SG.hu·

Nem tudták feltörni az ETA-vezér számítógépének kódját

Nem tudja feltörni a spanyol rendőrség a Baszk Haza és Szabadság (ETA) szakadár terrorszervezet feltételezett vezetőjének számítógépeit védő kódokat - vált ismertté pénteken Madridban rendőrségi forrásból.

Miguel de Garikoitz Aspiazu Rubinát, fedőnevén "Txerokit", hétfőn vették őrizetbe a francia hatóságok. Az elfogásakor lefoglalt két laptop adattárát egy internetről letölthető program védi, amelynek titkos kódjait a spanyol rendőrök nem tudják megfejteni.

A nyomozók szerint a számítógépes adatokhoz csak akkor tudnának hozzájutni, ha maga Txeroki elárulná nekik a jelszavakat, vagy pedig szerencsés véletlen folytán az őrizetbe vett férfi iratai közt rábukkannának a titkos kódokra.

Öt évvel ezelőtt Ibon Fernández Iradinak, az ETA akkori katonai vezetőjének őrizetbe vétele után a rendőrség egy cédulán bukkant rá a jelszóra. Ennek köszönhetően a hatóságok hozzáfértek Iradi számítógépéhez, amelyen részletes adatokat találtak az ETA szervezeti felépítéséről. Ez később lehetővé tette számos terrorista elfogását.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© hiftu2008. 11. 24.. 13:54||#17
Ha kulcsfile-t használt, akkor még Õ maga sem tudja a jelszót.
Errõl ennyit.
© fawcet2008. 11. 24.. 12:42||#16
egyszerû a megoldás: igazságszérummal kiszedni a jelszót aki tudja (terrorvezértõl).
© waterman2008. 11. 23.. 15:13||#15
matematikai esélyük van. csak lehet mire megfejtenék elõfodrdulhat, hogy senki nem él azok közül akikre terhelõ adatok vannak a gépen. a truecrypt partíciót is fel lehet törni, csak jó sok idõ kell hozzá. minél hosszabb a jelszó, annál több. ha meg kulcsfile-t használt, akkor lehet már egy tó fenekén pihen az azt tartalmazó pendrive..
© Effendi2008. 11. 23.. 11:10||#14
Hát téged sem az eszedért fognak ellopni...
Remélem éppen spanyolba utazol a metrón, amikor rád robbantják az alagutat.
Na viszlát.
© vajon kiki2008. 11. 23.. 07:59||#13
ennyit rendõrökrõl ... <#levele><#kocsog><#taps><#eplus2><#violent>

hajrá szakadárok ! hajrá kalózok !
© vajon kiki2008. 11. 23.. 07:52||#12
nem próbáltak semmit sem, mert az ott ülõ okostojások pontosan ugyanolyan jól tudják hogy SEMMI esélyük nincs a kód visszafejtésére mint én.
© vajon kiki2008. 11. 23.. 07:50||#11
majdnem mindegy mit használnak, ha AES-en alapszik (márpedig azon alapszik) valószínûleg truecrypt-et , de lehetett akár PGP whole disk encryption vagy FreeOTFE is ...

ezeket a rendszereket több mint lehetetlen feltörni a tudomány mai állása szerint.
© god252008. 11. 23.. 01:02||#10
Ennyi, ha linuxot használ az ember!
LINUX
© torreadorz2008. 11. 22.. 19:52||#9
Rohadt nagy gépszörnnyel is sokáig tart feltörni egy picit hosszabb kulcsot 😊

Amúgy nem biztos hogy csak a nagy összeesküvéselmélet a megoldás, lehet hogy tényleg nem képesek mindenre erre nem gondoltál még?
© kow832008. 11. 22.. 18:28||#8
Biztos vagy benne hogy az nsa olyan könnyedén fejt kódot és hogy azok a gépek léteznek?
Nem lehet tudni, de hogy van egy rohadt nagy gépszörnyük, az tuti. Pénz nem akadály, szürkeállomány van, akkor minden lehetséges, lásd: Google.

"csak mert az utóbbi pár évi amerikai fiaskók után lehet hogy mégsem úgy megy ez mint a filmekben. Pl. oszamát azóta se kapták el..."
Nem is akarják elkapni, leleplezõdnének a disznóságaik.

"irakban mit ad isten nem találtak vegyi fegyvert pedig a hiper über szuper cia szerint ott voltak..."
Dehogy voltak, csak kellett ürügy, hogy benyomulhassanak a hadsereggel, mert Szaddam bácsi nem úgy fütyült, ahogy õk szerették volna.