• karesz6
    #129
    Úgy hívják liberalizmus.:) Azon múlt hogy a keresztények hamarabb kezdték el legyilkolni egymást mint a többiek így hamarabb jöttek rá hogy ez nem vezet sehova. Én a szakdolgozatomat az őssejtekből írtam. Ennek a témának a mai napig a legnagyobb kerékkőtője a keresztény egyház miközben olyan lehetőségeket villant fel hogy amögött a holdraszálás eltörpül. (persze azért törpül el mert erről tudok sokat) A szakdolgozatmoban külön fejezet van az egyházak szerepére (nagyrészt idézet --- mielőtt Schmidt Pál lennék XDD)) Több olyan kérdéskör is van ahol elsősorban az egyháznak de nagyon sokszor nekem is olyan etikai kétségeim vannak hogy az egész tudományt az alapjainál megakasztják. Elképesztő dolgokra lennénk képesek de már az egy olyan (rendkívül komoly) beszólást váltott ki ezen a fórumon hogy azt írtam lőjünk ki öregeket a marsra... Eljutottunk a fejlődésünkben egy pontra. Ha továbbmegyünk az olyan kísérleteket igényel amiket etikailag nem végezhetünk el vagy beláthatatlan ideig tart a kutatás. A lehetőségek elképesztőek. Csak gondoléjatok Michael Phelpsre. Gyakorlatilag a tökéletes illegális genetikain kísérlet. Az egyetlen amit tenni kmell egy minimális hatást gyakorolni a szülőkre hogy sportoltassák a gyereket innentől gyakorlatilag korlátlan mennyiségű végtelen pontosságú mérési eredményhez jutnak hozzá anélkül hogy a figurát a közvéleménytől elzártan egy börtönben kéne tartani. Egy szülőnél a tudta nélkül megbabrálják a dns-t 5-6 áv mulva egy kicsit odahatnak hogy sportoljon innentől nincs más dolguk mint figyelni. A legszebb az egészben amit szeretek. Az egyszerűség. Ha a kísérlet sikerül egy kis szerencsével elég a tv-t nézni hogy olyan pontos eredményeket használhass amit max akkor érhetsz el ha elképesztő presztizsveszteséget emberjogi meg mindenjogi konfliktusokat kockáztatsz míg az eredményeidet senki nem tudja elérni aki nem hajlandó ezekre az áldozarokra (amit természetesen te nem hoztál meg mert elég volt phelpset a TV-ben nézni miközben századmásodperces eredményeket kapsz olyan mérésekre amit max egy katonai bázison zárt körülmények között kényszeríthetsz ki olyan kockázatokkal amik töjnkretehetik az egész megítélésedet mindenhol nagyon nagyon hosszú időre.....