SG.hu·

Szeptemberben rajtol a Google Android?

Nemrég még arról szóltak a pletykák, hogy az első készülék csak jövőre jelenhet meg, a friss hírek szerint azonban a T-Mobile USA szeptemberre hozta előre a debütálást.

A napokban mi is beszámoltunk a pletykáról, miszerint a nyílt platformot támogató első mobil, a sokak által HTC Dream néven emlegetett készülék csak 2009-ben bukkan majd fel, mivel a cégnek néhány ponton gondjai támadtak a fejlesztéssel. Most azonban egy megbízható forrásra hivatkozó cikkben arról adtak hírt, hogy ezek a telefonok már szeptemberben elérhetők lesznek.

Eszerint a T-Mobile amerikai részlege szeptember 17-én kezdi meg az értékesítést, egyelőre azonban csak a cég meglévő előfizetői számára. Ők egy teljes héten keresztül élvezhetik majd a kivételezést, ezt követően pedig néhány hét szünet következik, mielőtt a mindenki számára elérhető ajánlat felbukkan októberben. A készülék 3G-támogatással érkezik, ez azonban a beszámolók szerint sokakból csalódást válthat ki, tekintettel arra, hogy a szolgáltató csak most igyekszik kiépíteni saját hálózatát: az év végéig a meglévő kettő (New York és Las Vegas) mellett 20-25 várost szeretnének bekötni, a bővítés pedig 2009-ben folytatódik.


Nemrég - ugyanezen forrás jóvoltából - felbukkant egy videó is a YouTube oldalán, amelyben a készüléket mutatják be. Jól látható, hogy az érintőképernyő mögött egy QWERTY-billentyűzet kapott helyet, amely kicsúsztatható eredeti pozíciójából. A Gmail szolgáltatás a rendszer szerves része lesz, olyannyira, hogy a beüzemelés során is szükségünk lesz egy meglévő azonosítóra. A készülék mellé a T-Mobile USA várhatóan egy drágább 3G-előfizetést kínál majd, erről azonban részletek még nem jelentek meg. Külső elemzők megjegyzik, hogy a cég két érdekes szolgáltatást is kínál előfizetőinek: a HotSpot @Home keretében Wi-Fi hálózatra válthatunk át, amely nagyobb sebességet és erősebb jelet nyújt a belső terekben, havi 10 dolláros díjért cserébe pedig VoIP-megoldás is elérhető.

A szolgáltató nem volt hajlandó kommentálni a hírt - korábban annyit árultak el, hogy még az év vége előtt szeretnék piacra dobni a megoldást.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© dzsagon2008. 08. 18.. 00:37||#8
Miért liheg egy perverz a háttérben?
© hpteso2008. 08. 18.. 00:01||#7
fosh
© pedrohsi2008. 08. 17.. 19:18||#6
nem hiszem hogy a T-Mobil olyan nagy név lenne - én legalábbis még sehol nem láttam, minden más viszont van bõven
© Narxis2008. 08. 17.. 18:55||#5
Igen.
© kukacS3K2008. 08. 17.. 13:14||#4
"A készülék 3G-támogatással érkezik, ez azonban a beszámolók szerint sokakból csalódást válthat ki, tekintettel arra, hogy a szolgáltató csak most igyekszik kiépíteni saját hálózatát" a nagy fejlett amerika nagy fejlett t-mobilejának nincs 3Gje?
© Ferrer2008. 08. 16.. 13:08||#3
Én is ezért utálom az érintõképernyõt, de úgy látom, vannak rajta gombok is, ami jó!
© PyRex2008. 08. 16.. 11:24||#2
ez a videó mekkora égés már? van, amikor 4x tapint oda az ujjával, mire érzékeli a telefon :)
© zoli472008. 08. 16.. 09:24||#1
Ettõl most hasra kéne esni?