Mission: Impossible - A végső leszámolás

Vegyes érzelmeket vált ki a Mission: Impossible - A végső leszámolás, mely lezárja a 30 éves franchise-t, de sajnos nem olyan grandiózus és érzelmes módon, mint azt vártuk.

Tom Cruise fél életét végigkísérte a 30 éves Mission: Impossible sorozat, mely az évek során jó pár változtatáson esett át. Elsőnek egy "szimpla" kémthriller volt, majd John Woo bedobta az akció-bombát és ezzel meg is osztotta a közönséget. A harmadik résztől talált rá arra az útra Ethan Hunt és csapata, mely aztán az egész franchise alapjává vált: látványos akciók, összefüggő történetek, karakteres gonosztevők. A befejező részt két részre osztották és a hetedik, a Leszámolás behozta a végső gonoszt, mely az Entitás nevet kapta.


Szóval ott hagytuk abba, hogy Hunt és csapata vesztettek, az Entitás, azaz a Mesterséges Intelligencia pedig szabadon terjeszkedik, Hunt pedig nem bízik egyetlen kormányban sem. Meglátása szerint nem lehet egyik nemzetre sem rábízni ekkora hatalmat, így magánál tartja az előző részben megszerzett kulcsot. Az Entitás azonban folyamatosan erősödik, így a csapat kénytelen még egy Lehetetlen Küldetésre vállalkozni, hogy megmentsék a világot.

A Mission: Impossible - A végső leszámolás nem csupán a hetedik részt zárja le, hanem az egész 30 éves történetet is. Rögtön a nyitány már számtalan flashbacket tartalmaz, így minden epizódból kapunk klasszikus, mindenki által ismert jeleneteket, melyek egyébként nem csak rajongói kényeztetés miatt tettek bele, hanem komoly szerepet kapnak utólag is a lezárásban.


Kiderül, hogy nagyjából a korábbi hét rész minden eleme összefügg az Entitás létrejöttével és hatalmi törekvéseivel és minden út valójában ehhez a lezáráshoz vezetett. Sajnos azonban a vég eléggé nyögvenyelős. Kezdjük azzal, hogy a nyolcadik film indokolatlanul hosszú. A majdnem 3 órás játékidő alatt nagyon sok olyan jelenet van, melyet simán ki lehetett volna hagyni. Egy lezáró, nyolcadik fejezetben már nem kell karaktereket felépíteni, így kicsit gyorsabban is lehetett volna haladni a történettel.

Ezen felül az akcióktól sem csömörlünk meg, a 170 perces játékidő alatt nem ezek kapják a fő hangsúlyt. Jó pár felesleges szereplő van, d az alapcsapat még meglévő tagjai most is kitesznek magukért. Cruise maga Ethan Hunt, a 60 pluszos színészlegenda ismét kirobbanó formában van és láthatóan továbbra is szívén viseli a széria sorsát. Azért kevesen lógnának le egy repülőről egy film kedvéért, szóval mindenképpen megsüvegelendő a teljesítménye.


Az új szereplők közül Paris az, akit érdemes kiemelni. Az előző részben még Gabriel oldalán állva tört borsot a csapat orra alá, de most teljes értékű tagként kötődnek hozzá rövidebb jelenetek és okoznak kellemes, de gyorsan véget érő pillanatokat. És ha már szóba került Gabriel - sajnos az előző részhez hasonlóan itt sem tud kiemelkedő gonosztevő lenni. Az Entitás árnyékában nincsenek túl érdekes pillanatai, annak ellenére sem, hogy azért fejlődtek a motivációi.

Összességében A végső leszámolás egy kellemes akciófilm, de mégis a széria egyik leggyengébb darabja lett. A sokat akart a szarka mondás jut eszembe, hiszen a készítők mindent bele akartak szuszakolni és mindent mindennel összekötni, de közben sajnos egy kicsit unalomba fullad a produktum. Ettől függetlenül érdemes megnézni moziban, főleg IMAX-ben, mert mégiscsak egy korszak lezárását kapjuk meg, még ha nem is az elvárt formában. 6,5/10



Klikk ide!
Klikk a poszterre a nagyobb változathoz
Mission: Impossible - A végső leszámolás (Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two)
szinkronizált, amerikai akcióthriller, kalandfilm, 170 perc, 2025
16 éven aluliaknak nem ajánlott

Rendező: Christopher McQuarrie
Forgatókönyv: Christopher McQuarrie
Operatőr: Fraser Taggart
Producer: J.J. Abrams, Tom Cruise, David Ellison, Dana Goldberg, Don Granger, Christopher McQuarrie, Jake Myers

