Gyurkity Péter

Külön chip védi a jelszavakat az IBM új számítógépeiben

Az IBM tervei szerint hamarosan a boltok polcaira kerülnek az első olyan asztali számítógépek, amelyekben egy külön processzor felel majd a jelszavak és egyéb személyes információk biztonságáért.

A National Semiconductor által kifejlesztett technológia a SafeKeeper nevet kapta, és a hardveres védelem révén várhatóan jelentős mértékben megnehezíti majd a hackerek dolgát. A két vállalat között létrejött szerződés alapján az IBM beépítheti a speciális I/O eszközt - amely gyakorlatilag egy második processzor - az általa gyártott számítógépekbe. A chip a két cég közös fejlesztése, amely minden bizonnyal felváltja majd az IBM által korábban használt kétprocesszoros megoldást.

"A biztonság, a titkosítás, valamint a jelszavak biztonságos kezelése kulcsfontosságú szempontok a ThinkVantage technológia esetében, amely leegyszerűsíti a számítógépek használatát, és csökkenti a költségeket a kis- és nagyvállalatok számára egyaránt" - jelentette ki Clain Anderson, az IBM PC részlegének igazgatója.

Gayle Bullock, a National Semiconductor szóvivője hangsúlyozta, hogy a hardveres védelem révén a személyes információk kezelése sokkal biztonságosabbá válik, mivel a titkosított információkat kizárólag a speciális chip képes visszafejteni. A szóvivő hozzátette, hogy a termék mostantól szinte valamennyi IBM konfigurációban megtalálható lesz, és hamarosan megjelenik a chip noteszgépekbe szánt változata is.

Az asztali számítógépeknél alkalmazott változat már elérhető, ára - ezer darabos rendelés esetén - 5 dollár, míg a laptop változat ára 7 dollár körül alakul majd. A National Semiconductor közleménye szerint a Hewlett-Packard, valamint a Dell szintén szeretné felhasználni az új fejlesztést, így a hardveres jelszóvédelem hamarosan a két cég által gyártott számítógépekben is megjelenik.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Tetsuo #14
    Vagy egy telefon a usernek:
    Ms Sherman, Eddy vagyok a biztonsági cégtől. Tegnap éjjel villám csapott a rendszerbe és...
  • JTBM #13
    A jelszot a chipben taroljak le, ha egyszer belekerult, azt soha nem lehet visszaolvasni software-esen.

    Hardware-resen igen, de ahhoz el kell lopni a gepet, le kell csiszolni a mukodo silicon tetejet (ugy, hogy mukodokepes maradjon) es eletromikroszkoppal lehet a biteket kiolvasni, amik 1GHz-es frekvenciaval valtoznak. Na, ehhez sok sikert mindenkinek...

    A chip siman ellenorzi a begepelt jelszot, ha jo, akkor tovabbengedi, ha rossz, akkor nem.
  • Alien_AM #12
    megint uzleti huzas gyakorlati haszna nincs
  • dez #11
    Szerintem a jelszót (kódot) csak beleírják, nem olvassák ki. Amit kiolvasnak, az már csak a kódolt/dekódolt adat.
  • the Godfather #10
    szerintem amolyan "Fritz"-chip szagu a dolog...ha a felhasználok ezt bekajálják, akkor már jöhetnek a durvább dolgok.....pl. amikor a számitógép "beszabályozz"
  • tajfun #9
    Azt az eltarolt jelszot 1szer ki is kell olvasni (vegulis azert tarolja ott az ember), ezentul itt kell elkapni azt, nem filebol visszafejteni.
  • Kensin #8
    Az a kérdés hogy mikor kezdik el majd a szoftverek használni ezt a processzort mert eddig mindegyik saját kódolás alapján csinálja.
    És amilyen módon a procit fel lehet használni olyan módon fel is lehet törni.
    Feltörhetetlen csak az olyan dolog, amihez még a készítő sem fér hozzá...
    De ha ők mondják akkor biztos jó lesz.

    Ha külön processzor, akkor annyi kódoló algoritmus futhat le benne, hogy azt elég nehéz feltörni. Viszont ha valaki csak úgy találomra próbál egy jelszavas fájlt ezzel feltörni (buteforce) annak kevesebb idejébe fog telni mintha szoftveresen csinálná.
    El lehet ezen filózni azé
  • NEXUS6 #7
    Ezentúl a hekker legfeljebb nem csak a valóban kódoknak minősített szavakat, hanem az összes leütött billenytűt leszedi a férgein keresztül. A gigás méretű oprendszerek, meg a szélessávú adattovábbítás miatt gyakorlatilag fel sem tűnik majd.

    Amúgy jó üzlet meg parasztvakítás az egész. Jó pár milkó dollárba került meg legalább annyit fog is hozni a konyhára, a hekker meg egy laza délután alatt feltöri vagy megkerüli, vagy akármi.
  • Noffir #6
    "Alaplapra teszik ra es gyakorlatilag nem lehet feltorni az ilyen vedelmet."

    Nincs olyan védelem, amit nem lehet feltörni. A "gyakorlatilag" szót jobb lenne lecserélni "elméletileg"-re.
  • JTBM #5
    Alaplapra teszik ra es gyakorlatilag nem lehet feltorni az ilyen vedelmet.

    A tul jo vedelemnek is van azonban ara. Nekem mar veszett el adatom azert, mert elfelejtett a jelszavat egy 512 bites kodolasu file-nak, amit az eletben nem lehet feltorni...

    Lesz majd gondjuk a redszergazdaknak, ha a User elfelejti a jelszavat...