SG.hu·

Április 25-én mutatkoznak be a 64 bites Windowsok

A legfrissebb hírek szerint a Microsoft elkészült a 64 bites Windows operációs rendszerek RTM (released to manufacturing - megjelenésre kész) verziójával, amelyek kihasználják az új 64 bites processzorok minden előnyét.

A Windows XP Professional x64, valamint a Windows Server 2003 x64 várhatóan a Microsoft által rendezett Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) nevű rendezvényen mutatkozik be, amely április 25 és 27 között kerül megrendezésre Seattle-ben. A bemutatón a vállalat tervei szerint részletesen ismertetik a 64 bites technológia előnyeit és lehetőségeit, az új operációs rendszerek első példányai pedig a rendezvény ideje alatt érkeznek a boltokba. A Microsoft bejelentése többek között megemlíti, hogy a látogatók betekintést nyernek a Windows Server és Windows Kliens útitervébe, a technikai részletekbe, és megismerhetik az új termékek előtt álló üzleti lehetőségeket.

Klikk ide!
Klikk a képre a nagyobb változathoz

Szakértők szerint a bemutató óriási érdeklődést vált majd ki - nem véletlenül, hiszen a 64 bites Windows operációs rendszerek fejlesztésében bekövetkezett csúszások a vásárlók elégedetlensége mellett még tovább növelték a szoftverek iránti várakozást. A szoftveróriás eredetileg 2003 végén, illetve 2004 elején tervezte piacra dobni a 64 bites operációs rendszereket, de már 2003 októberében be kellett látniuk, hogy az eredeti időpont teljesíthetetlen. Akkor hivatalosan a tavalyi év végére halasztották a megjelenést, de az újabb határidőt sem tudták betartani, és ismételten elhalasztották a bemutatót. A vállalat előre nem látott problémákkal, illetve a fejlesztési erőforrások átcsoportosításával magyarázta az ismételt csúszást, és arra hivatkozott, hogy a Windows XP második javítócsomagjának elkészítése a tervezettnél jóval tovább tartott.

Egyes vélemények szerint ugyanakkor a vállalat nem merte - vagy nem akarta - kizárólag az AMD 64 bites processzoraira támaszkodva piacra dobni az új operációs rendszereket, ezért szép csendben megvárta, míg az Intel is elkészül hasonló termékeivel.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© Mr Manson2005. 04. 11.. 23:30||#26
hm... és a szerial?
© Felfedezõ2005. 04. 06.. 22:14||#25
Engem a Longhorn build jobban érdekel...
© gakoska2005. 04. 06.. 20:11||#24
Na itt csücsül a 150gigás partíciómon a Windows XP x64 Edition SP1, ez már a végleges változat, amirõl a cikk azt írja, h ápr 25-27 közt mutatják be. :D
Unnamed-et ki kell h ábrándítsam, mert ezen sem lassabbak a 32bites progik mint a 32-es windowson, 3DMark03-ban ezen is elérek 10000 pontot, tehát az nvidia 71.84-es 64bites drivere sem rosszabb mint a 32-es, és minden játék ugyanolyan szépen fut. Maga a windows viszont érezhetõen gyorsab. Érdekelnének 64-bites játékok meg programok, szívesen tesztelgetnék néhányat. UT2004 64es exe-je hol van? Mert én nem látom... Riddick-et lehet h kipróbálom mert az is megvan, csak ki kéne írni démontulz hiányában. De már látom megkezdõdött a bétatesztje, tehát nemsoká kész lesz az is, és akkor eltûnik a 32-es windowsom :D
© Mr Manson2005. 04. 05.. 15:08||#23
Telepitoket cserélnek? Vagy csak venni lehet majd?
Van már erröl valami információ?
© PLaci2005. 04. 05.. 02:27||#22
hmmm... input.vob? ez nekem nagyon DVD-nek hangzik...
© asysoft2005. 04. 05.. 00:45||#21
Azért érdekes, h a 64 bites Windowson Office 2000 fut:D
© arty2005. 04. 04.. 23:25||#20
FAR manager rulez ;) Serious sam is, virtualdub is ....

MS viszont nem annyira, kis elõnyt kaphatott volna szegény AMD ... :( mind1, legalább nincs kétféle x86-64, ez azért elõny! :)

64bites EXEje van az ut2004nek is, kiváncsi leszek milyenek lesznek az eredmények ... illetva már van pár a64es game, csak eddig a beta winen a beta gfx drv-k sajnos lasabbak voltak, mint az optimalizált 32 bitesek :(
© RpPRO2005. 04. 04.. 22:00||#19
Ha nem vettel mostanaban procit es hozza alaplapot, akkor nem 64 bites az AMD-d. <#vigyor> <#idiota>
© asysoft2005. 04. 04.. 20:12||#18
Egyszerû. Ha Athlon 64 a neve, akkor 64 bites<#wink>
© Balumann2005. 04. 04.. 20:07||#17
És honnan tudjam hogy hány bites az AMD-m?