SG.hu

Önvédő hálózatban bízik a Cisco

Az új fejlesztések a teljes hálózat integrált, együttműködő és adaptív biztonságát erősítik a hatékonyabb és intelligensebb védelem érdekében.

A Cisco jelentős új fejlesztéseket jelentett be, amelyek a biztonsági termékportfoliójában levő termékek és szolgáltatások közötti együttműködést tökéletesítve egyszerűbbé teszik a szervezetek számára a biztonsági fenyegetések ellenőrzését és leküzdését, és egyúttal a távoli felhasználókkal történő bizalmas kommunikáció kezelését és védelmét is egyszerűsítik.

Az együttes fejlesztések a Cisco behatolás-megelőző rendszer (IPS), a Cisco Security Agent (CSA), a Cisco Security Mitigation Analysis and Response System (CS-MARS), a Cisco Security Manager (CSM) és a Cisco Secure Sockets Layer virtuális magánhálózat (SSL VPN) megoldásokat érintik. Ezek alkotják a Cisco önvédő hálózatának (Self-Defending Network, SDN) legújabb, teljes körű keretrendszerét, amely integrált, együttműködést és adaptív biztonsági megoldást kínál a szervezeteknek méretüktől függetlenül.

"A biztonsági fenyegetések - azok nyereség iránti indítéka és az üzletmenetre gyakorolt káros hatása miatt - egyre nagyobb veszélyt jelentenek, amely miatt az együttműködésen alapuló védekezés és a bizalmas tartalmú kommunikáció védelme már nem pusztán informatikai, hanem szigorú üzleti követelmény" - hangsúlyozta Hirsch Gábor, a Cisco Magyarország hálózatbiztonságért felelős üzletfejlesztési vezetője

Együttműködésen alapuló fenyegetésellenőrzés: az egész hálózat biztonságossá tétele A Cisco továbbfejlesztett biztonsági termékportfoliója a Cisco IPS 6.0, a CSA 5.2, a CS-MARS 4.3 és a CSM 3.1 termékeket tartalmazza - négy olyan terméket, amelyek együttesen a láthatóságot, hálózatszintű védelmet, egyszerűsített biztonsági házirend-kezelést és dinamikus veszélyelhárítást koordinálva segítik az üzletmenet-folytonosság fenntartását. Az új változatok megjelentetésével a Cisco a koordinált védelem mellé tette le a voksát, hiszen megoldásai túllépnek az e termékkategóriára jellemző különálló (standalone) jellegen, és élő kapcsolatot teremtenek a hálózat és annak végpontjai között. Ez minden potenciális belépési pont koordinált védelmét biztosítja.

Például az IPS 6.0 és a CSA 5.2 közötti információ-megosztás minimalizálja a téves azonosításokat, és segít a fenyegetéseket még azok elterjedése előtt blokkolni. Az IPS 6.0 adaptív "day zero" anomália-észleléssel és viselkedésvizsgálattal is rendelkezik, amely gyanús hálózati forgalomminták után kutatva azonosítja a férgeket és az egyéb káros hálózati tevékenységeket. A más gyártóktól származó szkenerekkel együttműködve tökéletesíti a védelmi lépések megtételéhez használt fenyegetettség-elemzést. A további adaptív funkciók közé tartozik a kockázatminősítés dinamikus beállítása és az adott operációs rendszernek megfelelő automatizált esemény- és műveletszűrő alkalmazása.

A továbbfejlesztett biztonsági együttműködés a szolgáltatásminőség (QoS) és a vezeték nélküli vezérlők magasabb szintjét kínálja a CSA 5.2 megoldásban. A CSA 5.2 például biztonsági házirend működtetését teszi lehetővé az olyan mobil végpontokon, mint például a laptopok, hogy azok biztonságos csatlakozásokat követeljenek meg az irodán kívüli helyszíneken is. Ezek az új biztonsági házirendek együttesen segítik a vállalatoknak az egyre mobilabbá váló munkaerejük és az általuk használt tartalmak védelmét.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!