Mikeyy

Gigabit Ethernet csatoló 100 dollár alatt

Az Intel bejelentette, hogy elkezdte szállítani harmadik generációs Gigabit Ethernet csatolóinak mintapéldányait. Ezek között vannak asztali számítógépekbe szánt példányok, amelyek kereskedelmi forgalomba várhatóan év végén kerülnek 99 USD áron, illetve szerverekbe szánt modellek is.

Mindkét csatolót a jól megszokott rézhálózatokra optimalizálták, és valószínűleg nagy segítséget jelentenek majd a Gigabit Ethernet hálózatok gyors kiépítésében. Ezen kívül az Intel már beindított a világ első egychipes Gigabit Ethernet vezérlőjének sorozatgyártását is. A hatalmas adatbázisok mozgatásakor, videók nézésekor, vagy más hasonlóan sávszélesség igényes alkalmazások használatakor fellépő szűk keresztmetszetek megszűntetésére sok társaság megkezdte a Gigabit Ethernet technológiák telepítését, amelyek lehetővé teszik az adatok mozgatását akár 1000 Mbps sebességgel is (1 milliárd bit másodpercenként).

A Cahners In-Stat piackutató cég adatai szerint a Gigabit Ethernet csatolók piaca 287 százalékos növekedésen esett át 2000-ben, és az Intel ezen a piacon jelenleg 48 százalékos részesedéssel rendelkezik. A teljes Gigabit Ethernet piac 2001 során várhatóan 168 millió dolláros forgalmat bonyolít majd le, de 2005-ben a piaci forgalom nagy valószínűséggel az 1,7 milliárd dollárt is eléri.

Az Intel PRO/1000 T asztali gépekbe szánt, és az Intel PRO/1000 XT szerverekbe szánt csatoló alapját az Intel egychipes Gigabit Ethernet vezérlője képezi, és automatikus egyeztetési, illetve automatikus érzékelési technológiákkal rendelkeznek. Ezekkel a technológiákkal a rendszergazdák a csatolókat a már meglevő Category 5 Ethernet (10 Mbps) illetve a Fast Ethernet (100 Mbps) hálózatokban is alkalmazhatják. A hálózat fejlesztése során a csatolók automatikusan megváltoztatják a teljesítményüket az új Gigabit Ethernet sebességére minden további konfigurálás nélkül.

Minkét csatoló az operációs rendszerek széles skáláját támogatja, többek között a Microsoft Windows NT, a Microsoft Windows 2000, a Microsoft Windows XP, a Linux, a Novell Netware, a SunSoft Solaris és az SCO UnixWare rendszereket.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!