SG.hu·

Előbb vehető meg neten a Prometheus mint DVD-n

Közel egy hónappal a fizikai hordozó előtt online teszi elérhetővé a Fox stúdió az Alien sorozat részeként készült Prometheust. A lépéssel a kalózkodást szeretné megelőzni a stúdió.

Olcsóbban és hamarabb teszi elérhetővé digitális formátumban sikeres sci-fijét az Egyesült Államokban a Fox stúdió, amely lépéssel legális alternatívát igyekszik kínálni az illegális letöltőknek. A film 20 dollár helyett 15 dollárért lesz letölthető, és az október 11-én boltokba kerülő DVD és Blu-Ray lemezeket megelőzve már szeptember 18-ától elérhető lesz az amerikai internetezők számára.

A film az UltraViolet néven működő tartalomszolgáltató kínálatába kerül be, amely szolgáltató olyan cégek támogatását élvezi, mint a Walmart, a Microsoft, a HP, a Netflix, a Sony, a Universal és a Warner Bros. A közel 75 tagú koalíció azon elv mentén egyesült az UltraViolet égisze alatt, hogy tagjai egyetértenek abban, a jó minőségű filmek gyors elérhetővé tétele alkalmas lehet a kalózkodás megelőzésére.

A szolgáltatás a fogyasztók számára igen kedvező feltételeket biztosít: a filmek streamként és letöltve is nézhetők olyan gyakorisággal és azon a hordozón, ami csak a fogyasztónak kényelmes, ráadásul egy felhasználói fiókot akár hatan is használhatnak, így például egy családnak elegendő egyetlen előfizetést vásárolnia. A Fox képviselője merész váltásnak nevezte a döntést, de jelezte, a Prometheus kiadását további digitális címek követik majd.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© adampierson2012. 09. 18.. 11:28||#15
"streamként és letöltve is nézhetõk" Most akkor, nem az lesz, hogy rippelni sem kell majd a DVD/BD-t, és már a megjelenés elõtt egy hónappal szétterjed a neten, a nem mozis, hanem kiváló minõségû anyag, mely ezzel az egy hónap elõnnyel talán ki is nyírja a bolti nyereség egy részét?
© Zombee2012. 09. 16.. 10:06||#14
Mirõl beszélsz? Letöltés eddig is volt legálisan, a hír itt az, hogy ezúttal a fizikai hordozó elõtt elérhetõ lesz. Arról ne is ábrándozz, hogy a kiadók majd ingyen adják neked a premierfilmeket, arra továbbra is ott lesz az alternatív megoldás, ha ingyen akarod. Ezzel kapcsolatban azért mondanék valamit. A kiadók és a filmgyártás üzleti alapon mûködnek, gazdasági társaságként, haszonszerzés céljából adnak el neked egy terméket. Vannak részvényesek, tulajdonosok, akik ezt azért csinálják, hogy pénzük legyen belõle. Nem te határozod meg, mennyit kaszáljanak rajta, te is a több bevételt tartanám szem elõtt, ha stúdiód, kiadód lenne. Õk piacra dobnak egy terméket, amit te nem vagy köteles megvásárolni, ha nem tetszik a minõség vagy az ár. Persze le is töltheted, de akkor már ne vergõdj olyanokon, hogy sokat kaszálnak, hisz téged nem érint.
© Zombee2012. 09. 16.. 09:59||#13
Konkrétan az gagyi, ami fent van már angolul a hazai torrenteken, pl. az alább említett oldalon is. A BDripeknek szép képe szokott lenni, bár DVD rip is készülhet jó, ha hozzáértõ csinálja. A legelsõ scene verziók sosem jók, csak röptében két kattintással rippelnek egyet, hogy õk legyenek az elsõk, a sok hülye meg ugrik rá, hogy elsõként láthassa.
© Rotcsa2012. 09. 15.. 22:41||#12
Ezt a filmet meg nem venném, az biztos! Épp most néztem meg( 1 perce sincs) és azt vártam, hogy majd fény derül arra, hogyan került az az alien a 8. utas a halál c. film ûrkompjára, de ebbõl nem derül ki.
Se az, hogy az Alienek hogy jöttek létre... Mert azt is olvastam, hogy ez azt hivatott bemutatni.
Kikel az ufoból a végén az a dög, ami igazából nem is aliennek tûnik, hanem egy értelmes lénynek, aminek van egy másik lény a szájában. (ami kiugrik a szájából, az olyan, mintha szeme is lenne)
A másik blõdség benne, h a csaj kioperálja magából azt a dögöt és utána meg sem kérdezik tõle, h hogy van, mi lett vele? Természetesnek veszik, hogy átmetszett hassal csurom véresen csak odarohan... ráterítenek valami pokrócot oszt cu....
Még valamire adjon nekem valaki válasz:
Ha a mûtõben elvileg lehibernálta azt a szar, akkor hogyan lehetett a film végére életben?
Ha pedig ez alien-képzõdménynek tekinthetõ, akkor ennie kell, h fejlõdjön, igaz? Namár most, ha olyan ellenálló a fagyasztással szemben, hogy kibírta, mert valami alien, az ok... de miért nõtt meg olyan nagyra, ha nem is volt mit ennie???!
Akkora blõdségek vannak ebben a filmben, hogy az nem igaz........!
© Yagami2012. 09. 15.. 16:54||#11
(Hát) még te milyen kemény vagy ezzel a hsz-eddel. Bár a többi is hasonló szokott lenni. Egyébként ez egy nagyon jó ötlet, lassan talán végre megérjük, hogy digitális formában ingyen letölthetõvé válnak termékek és nem kell értük fizetni. Bõven eleget kaszálnak a mozijegyeken...túl sokat is.
További szép napot!
(ez a film meg megéri minimum a BDrip-szintet, ha nem a HD-t. Egyszer csak kihal a DVDrip is remélem)
© GaborT282012. 09. 14.. 14:28||#10
Azért nem minden rip gagyi. Igenis vannak jó minõségûek; és fogadni mernék, hogy ha egymás mellett elindítasz egy jó minõségû DVD/BD ripet és egy eredeti dvd-t, lehet, hogy nem tudnál különbséget tenni. Amúgy meg tökmind1; mert, ha a film alapból sza@r, akkor a minõség sem segít rajt. És ez az ami elsõdleges szempont(kellene hogy legyen).
© Zombee2012. 09. 14.. 12:19||#9
Semmi bajom a DVD/BD ripekkel, csak nem nézek igénytelen kockás alacsony bitrátájút, ha nem muszáj.
-1
© vg2012. 09. 14.. 11:14||#8
Úgy úgy! Ez határozottan igaz egy nagy költségvetésû sci-fi, alapvetõen látvány filmre.
© GaborT282012. 09. 14.. 10:24||#7
Jah, egy film csak akkor lehet élvezhetõ, ha kiégeti a szemed a HD.
+1
© Zombee2012. 09. 14.. 09:59||#6
Szerintem fos a képe annak a DVDripnek, a film meg egyszerû, mint a faék. Én majd újranézem rendes kivitelben, az elsõ ripek mind gagyik, arra mennek rá, hogy elsõ legyen.
-2