Szekeres Viktor

Cápasrác és Lávalány kalandjai 3D-ben

Robert Rodriguez két Sin City rész között úgy döntött, hogy ismét belekóstol a 3D-s műfajba és megpróbálja megreformálni azt.

Természetesen ez az újabb próbálkozás nem meglepő az Alkonyattól pirkadatig és a Desperado rendezőjétől, hiszen köztudomású, hogy szívesen lubickol a műfajokon belül. A nagysikerű Kémkölykök trilógia harmadik epizódját ugyancsak három dimenzióban vitte vászonra a mexikói direktor. Amellett, hogy a gyerekeinek akar imponálni és számukra is nézhető filmet készíteni, valamint hogy saját vágyait is kiélheti a gyerekfilmekben, arról se feledkezzünk meg, hogy Rodriguez pénztárcájának is jót tesz a dolog, hiszen a három Kémkölykök-film a rendező eddigi három legjövedelmezőbb alkotása is egyben - korábbi, viszonylag rétegfilmjeivel nem aratott ekkora közönségsikert.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A Cápasrác és Lávalány kalandjai természetesen Cápasrácról és Lávalányról szólnak, valamint az igazi főszereplőről, Maxről az álmodozó kisfiúról. Miután képzeletében felépít egy csodálatos világot (Sütiland, Tortaföld és Csúcs bolygó), hogy hogy nem egy tornádó hatására ott találja magát képzeletének birodalmában és rögtön az álomvilág megmentésének feladata avanzsálódik rá. Persze nem egyedül kell hadba indulnia, hisz képzeletének két fent nevezett szülöttje is vele tart az úton, mely a gonosz Mr. Elektrosokk és a csatlós Minus ellen folyik.

Azt hiszem nem kell nagyon ecsetelni, hogy ez a film is, akárcsak előző kritikánk tárgya, a Vad galamb erősen korhatárosra sikeredett - és nem éppen a véres jelenetek sokasága miatt, hanem a bizonyos életkoron túl már értelmezhetetlen "poénok" hada okán. Ezt azonban még nem kell feltétlenül negatív kritikaként felfogni, hisz már az belövi nagyjából a 6-8 éves korosztályt, hogy a film forgatókönyve is családban maradt, hisz azt a Rodriguez família egyik csemetéje, Racer Roriguez (vicces neve nem egyedülálló, hisz testvérei Rocket és Rebel) írta, illetve álmodta meg, mely úgymond profi formát végülis Marcel Rodriguez, Robert testvérének tolla segítségével nyert.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

A készítők névsorát a Rodriguez-filmeknél viszonylag felesleges átböngészni, így elégedjünk meg annyival, hogy Robert Rodriguez odatette magát 3D-ileg, de minden más szempontból értékelhetetlen a film egy mezei kritikus számára. Robbannak a dolgok, kilógnak a vászonból, gyermekeink gurgulázva kapnak a szereplők felé. A zenéért felelős Robert Rodriguez nagyjából a Kémkölykök zenéjét másolta egy-két taktusváltást beépítve, valamint a filmben elhangzó dalokért is ő volt a felelős mind zene, mind dalszöveg terén - bár ezek szintén az egyszerűség fogalmának határait feszegetik.

Dícséret illeti azonban a lendületes snittekért a film vágóját, bizonyos Robert Rodriguezt, ő derék munkát végzett. Hasonlóképpen az operatőr (Robert Rodriguez) megoldásain is látszott, hogy avatott kezekben van a kamera, valamint a megvilágítás kulcsa. Sajnos azonban a szűk költségvetés eléggé megkötötte a kezét az ebben a filmben nagyon fontos szerepet játszó vizuális effektusokért felelős embernek, Robert Rodrigueznek, ezért pár jobb pillanattól eltekintve sajnos inkább a gagyibb kategóriába sorolható trükkök szerepelnek a filmben - a film, a Sin Cityben már megszokott zöld háttér előtt készült.

Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide! Klikk ide!

