Napi Online

Kultúraváltást hoz az új Siemens-vezér

Kultúraváltást ígért a Siemens Zrt. július 1-jével kinevezett elnök-vezérigazgatója. Szentkuti László szerdán állt a nyilvánosság elé, amikor is elmondta: azon dolgozik, hogy visszaállítsa a cég régi hírnevét, s ennek érdekében egyebek mellett finomítani kívánja a szervezet belső ellenőrzési rendszerét, hogy azután csak az üzlettel kelljen foglalkoznia. Ezzel az utóbbi hónapokban napvilágot látott ügyekre utalt, amelyek kissé megtépázták a hazai Siemens jó hírnevét.

Szentkuti fontosnak tartotta elmondani, hogy például nincs nyoma a könyveikben annak a pénznek, amelyet állítólag egy Siemens-munkatárs átadott volna egy honvédségi döntéshozó szereplőnek. Ez azért is fontos, mert a Siemens a NATO kapcsán évek óta kizárólagos beszállítója a magyar honvédségnek. Egy másik elhíresült ügyben pedig, amelyben a Siemens megbízási szerződést kötött volna olyan cégekkel, amelyek nem folytattak gazdasági tevékenységet, nem emeltek vádat a Siemens ellen. Szentkuti lapunk érdeklődésére nem tudta megmondani, hogy meddig kísérthet még a múlt, mindenesetre proaktív kommunikációval kísérik üzleteiket, annak bizonyítékául, hogy minden rendben van.

Szentkuti egyébként határozott idejű szerződést kötött - de azt nem árulta el, hogy ez mennyi időre vonatkozik -, az viszont nem szerepel benne, hogy ez idő alatt milyen eredményt kell elérnie a cégnek. A 11 társaságot magában foglaló, tavaly 2100 főnek munkát adó cégcsoport a 2005. október 1-jétől 2006. szeptember 30-áig tartó üzleti évében 110 milliárd forintot meghaladó árbevételt ért el, miközben EBITDA-ja 4,6 milliárd forint volt.

Az idei üzleti évben a GDP növekedési ütemének kétszeresével bővülhet a cégcsoport árbevétele, EBITDA-ja pedig hatmilliárd körüli lehet, részben például a transzformátorágazat növekedésének köszönhetően. Az új vezér elmondta, hogy a cégcsoportnak az utóbbi időben számos nagy pályázatot sikerült megnyernie, amelyek középtávon sikeres működést biztosítanak a konszern számára: a cég kombinált ciklusú erőművet szállít a Miskolci Fűtőerőmű Kft.-nek, kiépíti az országos meteorológiai és a vegyi riasztó rendszert, s részt vesz a 2-es metróvonal rekonstrukciójában, sőt, berendezéseket szállít a 4-es metróhoz.

Szentkuti kiemelt területnek tekinti a közlekedési, az energetikai és az orvostechnikai ágazatokat, de jelentős szerepet szán az IT-szektornak is. Fontos szerepet tulajdonít a k+f tevékenységnek: a csoport 500 fős budapesti fejlesztési csapata mellett egy 120 fős bázist működtet Szegeden, s ezeken kívül számos felsőoktatási intézménnyel működik együtt.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!