SG.hu·

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adven­tures of Van Helsing II
Kiadó: Neocore Games
Fejlesztő: Neocore Games
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Core 2 Duo E4400 2 GHz-es vagy AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ processzor, Nvidia GeForce 8800 GT vagy ATI Radeon HD 3850 grafikus kártya, 2 GB RAM, 20 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Intel Core 2 Quad Q6400 2 GHz-es vagy AMD Phenom 9500 Quad-Core processzor, Nvidia GeForce GTX 275 vagy ATI Radeon HD 5770 grafikus kártya, 4 GB RAM, 20 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: The Incredible Adventures of Van Helsing, Diablo III
Kategória: akció-szerepjáték

Megérkezett a legjobb magyar fejlesztésű Diablo-klón második felvonása, ami pontosan ott folytatja Van Helsing történetét, ahol elődje befejezte. Játéktesztünkből kiderül, hogy miként sikerült a The Incredible Adventures of Van Helsing II!

Amikor tavaly májusban megjelent a magyar fejlesztésű The Incredible Adventures of Van Helsing, a Diablo-sorozat, valamint a hack and slash akció-szerepjátékok kedvelőinek jelentős többsége azonnal a szívébe zárta. Ez természetesen nem csak hazánkban, hanem külföldön is általánossá vált, hiszen a Neocore Games munkatársainak sikerült megalkotniuk egy olyan sajátos világot, illetve egyedi ötleteket is felvonultató játékmenetet, amelyek a műfaj rajongói számára igencsak szimpatikussá tették Van Helsing - Bram Stoker Drakuláján alapuló - történetét. A fejlesztők már akkor jelezték, hogy a játék egy trilógia első része, így alig egy évvel a bemutatkozás után máris itt a folytatás, amiben végre folytatódhat a nagy kaland, méghozzá a korábban megismert minőségben. Hiába ugyanis a néhány hónapos fejlesztési idő, a The Incredible Adventures of Van Helsing II nagyszerű formában van, és újdonságok terén sem hagyta cserben rajongóit. Lássuk mindezt egy kicsit konkrétabban!

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

A játék már az indítás utáni első másodpercekben bebizonyítja, hogy rengeteg friss tartalom vár majd ránk, hiszen nem csak kezdő karaktert indíthatunk, hanem egy harmincas szintű kalandozót is. Amennyiben az előbbi mellett döntünk, az első részből jól ismert kasztok közül válogathatunk, ha viszont egy veteránnal szeretnénk felfedezni a játékot, akkor féltucatnyi különleges és izgalmas karakterosztály közül szemezgethetünk magunknak, sőt mi több, az előre leosztott képességpontokat is szabadon újraoszthatjuk.

A kampány elindítását követően a történet szó szerint ott folytatódik, ahol korábban a főellenféllel vívott harc után abbamaradt, így Van Helsinget Katarina, a segítő szellem társaságában találhatjuk, elsődleges céljuk pedig, hogy minél előbb kiszabadulhassanak Fulmigati rejtekhelyéről. A szorult helyzetből egy titokzatos karakter segíti majd ki a szereplőket, és miután beletanulunk az irányításba, megismerkedünk az újdonságokkal - egyszóval átesünk a tréningen -, máris elindulhatunk, hogy csatlakozzunk a borgoviai ellenálláshoz.

A The Incredible Adventures of Van Helsing II-ben az ellenállás élén küzdve szabadon befolyásolhatjuk a kissé lapos és kiszámítható történetet - aminek trilógia-mivoltából kifolyólag végkifejlete sem okozott meglepetést -, így mi dönthetjük el, hogy milyen küldetésekben veszünk részt, kinek segítünk, kit hagyunk cserben és milyen formában érjük el céljainkat. Noha a történet a hatást tekintve közelébe sem ér például a Diablo III-nak, azonban a hazai fejlesztésű alkotás minden egyéb tekintetben képes felvenni a versenyt a Blizzard címével, ami igencsak nagy szó!

