• attata
    #25
    A cikk általánosít. Úgy tűnik az idézett kutató egy elég konkrét területtel foglalkozik (történelemtudomány). Értelmetlen dolog minden tudományos területre érvényesíteni a következtetéseit. Másfelől, ebből a felületes cikkből nem igazán derül ki, hogy melyek a feltevései és mivel bizonyítja őket.
    Én jelenleg kutatást készítek elő. De alapvetően nem a google találataira támaszkodom. Az interneten nagyszámú tudományos adatbázis-gyűjtemény található: EBSCO, Proquest, Thomson, Web of Science, stb. Az EBSCO például egy szolgáltató, aki nagyszámú olyan adatbázishoz nyújt hozzáférést, mint a Business Source Premier vagy Academic Search Premier, stb. Egy ilyen adatbázis pedig több ezer tudományos referált folyóirathoz biztosít hozzáférést, egy tudós munkája számára pedig az egyik legfontosabb dolog, hogy hozzáférjen az ő szakterületének a legfontosabb és legújabb eredményeihez. Ha én a net előtt kellett volna a munkámat végezzem, akkor az időm jelentős részét utazással és keresgéléssel töltöttem volna. Most, például ha találok tanulmányban egy fontos hivatkozást, lekeresem a hivatkozott tanulmányt pár perc alatt. Röviden: a cikk a tudományos világ és a net kapcsolatáról nem mondott el semmit.