Napi Online

Jól szerepel itthon a Sicontact

Meglepte a szakmabelieket, hogy a nulláról indulva három év alatt az antivírusszoftverek hazai piacának vezető cége lett a Sicontact Kft., amelynek alapító-ügyvezetője, Csiszér Béla a hetekben nyerte el az Év fiatal informatikai vállalkozója díjat.

- Az Informatikai Vállalkozások Szövetsége többek között azért választotta önt az Év fiatal informatikai vállalkozójának, mert vállalkozásának forgalma az elmúlt évben közel duplájára, üzemi eredménye pedig háromszorosára növekedett. Ráadásul az International Data Corp. közelmúltban megjelent felmérése szerint az önök által forgalmazott NOD32 antivírus piacvezető pozíciót ért el Magyarországon. Hogyan tudott a Sicontact ilyen rövid idő alatt ekkorát nőni annak ellenére, hogy egy felosztott, nagynevű szereplőkkel telített piacra léptek be 2004-ben?
- A kiváló terméken és a cég szakértő munkatársi gárdáján kívül fontos volt, hogy nem a nagy referenciák hajszolásával kezdtük a piaci munkát. Igyekeztünk minél több ügyfelet szerezni, a sok kicsi sokra megy elvét alkalmazva. Korábbi munkahelyemen megfigyeltem, hogy biztonsági szoftvert kipróbálás alapján vásárolnak a vevők, ezért egyrészt néhány igen látogatott portálon elérhetővé tettük a NOD32 tesztverzióját, másrészt kiépítettünk egy 1500 tagú viszonteladói hálózatot. Ennek köszönhetően sikerült néhány év alatt 40 ezer ügyfelet szerezni, többségük kis- és középvállalat vagy magánszemély. Ha a megszokott módon néhány nagy cég megszerzésére, a "referenciák" mielőbbi elérésére hajtottunk volna, akkor fél-egy év telt volna el, mire az első néhány ügyfél döntésre jut a vásárlásról, míg jelenlegi vevőink jellemzően 30 napon belül döntenek.

- A magyarországi eredményeket látva a nemzetközi ESET Software önökre bízta, hogy megszervezzék a NOD32 ausztriai értékesítését. Az itthoni receptet követik az osztrák vállalkozásuk esetében is?
- Igen, és mielőtt megkérdezné, hogy a gazdagabb osztrák piacon más-e a vevők mentalitása, elárulom: nem. Hiába több a pénzük, nem költenek többet, hanem megtakarítják a pluszt. Emellett tapasztalataim szerint a magyar piac sem olyan árérzékeny, mint általában feltételezik, a bizonyítottan jó minőségű termékekre, szolgáltatásokra itt is áldoznak a fogyasztók. A két ország egyébként azonos nagyságú, ami lehetővé teszi, hogy az itthon bevált üzleti mentalitásunkat, modellünket ott is alkalmazzuk. Vállaljuk, hogy drágábbak vagyunk a versenytársaknál, nem tartunk nagy árengedményes akciókat, de garantáljuk a termékünk minőségét. Azt javaslom azonban, térjünk vissza erre a kérdésre egy év múlva, addigra kiderül, változtatnunk kell-e a recepten vagy meg tudjuk ismételni az itthoni eredményeinket a már bevált formula alapján.

Idén 10. alkalommal adta át az Informatikai Vállalkozások Szövetsége a tragikus körülmények között elhunyt Synergon-cégvezetőről elnevezett Gyurós Tibor-díjakat, amelyekkel a szövetség minden évben a hazai informatikai szektor kiválóságait és reménységeit díjazza. Az Év fiatal informatikai vállalkozója címet a Sicontact Kft. ügyvezetője, Csiszér Béla kapta. A biztonsági szoftverek forgalmazásával foglalkozó, alig hároméves múltra visszatekintő cég az egyik legsikeresebb antivírusprogram, a NOD32 értékesítésével 2004 óta hatszorosára növelte árbevételét és közel ötszörösére üzemi eredményét. A cég sikerét jelzi, hogy a vírusirtót fejlesztő ESET Software 2006 őszén a Sicontactra bízta termékeinek ausztriai értékesítését.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!