• halgatyó
    #59
    Komoly probléma az általam megfogalmazott véleménnyel, hogy nagyobbikrészt a rendkívül megbízhatatlan, agymosó jellegű és határozott egyirányultságú euroatlanti sajtó alapján alakult ki.
    Ami miatt mégis le mertem írni, az a következő 3 szempont:

    -- Az euroatlanti sajtónak vannak erősen előtérbe helyezett témakörei (élükön a környezetvédelemmel és a társadalomellenes csoportok védelmével), amiben a sajtóban szereplő infóknak és véleményeknek, szemléletmódoknak az ellenkezőjét szoktam elfogadni,
    nos a kínai témakörök szerencsére nem tartoznak a leg-irányultabb, a leg-agymosásáveszélyesebb területre, így ezekben valamivel jobbnak tartom a megbízhatóságot, főleg ha sok évre és sok sajtótermékre átlagolunk

    -- Beszélgettem külföldiekkel, akik már jártak Kínában, vagy olyan ismerőstől szerezték be a véleményüket és infóikat, akik már jártak ott,

    -- Beszélgettem itt élő kínaiakkal is, bár azt elismerem, hogy az ide elutazni képes kínai nem teljesen reprezentálja az átlag otthoni kínait:-))

    Karakán, ha a véleményedet kifejted, az is fontos, hogyannak forrására utalj valami módon.