• throwthisaway
    #302
    "Még FX5200-vel is megy a hardveres gyorsítás azon része ami az ablakkezelésért felel"
    Pontosan ezért írtam, hogy "inkább". De, látom te is vágod hogy az ablakkezelés azért korántsem fedi le a Quartz hardware-es feature-eit.
    Az exposé elég hamar letiltódott, amikor egy Radeon 9600/128Mb-még jónak számított. Képzelem mit alkot 32Mb-val.

    "Az előző hozzászólásodat tekintve nézzél még meg pár videót, mert amit eddig láttál kevés lehetett :D"
    Abban egyetértünk, hogy meglehetősen esztétikus az OSX. Nem is erről szólt az a mondat. De akkor leírom konkrétan, hogy mire gondoltam (ha érdekel, ha nem :) ):
    - Meg van nyitva egy kupac alkalmazásom, egy kupac ablakkal.
    - Át akarok váltani az aktív alkalmazás ablakáról egy másik alkalmazás valamelyik ablakára.
    - Ehhez a következő döntési folyamatoknak kell lezajlani:
    1. Végigtekintek a Dock-on, kiválogatom, hogy melyik alkalmazás fut és melyik van csak bedockolva.
    2. Rákattintok. Konstatálom, hogy még mindíg nem látom az alkalmazást, vagy nem azt az ablakot.
    3. Itt kétfelé ágazik a döntési folyamat:
    3.a. Expose: lehet, hogy itt nem találom az ablakot, mert minimize-olva lett.
    3.b. Emlékeimből felidézem, hogy vajon minimize-oltam-e az ablakot és elkezdem keresni a Dock azon részén ahol a minimázie-olt app.-ok ikonjai vannak.
    4. Megtalálom, rákattintok, előugrik. De nem ezt az ablakot kerestem.
    5. Mindegy mostmár helyben vagyok aktív az alkalmazás, elkezdhetem keresni a Window menüjében a Caption-ök alapján...
    -----------------------------------------
    Windows (>=95):
    1. Rákattintok a taskbar-on az alkalmazásra.

    És tulajdonképpen ilyen problémáim vannak tucatjával.
    - véletlenül egy sub-menu, sub-menu-jében az elválasztó csíkra kattintok: eltűnik az egész menu, mintha kiválasztottam volna valamit, kezdhetem előlről... :-/ (+Sikerült azonos méretűre gyártani a csíkot a menüpontokkal, hogy még nagyobb eséllyel kattinson az ember oda.)
    - Az egy helyen átméretezhető ablak, az köztudott flaw./mouse ballistic detto.
    - A teljes képernyőre nagyított alkalmazás nem teljes képernyőn jelenik meg.
    - Tiszta Linux feeling volt, amikor google-öznöm kellet, hogy hova rejtették a DVD író tool-t. (Teljesen logikus, hogy a Disk Utility-be kell rakni közvetlenül a format mellé. :) )
    A windows-nál megszokta az ember hogy, a kontextusból eredő gyakran használt funkciók ott vannak pár száz pixelre a kurzortól, gyakran több módon is elérhetően. Itt ez nyilvánvalóan nem volt szempont.
    - File dialog: szintén könnyen megszokja az ember, hogy win alatt, ahol fájlok megjelenhetnek ott mindent lehet csinálni velük, amit az explorerben is. (OSX: no way!)
    (- Az meg röhej, hogy az FC4 Express képes és egy szálon, ráadásul a UI thread-ben exportálni videot.)

    Nem nagy probléma egyik sem, de egy pici kis frusztrációt okoz minden minden ilyen kellemetlenség, amitől egy picit gyengébb munkát fogok végezni, egy picit kényelmetlenebbül érzem magam, és ez a nap végére összeadódik.

    "Bocsi, de azt nem várod el, hogy ki is javítsam a Windows-t, hogy ne legyen ennyivel lassabb?"
    Többet gondoltál bele a mondatba, mint amit jelent. (én pl. megnéztem volna, hogy fut-e valami aktív process, ami belejátszhat az eredménybe, nem bonyolult...) Amúgy nem is értem, hogy milyen logikai bukfencek árán sikerült eljutni ahhoz, hogy az MS a hibás.

    "Magasról teszek rá, hogy mit hív meg"
    Ezzel ugyanazt mondod, mint amire reagáltam.
    ("Nem érdekel, hogy nincs igazam, akkor is igazam van, ha nincs igazam.")
    Csak ezzel értéktelenné válik az a néhány szám, amire a véleményedet próbálod alapozni. Ezzel meg az álláspontod válik értelmetlenné.
    A kedvedért lefuttattam én is CB-et.
    (Hogyan fogalmazzam meg, hogy mennyire nem lepődtem meg az eredményeken.)



    Ezek gyakorlatilag hibahatáron belüli eltérések. Magyarul te rosszul mértél (, de ez téged nem is zavar.)