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Természetesen a sztori folytatása mellett más újdonságokat is képes felvonultatni a végeredmény, noha a játékmenet az alapokat tekintve szinte mit sem változott. A The Incredible Adventures of Van Helsing II így továbbra is egy döntött felsőnézetes akció-szerepjáték maradt, amelyben az óriási harcok, a folyamatos fejlődés, valamint a milliónyi felvehető, illetve használható fegyver, öltözet és egyéb kiegészítő dominálnak. Már a bemutatkozó epizód is képes volt azonban ezt a jól ismert klisét olyan érdekességekkel feldobni, mint a kardok és a lőfegyverek egy kaszton belüli alkalmazása, vagy az a sajátos körítés, amiben a klasszikus fantasy-megoldások steampunk hatásokkal lettek vegyítve.

Kellemes ötletként emlékszünk vissza Katarina nevű szellemtársunkra, aki nem csak állandóan segített, ha bajba kerültünk, hanem szabadon fejleszthettük is, akárcsak természetesen magát Van Helsinget, akit több tucatnyi aktív és passzív képesség mellett még különleges extrákat adó perkekkel is felvértezhettünk. Ezek a momentumok és lehetőségek mind átkerültek a folytatásba, azonban a Neocore Games összességében mindent kibővítve, átgondolva, finomítva és megszépítve tárt elénk, aminek köszönhetően semmi okunk sem lehet a panaszra.

A történet felgöngyölítése során például továbbra is rendkívül változatos, ezenfelül pedig interaktivitással is kecsegtető helyszínek várnak ránk. Egészen elképesztő például ahogyan a fejlesztők a térrel játszadoztak, de kicsit abszurd az is, hogy míg egyszer steampunk hatásokat felvonultató gyárvárosokban harcolunk futurisztikus robotseregek ellen, addig néhány perc múlva egy sötét erdőben kalandozunk, miközben különféle fantázia szülte bestiák fenik ránk a fogukat. Noha magyar mitológiából merített hatásokat továbbra sem fedezhetünk fel a pályákon, de így is érdemes lesz mindig bekukkantani a legutolsó sarokba is, mert gyakran a legváratlanabb helyeken botolhatunk bele humoros utalásokba és fricskákba, amelyek már az első részt is színesítették.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

A The Incredible Adventures of Van Helsing II-ben az ellenállás egyik vezéralakjaként a mi feladatunk lesz az ellenfelek minél nagyobb számú kaszabolásáról szóló küldetések között főhadiszállásunk menedzselése is. Ez egyelőre korántsem lett még annyira kidolgozott, mint a játék többi része, de így is óriási élmény, hogy parancsokat osztogathatunk, konzultálhatunk tábornokainkkal, fejleszthetjük őket, illetve szabadon válogathatunk a folyamatosan adagolt mellékküldetések között, miközben akár mást is küldhetünk magunk helyett egy-egy feladat elvégzésére. A bázist gyakran kell majd megvédenünk a betolakodókkal szemben, amikor a hagyományos ütközetek helyett egy tower defense stílusú mini-játékban mutathatjuk meg tudásunkat. A lehetőség már az elődben is adott volt, azonban most sokkal összetettebbé vált, így a csapdák és a lövegek már manuálisan is állíthatók lettek, és ezzel a lehetőséggel akár a harcok hevében is élhetünk majd.

A játék egyik legnagyobb újdonsága, hogy szellemtársunk mellett a kampány során csatlakozik majd hozzánk egy újabb társ, történetesen egy Chimera, akit előbb le kell győznünk ahhoz, hogy később hűségesen szolgáljon minket. A teremtmény nem csak a csatákban nyújt óriási segítséget, hanem egyedül is elküldhetjük vadászni, fejleszthetjük képességeit, sőt mi több, olyan értékes ereklyéket szerezhet meg nekünk, amelyekhez nélküle nem juthatnánk hozzá. Természetesen az elhangzottakon kívül is számíthatunk még újdonságokra a The Incredible Adventures of Van Helsing II-től, így például rengeteg izgalmas és új kihívást nyújtó ellenfél, valamint kibővített és átdolgozott képességfa is vár ránk, de kiemelhetnénk még a Hall of Trophies-t, ami lényegében egy trófeatartó teremként funkcionál, és legyőzött főellenfeleink trófeáit gyűjthetjük ott, amelyek szintén különféle bónuszokat adnak karakterünk számára, a játékban ugyanis tulajdonképpen minden összefügg mindennel.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Grafika: A grafika terén túl látványos előrelépés nem történt, de mivel egy trilógia második epizódjáról beszélünk, ez egyáltalán nem tekinthető meglepetésnek. A The Incredible Adventures of Van Helsing II saját műfajában ettől függetlenül is kellemes összhatást kelt, nagyszerűen kidolgozottak és élvezetesek például a pályák, de az ellenfelek változatosságára és részletességére sem panaszkodhatunk. Egyedül a túl sok és túl hosszú töltési idők miatt lehetünk kicsit mérgesek a fejlesztőkre, de legalább az optimalizálásra nem lehet panasz, a végeredmény ugyanis az ajánlott gépigényt meghaladó konfigurációkon tökéletesen, akadások nélkül futott.