Tom Cruise (Ethan Hunt)
Hayley Atwell (Grace)
Ving Rhames (Luther Stickell)
Simon Pegg (Benji Dunn)
Esai Morales (Gabriel)
Pom Klementieff (Paris)
Henry Czerny (Kittridge)

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Macropus Rufus #7
    az első rész, ami tetszik. Sztem egy olyan kis vasárnapi film. Elnézi az ember, nem akar agyalni rajta, hogy milyen összefüggések vannak benne, meg mi a fenét is akart mondani a rendező. Vagy melyik jelenetnek milyen másodlagos jelentése van. Kb. mint egy James Bond film. Azt sem azért szeretik mert olyan atom brutál a sztorija.
    De ha végig követem a logikád akkor gyak. a filmek nagyon nagy része hülyeség. De ezek kvázi mesék. A mesékben meg nem kell sok realitást keresni. Persze ha valamelyik film nagyon az akar lenni akkor keresni is kell és kiderül, hogy milyen hülyeség az egész.
    Neked miért nem tetszik? Mondjuk az első rész.
  • Tetsuo #6
    Szerintem általánosan hülyék az emberek. Jóval hülyébbek ma, mint régebben. Ráadásul nem csak hülyék, hanem igénytelenek is. A nagyon nagy többség orránál fogva vezetett fogyasztó zombi. A közízlés ennek megfelelően folyamatosan romlik. Az egyéni ízlést nevezhetjük szubjektívnek, de mindenképpen objektív alapon nyugszik. Többek között az esztétika ennek a tudománya. Na mindegy, ne vitázzunk róla, csak mondd meg, mi a jó a filmben.
  • Macropus Rufus #5
    mondjuk sztem nem nagyobb blődség, mint bármelyik akció film, vagy scifi vagy fantasy vagy akármi. Az, hogy neked pl. ez nem tetszik nem gond, de általánosítani, hogy mindenkinek 80-as IQ-ja van, akinek ez tetszik nem szép dolog, ui. ezek ízlés kérdésbeli dolgok. Azok meg elég szubjektív valamik. Valakinek tetszik pl. a StarWars Andor. Nekem nem. De ez nem jelenti azt, hogy a) én lennék a gyökér mert nem tetszik vagy b) az a gyökér, akinek tetszik.
    Szóval neked nem jön be ok. Nekem meg bejött az első rész a többi nem. (am. anno srác koromban a Pro7-en ment a sorozat. Azt is néztem)
  • Tetsuo #4
    Mit élvezel benne? Hogy tud lekötni egy ilyen blődség?
  • Macropus Rufus #3
    sztem meg ízlés kérdése. Valaki szerint gagyi mindegyik. Valaki szerint nem. Általánosítani és azt írni, hogy 80IQ alatt élvezhető a film, enyhél szólva is gáz kijelentés.
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2025.06.03. 11:04:09
  • _svd_ #2
    "A Minden lében két kanál legalább vicces volt, ma már az sincs. "

    Annak idején!
    Talán a nyolcvanas évek közepén elkezdték ismételni a sorozatot. Akkor már inkább siralmasnak tűnt, mint viccesnek.
    Az I.M-nél sokkal rosszabb sorozatfilmeket is gyártottak. És ennek itt a végen, A következő rész már arról szólhatna, hogy Ethan nyugdíjas otthonba vonul. Értelem nem sok lenne.
    Bár a rég elfeledett fia még előkerülhet. :))))
  • Tetsuo #1
    Az egész sorozat minden része egy nagy marhaság. Sosem értettem, felnőtt emberek hogy élvezhetik ezt? Minden egyes jelenet, a közelharcok, a robbanások, a tűz irreálisak. A főhősön csak karcolások, nincs beszakadva a dobhártyája, nem bénul le a keze stb. a színészi játék főleg a mellékkaraktereknél olyan, mintha statiszták lennének. A történet bugyuta, képregényszintű, gagyi csavarokkal.
    Oké, mindez elmondható az összes mostani akciófilmre. A Keanu Reeves-es sorozat is böszmenagy hülyeség, 80-as IQ felett szerintem nézhetetlen.
    Ian Flemming James Bondjától lett népszerű a feltupírozott magányos kém akciókavalkádja a primitív főgonosz ellen minden elemében irreálisan...
    A Minden lében két kanál legalább vicces volt, ma már az sincs. Az úgynevezett akcióvígjátékok inkább siralmasak.
    Csak a szenny, a szellemi rombolás jön mai a filmekből.