Szekeres Viktor

Remek előzetest kapott Sean Penn, a Mars meghódításáról szóló tévésorozata

A The First kifejezetten érdekesnek ígérkezik.

Új előzetest kapott a House of Cardsot is jegyző Beau Willimon új sorozata, mely Angliában a Channel 4-on, míg Amerikában a Hulun kerül bemutatásra - mondanunk sem kell, hogy magyar bemutatóról egyelőre nincs információnk, bár a Hulu egyes sorozatait az HBO szokta nálunk bemutatni a digitális platformján. A szeptember 14-én debütáló széria főbb szereplői Sean Penn, Natascha McElhone, LisaGay Hamilton, Oded Fehr, James Ransone, Hannah Ware és Anna Jacoby-Heron lesznek.


A futurisztikus dráma a közeljövőben, 2030-ban játszódik, és az első Mars-expedícióról szól, az interplanetáris kolonizáció első lépéseinek megtételét kísérő kihívásokról. A karaktereken keresztül a lehetetlen eléréséért küzdés pszichológiai és fizikai árát látjuk majd, szóval a történet az otthon maradt családtagokat is kiemelten fogja kezelni.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • ivanova36 #11
    Netflixen van a Mars című 6 részes kis szösszenet. Az is erről a témáról szól (első telepesek a Marson) és viszonylag jól mutatja be, csak 1-2 baki van benne ami közel hiteltelenné teszi, de ettől egyszer megnézhető.

    Drámát azt jó lenne végre kihagyni, mert az utóbbi 10 évben kis híján az összes scifi sorozatot a túlzott és felesleges drámázással cseszik el.

    Cikkhez pedig:
    És na igen, 60 évesen nincs sok keresni valója a Marson, akármennyire is tapasztalt emberkét alakít. De mondjuk ez sem újdonság az Űrcowboyok (2000) után.

    Hihetetlen, hogy mennyire nincs kreativitás a kikerülő sorozatokban. Szinte bármely ingyenesen elérhető amatőr szerzők történeteit közzétevő oldalon különb és eredetibb ötletet lehet találni, legalábbis azokhoz képest amikből sorozatokat készítenek. Onnantól már csak egy lépés megállapodni a szerzővel és van is egy közel eredetinek mondható sorozattörténet. Igaz ezért nem lehetne nagy lét felmarkolni, szal érthető hogy nem erőltetik ezt a megoldást.
  • Ender Wiggin #10
    A szél sebessége tök mindegy, a légnyomás nélkül csak lepkefing, nem tudna feldönteni semmit. Esetleg Kelemen Annát... (60 mérföld/óra egyébként nem több, mint 100 km/h)
  • petrov144 #9
    Nekem sem túl hiteles, kb ide fizikailag szuperemberek kellenek, fizikai és szellemi teljesítőképességük csúcsán.

    A viharhoz: a legnagyobb szelek amiket mérni szoktak 60 mérföld, az azért több mint 100 km-res szélnek felel meg. Igaz hogy ritkább maga a légtömeg is, amit megmozgat a szél, kvázi kisebb energiával feszül neki bárminek, de minden más harmadakkora súlyú, így kevesebb is elég lehet. + a Marson nincs szél por nélkül. De tény, hogy a vihart olyan Ridley Scott-osan csinálták meg, jó látványosra, mintha maga az apokalipszis jött volna el.
  • wraithLord #8
    Csak az a baj, hogy a film eleve a viharon alapul. Ez aláássa az élvezeti faktort. Mondjuk a könyvet nem olvastam, ott is ugyanígy van, vagy Scotték kicsit elszálltak?
  • Macropus Rufus #7
    "A gravitációt nem tudom, hogy jól ábrázolták-e, az kb. harmada a földi gravitációnak. "
    azt sem. Mondjuk legyen Matt olyan 75kg. A Földön. Ott olyan 25kg lenne egy 75kg ember testi erejével. A mozgásán lehetne látni, hogy valami nem stimmel. Könnyed mozdulatokkal kellene közlekednie a bázison belül. Kívűl meg kb. úgy mint a Földön. Amennyiben a ruha, ami rajta volt, olyan 200kg súlyt nyomott. (ebben az esetben lenne 75kg a Marson). De az a ruha ránézésre max. 10-15kg lehetett, szóval nem oszt nem szoroz, hogy rajta van e, a mozgásának sokkal könyedebbnek kellett volna lennie.
    De a sugárzásra sem tértek ki.
    Szóval ha eltekintünk a sok kis bakitól akkor király a film. Nekem bejön. Ha viszont belemegyek a részeletkbe, akkor már nem annyira jó.
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2018.08.30. 13:20:02
  • wraithLord #6
    Gyakorlatilag a Martian-ban is misztikus erők... lökdösték a dolgokat, mert a Marsnak a Földéhez képest nincs légköre (a marsi felszíni légköri nyomás kevesebb mint 1 %-a földinek). Tehát a Marson egy vihar nem hasonlítana egy földi viharhoz. A filmben úgy nézett ki a marsi vihar, mint itt egy 200 km/h-s széllel járó vihar. A valóságban ez nem így nézne ki, hanem sehogy sem, mert 200 km/h-val fújna kb. a semmi...

    A gravitációt nem tudom, hogy jól ábrázolták-e, az kb. harmada a földi gravitációnak.
  • Macropus Rufus #5
    " A szél nem tudna feldönteni semmit ..."
    no igen ezen én is csodálkoztam. A gravitáció sincs jelen ábrázolás terén, ahogy írtad is. A film jó, de nem tekintem én a szó klasszikus értelmében vett scifinek. Látványos volt és jó is, de ez nem scifi.
  • Macropus Rufus #4
    "Mint a Martian.Amiben helyén van a fizika."
    na mondjuk ez pont nem volt rendben benne, de ez nem rontja a film értékét. Sztem is marha jó volt.
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2018.08.30. 12:34:11
  • Ender Wiggin #3
    A Martianban nem votl helyén a fizika. A szél nem tudna feldönteni semmit és a film egyáltalán nem jelenítette meg a gravitációt...
  • takysoft #2
    Hát.... ez eléggé kétélű dolog.
    Igazság szerint érdekelne egy tényleg jó scifi ebben a témában, de nagyon félek tőle, hogy elviszik "misztikus" irányba.

    Akkor meg megy az egész a levesbe ugye....

    Elképesztő potenciál lenne egy valósághű scifiben. Mint a Martian.
    Amiben helyén van a fizika. Ami tényleg átgondolja, alaposan, hogy hogy is lesz ez.
    Igazi emberi drámával, és technikai nehézségekkel.

    De tartok tőle, hogy egy olyan baromság lesz, ahol a misztikus erők öldösnek, lesz valami marsi szörny, meg fütyül a lézer az űrben :S

    Remélem tévedek...