SG.hu

Kivonul a New York-i tőzsdéről a Magyar Telekom

A Magyar Telekom Nyrt. úgy döntött, hogy megszünteti a Társaság amerikai letéti jegyeinek (ADR-ek) New York-i tőzsdei (NYSE) jegyzését. Az igazgatóság jóváhagyta a döntést a mai ülésén.

A cég közleménye szerint a tőzsdei jelenlét megszüntetésének fő célja a pénzügyi jelentések struktúrájának egyszerűsítése és az adminisztrációs költségek csökkentése. A társaság továbbra is elkötelezett az amerikai befektetőinek kiszolgálása mellett, valamint fontos célja, hogy megfeleljen a legszigorúbb felelős társaságirányítási ajánlásoknak, illetve transzparens pénzügyi jelentéseket hozzon nyilvánosságra. A társaság ún. Form 25 dokumentumot kíván benyújtani az Amerikai Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) úgy, hogy legkésőbb 2010 év végéig megszűnjön a New York-i tőzsdei jegyzése.

"A Magyar Telekom mai döntésével igazodik a nemzetközi kereskedési gyakorlathoz, és csökkenti tőkepiaci jelenlétének összetettségét. A nemzetközi befektetők túlnyomó többsége már jelenleg is a Budapesti Értéktőzsdén kereskedik a Magyar Telekom részvényekkel" - mondta el a döntéssel kapcsolatban Thilo Kusch, az igazgatóság tagja, gazdasági vezérigazgató-helyettes. A társaság továbbra is fenntartja jegyzését a Budapesti Értéktőzsdén, és változatlanul készít angol nyelvű fordításokat az éves jelentésekről, pénzügyi beszámolókról és befektetői közleményekről. A tőzsdei jegyzés megszüntetését követően, amennyiben teljesülnek a deregisztráció feltételei, megszűnnek a Magyar Telekon vonatkozó amerikai törvények és jogszabályok által előírt jelentési kötelezettségei.

A deregisztráció maga nem ígérkezik egyszerű feladatnak, ehhez ugyanis a részvények globális forgalmának kevesebb mint 5 százalékát kellene hogy kitegye az amerikai piacokon bonyolított forgalom. Ez jelenleg magasabb a Magyar Telekom esetében, az elmúlt egy évben a magyar piacon bonyolított több mint 550 millió darabos forgalommal szemben New Yorkban nagyjából 50 millió darab Telekom-részvénynek megfelelő ADR cserélt gazdát. Korábban lapértesülések a társaság macedón leányvállalatánál zajló, végtelenbe nyúló vizsgálattal hozták összefüggésbe a kivezetés tervét, azonban megfigyelők szerint inkább a költségcsökkentési okok a valószínűbbek, tekintve a Deutsche Telekom korábbi hasonló lépését.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!