Kezelőfelület, irányíthatóság: Aki a második résszel ismeri meg Van Helsing történetét, az talán egy kicsit túl összetettnek találhatja majd a kezelőfelületet és az irányíthatóságot is, azonban a rövid betanítás során alaposan megismerkedhetünk mindennel, és csakhamar rájöhetünk, hogy a műfajra jellemző kliséket alkalmazták a magyar fejlesztők is. Ennek köszönhetően a kezdeti káoszt letisztultság és átláthatóság váltja fel, ami többnyire igaz az irányításra is, de a kezdeti bizonytalanság sokaknak elveheti a kedvét a játéktól.

Játszhatóság: A játékidő tekintetében a The Incredible Adventures of Van Helsing II egy kicsit csalódás, hiszen alig több mint 10 óra alatt át lehet szaladni a kampányon, és mivel a történet is elég kiszámítható, ezért kijelenthetjük, hogy ennél egy kicsivel többet vártunk. Némileg javít a helyzeten a többjátékos mód megléte, de a Neocore Games alkotását a legtöbben biztosan nem ezért szeretik meg.

Intelligencia, nehézség: A játék jól skálázható nehézségi szinttel rendelkezik, így mi állíthatjuk be, hogy könnyebb, vagy inkább nehezebb kihívásokat szeretnénk átélni. Általánosságban kijelenthető, hogy az ellenfelek még mindig egy kicsit túl agresszívak, gyakran több tucatnyian ugranak ránk egyszerre, de a helyzet így is lényegesen jobb, mint annak idején az első részben volt.

Hangok, zene: Van Helsing és Katarina nagyszerű párbeszédei továbbra is a The Incredible Adventures of Van Helsing II pozitívumai közé sorolhatók, de az elődhöz képest főként a zenék tekintetében fedezhetünk fel komoly előrelépést, emlékezetes dallamokból ugyanis egyáltalán nem szenved hiányt a játék.

Összegzés: A The Incredible Adventures of Van Helsing II mindent összevetve képes volt arra, hogy túlszárnyalja elődjét, hiszen a meglévő nagyszerű alapokat dolgozták tovább a fejlesztők. Noha nem kaptunk túl sok újdonságot, a kampány is rövid, sőt az előrelépés sem lett forradalmi mértékű, de az akció-szerepjátékok kedvelői bizonyára így is meg lesznek elégedve Van Helsing legújabb kalandjával. Ha az első rész tetszett, biztos lehetsz abban, hogy a folytatás is magával ragad majd!

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© Macropus Rufus2014. 06. 19.. 16:45||#18
ne feledkezzünk meg a Digital Reality, Imperium Galactica játékáról.
Azért az is nagyon jó volt, sõt szerintem még most is nagyon ott van.
Okés a grafika már kicsit ódivatú (bár annyira azért nem). De jó kis játék volt.
© Józsibácsi2014. 06. 16.. 23:25||#17
Kisgyereknek és debil felnõtteknek biztos nagyon jó, amúgy egy rakás kutyagumi az egész.. erõforrás pazarlás... komoly gamer ilyennel nem játszik...
© Jacky2014. 06. 16.. 11:31||#16
3300,- Ft-ot megér. Ennyivel is érdemes támogatni a magyar fejlesztõt.
© M0RN1NGST4R2014. 06. 16.. 11:24||#15
Már az elsõ részre is fentem a fogam, de túl hamar jött a hír, hogy nem egy epizódos lesz a történet, úgyhogy vártam. Jó lenne a trilógiát díszdobozban látni majd, én biztos vevõ lennék.

