MTI

Javuló Telenor és Pannon eredmények

A magyar Pannon százszázalékos tulajdonosa - bevételét és nyereségét egyaránt növelte a második negyedben, elsősorban a feltörekvő piacokon elért jó teljesítménynek köszönhetően. A társaság megerősítette az idei évre szóló előrejelzését, amely további, erőteljes növekedéssel számol.

Az adózott eredmény, 2,28 milliárd norvég korona, 11,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi 2,04 milliárdot, habár elmaradt az elemzők várta 2,42 milliárdtól. Az üzemi eredmény közel megkétszereződött, 4,41 milliárd norvég korona volt, egy évvel korábban 2,81 milliárd korona.

Skandinávai második számú távközlési csoportja 22,58 milliárd korona bevételre tett szert a második negyedben, ez 37 százalékkal több az egy évvel korábbi 16,54 milliárdnál. A bevétel-növekedés a társaság üzletpolitikájában fontos szerepet játszó felvásárlásoknak, köztük a Vodafone svédországi leányvállalata megvételének is tulajdonítható. Az idei év egészében 30 százalékos bevétel-növekedésre számítanak a társaságnál.

A Telenor profitját most főképp a bangladesi és az ukrajnai érdekeltségek hizlalták: a bangladesi GrameenPhone több mint 30 százalékkal, kétmillióval növelte ügyfelei számát, miközben a Telenor belföldi piacán 13 ezerrel csökkent az előfizetők száma, és a Telenor pici részesedése 56 százalékról 55-re esett. A Telenorhoz tartozó ukrán Kyivstar 57 százalékkal növelte bevételét, miután 1 millió új előfizető csatlakozott hozzá a második negyedévben, illetve 6,7 millió a tavalyi második negyedév óta.

A Pannon Távközlési Rt., a Telenor pénteken Oslóban megjelent beszámolója szerint, a második negyedévben 280 millió norvég koronás (napi árfolyamon 9,7 milliárd forint) üzemi eredményt ért el, 35,9 százalékkal többet az egy évvel korábbi 206 milliónál. A pénzforgalmi többlete, 567 millió norvég korona, 17,1 százalékkal haladta meg a tavalyi második negyedévi 484 milliót - forintban számolva 25 százalékkal nőtt -, a forgalma 1,427 milliárd norvég korona (49,5 milliárd forint), 4,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi 1,498 milliárdtól.

A Telenor beszámolója szerint a Pannon a második negyedévben 8 ezerrel növelte előfizetői számát, és összes ügyfelével 33 százalékos volt a piaci részaránya, az első negyedévi 34 százalék helyett. Az egy felhasználóra jutó átlagos bevétel stabil maradt a Pannonnál, az alacsonyabb átlagárat ellensúlyozta a több átlagos használat. A mobilforgalomból származó bevétel forintban számolva 3 százalékkal nőtt, ugyancsak a több előfizetésnek és a több telefonálásnak köszönhetően, jegyezték meg a Telenornál.

Ezzel az első félévben a Pannon üzemi eredménye 541 millió norvég korona lett a tavalyi első félévi 407 millió helyett. A pénzforgalmi többlete 1,107 milliárd norvég koronára emelkedett 1,001 milliárdhoz képest, a teljes bevétele 2,84 milliárd norvég koronára csökkent 2,913 milliárdhoz képest, de hozzátették, hogy a norvég korona a második negyedévben majdnem 8 százalékkal felértékelődött a forinthoz képest.

A Telenornak 96 millió ügyfele van 12 európai és ázsiai országban. Magyarországon a Pannon az erős piaci verseny ellenére is sikeresen őrizte a tavalyi harmadik negyedévben elért 34 százalékos piaci részesedést.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!