Opel Calibra
  • blackcalibra
    #97
    Ez így van, így méri.
    De az autó leállításakor azt a bizonyos kis szálat - ami menet közben fel van melegítve mit tudom én hány fokra - azt izzásig felmelegíti, így tisztítja a rárakódott szennyeződéstől a szálat.
    Tehát öntisztító.
    Ennyit a légtömegmérőről.

    NEXUS6-nak ECOTECH motorja van, ami azt jelenti ugye, hogy kipufogógáz visszavezető szelep is található rajta.
    Más néven EGR szelep.
    Ez ugye környezetvédelmi szempontok miatt került be.

    Ami ugyan tényleg be tud ragadni az olajsártól, de itt már képbe jön az olajfogyasztás is, ugyanis ha sokat fogyaszt olajból, gyakrabban tömődik majd el az EGR szelep, amit lehet, hogy lehet tisztítani, de általában le szokott térdelni.
    Viszont ha gond van ezzel az EGR szeleppel, akkor a vezérlő hibatárolójába beírja a hibakódot, és a műszerfalon jelez a Check Engine lámpa, ami ugye a ki sárga motorszimbólum.
    Az IAC-ot amúgy is szerintem a FORD alkalmazz.
    OPELOKBAN EGR szelep.
    Tisztítása Nitró hígítós alapos áztatással.
    Aztán mondjuk WD-40-el, a mozgó részek kenése miatt.

    Szóval, ha ez nem működne neki, valószínűleg világítana neki a motor szimbólum a műszerfalon, az autó pedig vészprogramon üzemelne tovább, visszavett teljesítménnyel.

    Én egyébként az alapjárati szabályzó motorról beszéltem, ami pont a megfelelő egyenletességű alapjáratról gondoskodik.
    Ebben az esetben alapjárati szabályzó, alapjárati léptetőmotor.
    Az alapjárat szabályzás célja, hogy az alapjáraton üzemelő motor az elérhető legkisebb eltérésekkel tartsa az adott motorra meghatározott fordulatszámot.

    #96
    Mi nem tetszik a stílusomon?
    Az, hogy mondtam hogy ilyen nincs, vagy az hogy megkérdeztem hogy miről is beszélsz?
    Vagy ha nem úgy van ahogy te mondod akkor belekötsz ebbe?
    Nem okoskodásnak szántam, de ha segíteni akarsz legalább ne vezetnéd félre, ugyanis egy légtömegmérő olyan 150 ezerbe fog neki fájni, ha megpróbálja kitakarítani és elpattantja a szálat, ami egyébként kegyetlen könnyen el is tud pattanni.
    Én is hallottam már ilyenről....
    Nem kell hozzányúlni.