Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Fbn Lx
    #39
    "ha tejet nem is, de tejterméket mindenféleképpen"

    minden bizonnyal az évszázad (egyik) átbaszása.
    tudományos cikket kérek arról, hogy az emberi szervezetnek miért van szüksége a tehén által a borja számára termelt, és a borja számára ideális folyadékra.
    ha voltál már kórházban, látod a szép nagy plakátokat, hogy igyon mindenki tejet. Mert az egészséges, és segíti a csontok fejlődését.

    Csak azt nem értem, hogy az ókori európai állattenyésztő, vándorló törzsek előtti, tehéntejet nem fogyasztó, vagy éppen Ázsiában élő, tejet soha nem fogyasztó emberek csontozata évezredeken keresztül hogy a *csába nőtt meg -.-
    nem tudom, hogy miből mennyi van a tejben, de az biztos: van benne genny, és oltóanyag.
    Legalábbis a bolti tejben. a házi tej valamilyen szinten kíméletesebb.
    Arról nem is beszélve, hogy a csontritkulás kialakulását statisztikailag marhára nem előzi meg, és többszöröse van benne annak a kalciumnak, ami az ember számára szükséges lenne.
    nem hiába, a tehén teje a borjakra lett optimalizálva, nem az emberre.
    Nem tudom, hogy pl. a tej idegsejt-gyilkos hatását miért nem propagálják sehol.

    Jelenleg ezt a cikket találtam csak, érdemes olvasni.