SG.hu

A CIB Bank az év internetes bankja

[Menedzsmentforum] A CIB Bank Rt. nyerte el Az év internetes bankja Magyarországon 2003-as pályázat díját - hozták nyilvánosságra az ünnepélyes díjkiosztón.

Az Index.hu Rt., a Nemzetközi Bankárképző Központ és a HP Magyarország által három éve közösen meghirdetett pályázaton összesen kilenc, internetes lakossági szolgáltatásokat nyújtó pénzintézet vett részt: a Budapest Bank, a CIB Bank, a Citibank, az Erste Bank, a HBW Express Takarékszövetkezet, a HVB Bank, a Magyar Külkereskedelmi Bank, az OTP Bank, valamint a Raiffeisen Bank.






A verseny célja az volt, hogy népszerűsítse az internetes banki szolgáltatásokat, megismertesse a fejlesztőkkel az aktív és a potenciális felhasználók véleményét, igényeit, valamint hogy a versenyben induló bankok és a szolgáltatásokat használók között még szorosabb együttműködést alakuljon ki.

2001-ben az OTP Bank nyerte el az Az év internetes bankja címet, míg 2002-ben a most is nyertes CIB Bank vitte el a díjat.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • bbt62009 #2
    "Szégyenlistán" a CIB Bank

    A CIB Bank Zrt. egyik ügyfele 2008. november 7.-én internet bankon kezdeményezte a CIB Ingatlan Alapok Alapja befektetési jegyeinek visszaváltását amit a bank nem hajtott végre és az ismert PSZÁF felfüggesztés miatt ez a fogyasztónak kárt okozott. A bank telefonos beszélgetésekben kártalanítást ígért de később ezt változó indokokkal megtagadta.

    Az ügy a Budapesti Békéltető Testület elé került, amely BBT/6/2009. számú határozatában kötelezte a bankot az ingatlan jegyek 2008. november 24.-i árfolyamon történő visszaváltására (megtekinthető: http://www.pannon.info).

    Ezen túlmenően megállapította a következőket:
    • Az bank az Ingatlan alapját a fogyasztókat megtévesztő módon reklámozta és vonzó befektetésként tüntette fel még 2008. november 7.-én is.
    • A Bank nem tagadhatja meg a fogyasztókkal készült hangfelvétel kiadását, és azt adja ki az ügyfélnek.

    Ezzel szemben a CIB Bank Zrt:
    • A megtévesztő reklámozást még 2008 végén is folytatta és a fogyasztókat megtévesztette mivel az ingatlan alapot az állampapírokhoz hasonlóan vonzó és biztonságos, de annál nagyobb hozamot ígérő befektetésként mutatta be akkor amikor azok árfolyama már folyamatosan csökkent. Kockázatát az állampapírokéhoz hasonlónak állítja be.
    • A Bank nem hajlandó kiadni az ügyféllel készült hangfelvételt.
    • A CIB Bank nem rendezte az előírt árfolyamon a jegyek visszaváltását és azokat csak 2009. áprilisában váltotta vissza az előírtnál jóval alacsonyabb árfolyamon ami a fogyasztónak jelentős kárt okozott.

    A fentiek alapján a CIB Bank Zrt. joggal szerepel azon cégek "szégyenlistáján" amelyek a a Budapesti Békéltető Testület (BBT) honlapján is helyet kaptak. Ezen azon cégek szerepelnek akik nem hajtják végre a BBT határozatát és a fogyasztó jogokat semmibe veszik.

    További információ a http://www.pannon.info oldalon!

  • silanor #1
    Remelem nem is adjak oda az OTP-nek amig olyan duglassu mint amilyen most. Mobilrol jobban lehet internetezni, mint ott barmit elvegezni.