Igazából nem sok mindent lehet mondani a filmről, hiszen akit érdekel az úgysem nagyítóval fog vájkálni benne, hanem miután megnézi, másnap az óvodában mindenkinek el fogja mesélni, hogy milyen jó volt . A hardcore Rodriguez-rajongók pedig a jegy megvételével és hajléktalannak adományozásával letudhatják "a mester minden filmjére jegyet váltok" kötelező penitenciát, és elvonulhatnak téli álomra, hiszen a mexikói rendező már javában készül a Sin City 2 forgatására. Mivel cikkünk tárgya közepesen gyenge eredményt ért el Amerikában, így nem is várható folytatása, ezért a Quentin Tarantinóval közösen forgatandó álfilmelőzetesekkel és reklámokkal elválasztott Grind House című duplahorror tervezett forgatási időpontja is előrébb tolódott a direktor noteszében.

Magyar nyelvű filmelőzetes letöltése

Klikk
ide!
Klikk a képre a nagyobb változathoz
Cápasrác és Lávalány kalandjai 3D-ben
(The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D)
magyarul beszélő amerikai kalandfilm, 112 perc, 2005

Redező: Robert Rodriguez
Író Racer Rodriguez
Forgatókönyvíró: Robert Rodriguez
Operatőr: Robert Rodriguez
Zene: Robert Rodriguez, Graeme Revell, John Debney
Producer: Robert Rodriguez, Elizabeth Avellan
Vágó: Robert Rodriguez

Sereplők:
Taylor Lautner (Cápasrác)
Taylor Dooley (Lávalány)
Cayden Boyd (Max)
George Lopez (Mr. Elektrosokk/Tobor/Mr. Elektroszmorgosz)
David Arquette (Max apja)
Kristin Davis (Max anyja)
Jacob Davich (Linus/Minus)
Sasha Pieterse (Marissa/Jéghercegnő)

Forgalmazza az InterCom

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • C7 #27
    sztem jó film, én nem 3Dbe láttam, letöltöttem gigatorrentsről... megvan a kémkölykök 3D, és abba szemüveg nélkül ijen hülye színes körvonalai vannak. nem tudja valaki, hogy lehet ilyen szemüveget csinálni házilag? milyen féle fólia kell hozzá?
  • brutika2 #26
    Szerintem ari film volt és nekem semmi bajom se a csajjal se a fiúval mind a ketten tiszta arik!
  • pasy01 #25
    ne szidjad a fiut.. :) inkab a csaj fikazzuk :PP :-))
  • szombat #24
    A kissrcának milyen hihetetlenül széles orra van....groteszk
  • jointeer #23
    esz biztosmeknézem
  • pasy01 #22
    de ugy volt a filmben... érdekes hogy a képen nem... lehet a filmben sem volt mindig?
    de igy jobban néz ki
  • Broafka #21
    amúgy nem is azért, de nem úgy van hogy a gyereknek ilyen cápafogai vannak vagy mi a szösz?
    a képeken valahogy nincsenek :)
  • Broafka #20
    nekem is volt szerencsém hozzá
    legalább vicces volt hogy mindenki végighülyéskedte meg röhögte az egész filmet, én meg mindenki máson röhögtem ahogy nézik a filmet abban az idétlen szemüvegben :D
    nem tom hogy másoknak miből van a szemük de amikor már vagy 30 percig néztem a filmet ilyen 3D-ben azt hittem ki esik a szemem
    rohadtul bántotta a szemem
    az volt vele az egyetlen gond hogy buta volt a storyja
    amúgy nem lett volna olyan rossz, csak nagyon arra ment ki az egész hogy kis 6 évesek szórakozzanak rajta
    ha kritikus lennék azért annyira nem húznám le:
    látvány: 75% (nem rossz)
    story:50% (lehetett volna ötletesebb is)
    karakterek: 70% (ötletesek, egész jók)
    3D: 60% (egészségtelen szvsz, de az ötlet nem rossz)
    szinkron: 40% (idegesítő, nyávogós szinkronhangok)
  • csari89 #19
    Ez egy rakás földi szemét, mint a Kémkölykök. Bár a 3.-ik vmeddig tetszett is. de az se cool, iknább sz*r! :lol:
  • pasy01 #18
    a..fiu se lesz rosz... :DDD