SG.hu·

Feltörték a Mikulás weboldalát

Mintha a télapónak nem lenne elé dolga a napokban, úgy tűnik, most még a hacker-krampuszokkal is fel kell vennie a harcot.

A StopBadadware.org fogyasztói érdekképviseleti szervezet arról számolt be, hogy a múlt héten egy nevadai férfi - aki törvényesen is felvette a Santa Claus nevet - azzal kereste fel őket, hogy a Google web-szűrői ártalmasnak bélyegzik oldalát, a Santaslink.netet - írja a ComputerWorld. Claus egy gyermekjogi aktivista, aki az USA-t körbejárva próbál a törvényalkotóknál lobbizni a fiatalkórúak érdekében.

Azóta kiderült, hogy a Santaslink.netet feltörték. Roger Thompson, az Exploit Prevention Labs biztonséági cég technikai vezetőjének elmondása szerint pénteken a weboldal még mindig ártalmas szoftvereket töltött le az odalátogatók számítógépére. Állítólag az oldal az Internet Explorer egy - augusztusban már patchelt - hibáját használja ki, így a korábbi verziót használók gépe potenciális veszélynek van kitéve. "Az oldalt feltörték. Ha nem használja a patchet, akkor egy biztonsági résen keresztül több adware-t és spyware-t is feltelepül a gépére" - áll Thompson üzenetében.

"Konzultált a helyi szakemberekkel - akik szerintünk csak a manói lehettek - ám nem találtak semmi kivetnivalót az oldalával kapcsolatban" - írja Jason Callina, a StopBadware.org fejlesztője blogbejegyzésében. "A honlap mélyén fellelhető volt egy programkód, amely ártó szándékú linket tartalmazott" - tette hozzá a szakember.

A StopBadware.orgot idén a Google, a Lenovo és Sun hozta létre, hogy egy közösségi figyelő szervezetet segítségével védjék meg a felhasználókat a vírusok és kémszoftverek veszélyeitől. "A történet tanúsága, hogy azok a krampuszok, akik támadó szoftvereik elterjesztésén fáradoznak, még a Télapó weboldalát sem kímélik" - vélekedik Callina.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© dronkZero2006. 12. 27.. 23:26||#34
Na, hogy legyen egy kis on is...
Szerintetek teljesen épelméjû az az ember, aki így néz ki, és hivatalosan is felveszi a Santa Claus nevet?
(Kapcsolódó kérdés: névváltoztatás, mint olyan, normális? Itt nem a vicces kedvû szülõkkel rendelkezõ Füty Imrékre és Végh Bélákra gondolok...)
© rigidus2006. 12. 27.. 22:57||#33
<i>"Én szeretek teljhatalmú úr lenni a saját gépemen,"</i>
En is, bar ettol meg userkent hasznalom, es ha nyugom van, akkor beadom a "Teljhatalmu Ur" jelszavat. :-)

<i>"eddig még nem származott bajom abból hogy rendszergazdaként vagyok fent"</i>

Majd a sajat karodon fog. Elobb-utobb... :-)

<i>"úgyhogy nem ösztönöz semm arra hogy ne rendsergazdaként netezzek."</i>

Engemet meg a hideg is kiraz ha belegondolok, hogy egy bongeszo root/admin jogokkal fut. Cumira mindig van esely, de meg tolakodjak is a sor elejere? :-)
© AranyKéz2006. 12. 27.. 00:53||#32
<#nyes>
© kbupdate2006. 12. 26.. 21:34||#31
"elküldeni az anyja faszába" érdekes meglátás.
© smv2006. 12. 26.. 20:20||#30
Itt szentem nem az a fontos, hogy milyen 1000 éves bugot használt ki valaki hanem, hogy ezt megtette. Tehát inkább a muksót kellene elküldeni az anyja faszába, és nem egymást szidni. Szerintem.
© Indigo2006. 12. 26.. 18:17||#29
Szánalmas vagy szájber gyerek... <#levele>
© Hunreal2006. 12. 26.. 17:54||#28
Jaj Gyerekek.. 😊 Tudtam nem bírjátok megállni a fröcsögést.. 😊 Talán fáj az igazság srácok?! Óvoda.hu még nyitva áll, még tudtok regisztrálni... A hozzátok illõ ellenfeleket ott megtaláljátok!!! Sok szánalommatyi istenem!!! 😄😄😄 Jobb ez mint a Mónika show!!! 😄😄
Na mindegy részemrõl lezárom ezt a témát, hagyom ezeket a fikázós csakazérténvagyokazokosabb15évesfiúcskavagyok szintû embereket.. 😄😄😄
Csók a család! Jó flamet! 😉
© kbupdate2006. 12. 26.. 16:45||#27
mert tegnap látott életében elõször "olyat", és most azt hiszi, hogy õ a menõ csávó, és ráadásul már 13 éves. Gondolom megérted. De azért ne mtudja, hogy mi van az óvoda.hu alatt... ezzel az erõvel freemail.hu-t is mondhatott volna, regelj oda...
© Indigo2006. 12. 26.. 15:35||#26
De persze te majd jól megmondod a frankót... Egyáltalán hogy jön a témához a pina? Másrészt ha érdemben nem tudsz hozzászólni valamihez akkor minek szólsz hozzá? Mert ez így a részedrõl is csak szimpla fröcsögés volt...
© Hunreal2006. 12. 26.. 15:03||#25
öregem..ennyi fikázós rejszmatyit... Pinát egyik sem látott, valamelyik még a számítógépe elõtt is fröcsög... De pssz..Mondok egy titkot: óvoda.hu -ra regisztrálhatsz.. Ott talán ez az értelem maga a dicsõség...