SG.hu

Az Activision beperelte a Call of Duty csalószoftverei, a Lergware és GameHook fejlesztőjét

A kiadó lehetőséget adott az alperesnek a visszavonulásra, de állítása szerint ő figyelmen kívül hagyta a felszólításait.

Az Activision pert indított a Lergware és GameHook szoftvereket kifejlesztő Ryan Rothholz ellen. A keresetet az Activision nevében Marc Mayer és Mark Humphrey nyújtotta be, akik mindketten a Mitchell Silberberg & Knupp ügyvédi iroda videojátékokkal foglalkozó részlegének partnerei. Az iroda azt állítja, hogy Rothholz 2021 és 2022 között fejlesztette ki és adta ki a Lergware-t, és a weboldalán keresztül értékesítette azt a játékosoknak. Azt is állítják, hogy Rothholz 2023-ban frissítette a szoftvert, hogy kompatibilis legyen a Call of Duty: Modern Warfare 2 és a Warzone játékokkal.

Ennek eredményeképpen az Activision felszólító levelet küldött, amelyet a vállalat állítása szerint Rothholz egy Discord-szerveren tett közzé, és "nyíltan gúnyolódott" a kiadóval. "A frissítés hatására az online játékosaink elleni támadások egyre gyakoribbá váltak, amire a felhasználók az interneten is figyelmeztettek." - közölte az Activision. A vállalat azzal is vádolja Rothholzot, hogy ő hozta létre a GameHookot, és állítólag ő toborzott másokat, köztük Collin „Cid” Gyetvait és Jordan „Bossnight55” Newcombe Boothey-t, hogy továbbértékesítsék a szoftvert, melynek ára 50 dollár volt, vagy 375 dollárért élethosszig tartó hozzáférésért.

„Az Activision úgy tudja és ennek alapján azt állítja, hogy az alperesek jelentős bevételre tettek szert tevékenységükből, az Activision és játékosközössége kárára” - áll a keresetben. A cég elmondta, hogy lehetőséget adott a megnevezetteknek, hogy válaszoljanak a szoftver eltávolítására vonatkozó követeléseire, de azt állítja, hogy „mindegyikük figyelmen kívül hagyta az Activision megkeresését, ami szükségessé tette ezt a pert”.

Az Activision 2025 márciusában további felszólító leveleket küldött. A Lergware és a GameHook online áruházi felületeit ennek következtében bezárták, de az Activision szerint az alperesek nem erősítették meg, hogy abbahagyják a szoftverek készítését vagy értékesítését. A kiadó azt állítja, hogy Rothholz, Gyetvai és Boothey továbbra is terjesztik vagy árulják a hacket magáncsatornákon és szervereken keresztül.

Az Activision „pénzbeli kártérítést, tiltó és egyéb méltányos jogorvoslatot, valamint büntető jellegű kártérítést” követel. "Az Activision nagyon keményen dolgozik azon, hogy a CoD-játékok következetesen meggyőző játékosélményt nyújtsanak, hogy a vásárlók továbbra is elkötelezettek maradjanak a CoD-játékok iránt, tartósan játszanak velük, és izgatottan várják a jövőbeli kiadásokat” - közölte a vállalat. "Ha a játékosok úgy érzékelik, hogy egy játék nem tisztességes, vagy hogy a többjátékos élmény nem működik megfelelően, többek között azért, mert mások csalnak, vagy megzavarják és/vagy feltörik a többjátékos szervereket, a játékosok egyre frusztráltabbá válhatnak a CoD-játékokkal kapcsolatban, kevésbé érdekli őket a játék és a támogatás, és akár teljesen abbahagyhatják a játékot.”

"A csalás és a hackelés tehát nemcsak a CoD játékosközösségeknek árt (és akár tönkre is teheti azokat), hanem hatással van az Activision azon képességére is, hogy gyors tempójú, stabil és kiváló minőségű online játékot kínáljon, amelyet rajongók milliói várnak az Activisiontől és a CoD-játékoktól”. Tavaly májusban az Activision 14,4 millió dollár kártérítést kapott az EngineOwning nevű csalószoftver gyártójától.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Merwenus #1
    Sok sikert az Activisionnek, szüksége lesz rá.