SG.hu

Festőnő élete a Viasat History-n

A Frida Kahlo élete és korszakai című film egy önéletrajzi alkotás arról, hogyan rejti egy festőnő színpompás és feltűnő álarc mögé a magánéletében bekövetkezett tragédiákat és súlyos betegségét.

Frida Kahlo neve szinte védjeggyé vált, ő volt a "női Che Guevara". Halála után 50 évvel a Volvo Frida önarcképeivel népszerűsítette az autóit, az amerikai posta pedig bélyeget adott ki róla, sőt, a Time magazin címlapjára is fölkerült. Készültek Frida zenék, játékok, divatkollekciók, dokumentumfilmek, regények és aztán egy hollywoodi mozifilm is. A festőnő életéről forgatott "Frida" című film főszerepét a mexikói szépség, Salma Hayek szerezte meg Madonna és Jennifer Lopez elől. A filmben Antonio Banderas is szerepelt.

Amíg élt, nem ismerték el nagy művészként, manapság azonban tanulnak róla, elemzik és eszményítik a műveit. Festményeit 10 millió dollárért árulják, és ezzel versenyre kelt Picasso-val és Warhol-lal is. Többek között Madonna az egyik legmegszállottabb gyűjtője a Kahlo képeknek, hiszen - állítása szerint - azonosulni tud Frida fájdalmával és szomorúságával.

Frida szemtanúja volt a forradalom és a megújulás egyedi párosításának és ez határozta meg az egész életét. A film Frida művészetén és hétköznapjain keresztül betekintést enged az ősi mexikói kultúrába, a mexikói forradalomba, az 1920-as, 1930-as években Latin-Amerikában futótűzként terjedő kommunizmusba, a festés, fényképezés, filmkészítés, írás és költészet nagy újításaiba, amely Mexikóvárosban összpontosult, valamint a népszerű kultúrák újjászületésébe, amely által Frida Kahlo szimbólummá vált.

Amy Stechler, a díjnyertes filmkészítő exkluzív hozzáférést kapott a fényképek, festmények, újságcikkek, otthoni videók és sok más, eddig a nyilvánosság elé nem tárt dolgokhoz. Stechler kutatási anyagában több mint 20 interjú található a Frida életében meghatározó szerepet betöltő emberekkel.

A filmet Mexikóban forgatták, azon a helyen, ahol Frida élt és alkotott. A zenei aláfestést eredeti mexikói zenékből készítették, amelyeket az Egyesült Államok és Mexikó archívumaiban találtak, de készült néhány különleges betétdal is, modern mexikói népzenészekkel.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!