© vision52014. 06. 16.. 06:47||#14
A fenti játék legalább egy jó példája annak hogy van más út is. Gratula nekik!
© vision52014. 06. 16.. 06:46||#13
Nem magyarkodni kell, hanem játékot fejleszteni - valljuk be, sajnos kis hazánkban nem igazán él meg egy játékfejlesztõ cég se hosszabb távon. Sajnos aki sikeres azt felvásárolják, szétszélesztik, vagy pedig kamu marketing/adócsalás az egész.
© hgaben902014. 06. 16.. 02:15||#12
Viszont ezek nem is a korábbi hozzászólásokban feltûnt "magyar gépre magyar játékot" stílust erõsítik. Nem azt mondom, hogy nem bukkannak fel itt-ott magyaros dolgok, de attól nem lesz kenyér a programozó asztalán, hogy a 99%-ban magyarokat érdeklõ, direkt magyar témájú játékot készít. De ha már itt tartunk, ott a Hearts of Iron-széria, lehet menni, elfoglalni a Balkánt a Magyar Királysággal.
© Shiny Copperpot2014. 06. 16.. 01:30||#11
Railroad Tycoon!!! Az európai térképen van Budapest, és egy "Debrecken" nevû falu is (az eredetiben legalábbis). Annak idején sokszor kezdtem a Bécs-Budapest vasútvonallal és a "Matuska Szilveszter Emlékexpress"-szel... 😊
© Shiny Copperpot2014. 06. 16.. 01:25||#10
"Magyarokat pont a magyar programozók szokták kifelejteni a játékokból. lásd 😛anzers Phase 1-2 vagy a The king's Crusade játékot."
Nem tisztem a fejlesztõket védeni, de ezer más oka is lehet, hogy nem kerülnek be a magyarok egy játékba. Nagyon kevés olyan embert ismerek, aki egy ilyen szituban nem küzd oroszlánként, hogy (az erre egyébként kérdésesen érdemes) magyarokat sikerüljön valahogy beszuszakolni egy játékba. Csak a kiadó a büdzsé meg a célpiac realitása néha felülírja a dolgot. Ez van. Ha lesz 1-2 millió rendszeresen fizetõ magyar játékos, hidd el, hogy meg fog növekedni a lokalizációk meg a magyar piacra célzott egyéb kontent aránya.
© Shiny Copperpot2014. 06. 16.. 01:14||#9
Teljesen igazuk van az elõttem szólóknak, a magyar piac képtelen eltartani akár csak egy közepesen méretes fejlesztõcsapatot, ami már ki is tud adni valamit.
Adalék: Az E3-on volt egy interjú a Witcher III készítõivel, és õk azt mondják, hogy tettek hozzá speckó kelet-európai "feelinget" a játékhoz, de nem a lengyel mitológiát játékosították meg. Gondolom azért, mert akkor sokkal zártabb lett volna a piacuk(, de ezt már csak én teszem hozzá, nem biztos.) Valószínûleg egy '48-as vagy '56-os játékot nagyjából senki nem venne meg (pár ezer lelkes honfit leszámítva), és így a fejlesztõk éhen halnának. Mondjuk vicces elképzelései vannak az elsõ hozzászólónak az életrõl, remélem tõle is elvárják majd, hogy a prána-táplálkozásra áttérve, ingyen dolgozzon.
Amúgy a Civ5-ben vannak hunok (Attilával az élen, asszem a G&K óta), meg Budapest city state is (ha jól emlékszem irrational-militartistic jellemzõkkel, és elég jól szimulálja a játék az ország viselkedését... le kell õket fizetni, akkor pár körönként kapsz egy jellemzõen használhatatlan katonai egységet, vagy le kell nyomni és megszállni, esetleg lerombolni a fenébe, mert csak akadályoz... 😊 ).