SG.hu

A távközlési cégek vezetői dühösek az EU bürokráciájára

A kontinens legnagyobb szakkiállításán összegyűlt európai távközlési cégvezetők a túlszabályozás ellen emeltek szót, és Brüsszelt okolták azért, hogy megakadályozza a konszolidációt az iparágban, amely lemaradt az amerikai és ázsiai versenytársakhoz képest.

"Tudják, Európának egy DOGE-ra van szüksége” - mondta Tim Höttges, a Deutsche Telekom vezérigazgatója hétfőn a barcelonai Mobile World Congress-en, utalva a Trump-kormányzat költségcsökkentő kormányzati hatékonysági minisztériumára, amelynek élén Elon Musk áll. Höttges csalódottságát az alacsony haszonkulcsok és a nagyfokú verseny miatt stagnáló európai távközlési iparággal kapcsolatban a panel többi résztvevője, köztük Margherita Della Valle, a Vodafone vezérigazgatója, Christel Heydemann, az Orange SA főnöke és Marc Murtra, a Telefonica SA vezetője is visszhangozta.

"Az immár globális versenyben, joggal mondhatjuk, hogy Európa nem győz” - mondta Della Valle, hozzátéve, hogy "az 5G-korszakban Európa lemaradásban van." Az iparágban sokan a konszolidációban látják a gyógyírt. Több európai piacon a szabályozók megakadályozták vagy erősen módosították azokat a tervezett fúziókat, amelyek egy országban négyről háromra csökkentenék a szolgáltatók számát a megfizethető szolgáltatás fenntartása érdekében.

"Csak le kellene másolnunk azt, amit az amerikaiak csinálnak” - mondta Höttges, akinek cége, a Deutsche Telekom bevételeinek és nyereségének nagy részét az amerikai T-Mobile US szolgáltatóban lévő részesedéséből szerzi. "Kínában három szolgáltató van, még India is három szolgáltatós modellre tért át, és ők virágoznak”.

A panelbeszélgetés egy olyan nap végén zajlott, amikor olyan vállalatok vezetői, mint a Telefonica, az Emirates Telecommunications Group Company PJSC, a Telenor ASA és a Bharti Airtel csalódottságuknak adtak hangot amiatt, hogy cégeik nem kaptak elegendő anyagi juttatást a drága távközlési hálózatok kiépítéséért. Sunil Bharti Bharti Mittal, a Bharti Airtel elnöke szerint az iparág viseli a digitális infrastruktúra kiépítésének terhét, de nem kap vissza eleget. "A tőke megtérülése? Átlagosan 4%-os” - mondta Mittal. "Akár bankba is tehetnénk a pénzt, és elmehetnénk golfozni."

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!