SG.hu·

Nem kötelező telepíteni az internetes szűrőt Kínában

Meghátráltak a kínai hatóságok: mégsem lesz általánosan kötelező a Zöld Gát (Green Dam) néven ismert internetes szűrő számítógépekre telepítése; a döntést maga az ipari és technológiai miniszter jelentette be csütörtökön.

Li Ji-csung (Li Yizhong) szerint a magánfelhasználók döntésén múlik, hogy installálják-e a szoftvert vagy sem. A filter használata azonban a nyilvános helyeken, például az iskolákban vagy az internetkávézókban, nem vita tárgya, az összes közhasználatban lévő gépre telepítik majd a szűrőt. A Zöld Gát telepítéséről szóló tervek korábban nagy port vertek fel az ázsiai országban. "A telepítés célja a gyerekek védelme az erőszakos és pornográf internetes tartalmak blokkolásával" - mondta a miniszter. A magánfelhasználók is installálhatják a szoftvert, ha úgy akarják.

"Minden lépés, amely az ügy átpolitizálására vagy Kína internetkezelési rendszerének támadására irányul, felelőtlen és nincs összhangban a realitásokkal" - hangoztatta Li Ji-Csung. A szűrő kötelező telepítéséről szóló döntés június 30-ra tervezett életbe léptetését elhalasztották, Li szerint a minisztérium a telepítés előtt figyelembe veszi a közvélekedést, és ehhez igazítja terveit.

A Zöld Gát fejlesztését célzó munkák közben tovább folynak, a piac pedig nyitva áll más, hasonló programok előtt is - mondta a miniszter.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© zola20002009. 08. 14.. 10:45||#1
De hát én úgy tudtam, hogy a kínai nagy tûzfal alapból nem engedi át a pornót...