• ostoros
    #27
    Ami amúgy röhejes dolog is lenne. Tudom, hogy azt sulykolják, hogy a munkaerőnek kell mobilnak lennie, de szerintem sokkal jobban járna mindenki, ha ehelyett a veretes BAROMSÁG helyett inkább a munkahelyeket költöztetnék oda, ahol a lakosság van.
    Persze, a cégeknek ez a narratíva az érdekük, de az embereknek meg nem ez az érdekük.
    Gondoljunk csak bele, hogy van egy gyár, és mondjuk felvesz 1000 embert. Mivel olyan helyen van, ahol munkanélküliség van, ezért aztán más helyekről kell embereknek több tucat kilométert utazniuk, vagy több ezer ingatlant eladniuk, csak azért az egy nyavalyás állásért, családostul.
    El ne magyarázza nekem egy cég se, hogy 20 ezer kilométert megéri költözni, de 100-at meg nem képesek. Mese habbal.
    Állambácsinak ezt kellene elősegítenie inkább, és decentralizálni az ipari termelést. Nem csak egészségesebb település szerkezet jönne létre, de az elvándorlás is lelassulna vidékről. Csökkenne a tőke koncentráció, és a fővárosi vízfej is kezelhetőbb lenne.