van, nem lehet mindenkinek 6917 darab :)
Amit mondott, az viszont tényleg hülyeség.
© PetruZ2004. 01. 23.. 23:10||#12
A SC4 256 mega alatt folyamatosan szaggat, 256 megával zoomnál és gyors területváltásnál darál kicsit, de utána folyamatos, 256 felett már jól játszható (az alap is, meg a Rush Hour-ral is).
© akoska2004. 01. 23.. 22:40||#11
Én nem vagyok egy Sims mániás de a Sims2-t kipróbálom és sztem tecceni is fog
© vice2004. 01. 23.. 22:23||#10
A Sims-et dagi, szódásüvegalj-szemüveges, pattanásos emberkék jáccák, akiknek halálunalmas az életük... Csak róluk tudom elképzelni, hogy órák hosszat irányítanak egy embert, ahelyett, hogy magukat irányítanák...

Sim City: az már kihívás... bár a 4 erõsen beszaggatott... patchelve is szaggat?
© Aquli2004. 01. 23.. 22:07||#9
Hansrix, ha megnõ a város, akkor utána már dúskálsz a pénzben. Eleinte én is úgy voltam mint te.