11588
  • Guest
    #483
    :DD

    Tuvok, most nézem csak, miért a régi fajta komm-jelvény van a logódban? :))
  • Tuvok #482
    ehh, inkább mondjad, hogy útálod a Treket, csak ne cifrázzad, mer semmi értelme!
  • Guest
    #481
    Jóvanna... :))

    Amúgy Worf is jó karakter, remekül átjön az "embernek túlságosan klingon, klingonnak túlságosan ember" probléma.
  • Sir Quno Jedi
    #480
    A jó Odo, aki nem tudta eldönteni, most ember akar lenni, vagy kocsonya ! Aztán, mikor eldöntöttte, hogy ember és összekötötte az életét Kira-val, akkor logikusan jól otthagyta a népéért ! AZT a Kira-t akiért képes volt többezer ártatlan élette feláldozni a "másik" Odo, nanemáááá... broáf... Pedig én Odo fan vagyok, de ez, hmmm !

    Akkor már Worf sokkal vonalasabban volt vezetve (bár itt-ott agymenése volt az íróknak és Worftalan dolgokat műveltettek vele), de tőle meg elvették azt akihez Ő aztán hű volt ! (jó, ez csak félig az ő hibájuk)
  • Eye-scream
    #479
    DS9ban vannak csaknem a legjobban eltalált karakterek (Dax, Garak, Odo) de nekem a kedvencem ettől függetlenül a TNG.
    A filmekről csak annyit, hogy a 1 az nagyon szar, olyan mintha egy epizód lenne csak elnyújtották. A 2 és a 3 elmegy. A 4 és az 5 nekem kifejezetten tetszett.(bálnaszállító űrhajó rulz :D) A 6. megincsak elmegy, a három TNG film szvsz nagyon jól sikerült, de a Nemesis egy rakás fos....
  • Guest
    #478
    Azért én nem látom ennyire tragikusnak a DS9 végét... :) Hogy Sisko fasisztoid elmebeteg lenne a végére, az azért kissé túlzás. Arról nem a történetírók tehetnek, hogy Terry Farrell nem vállalta el a hetedik évadot. A génmanipulált dokira mondjuk tényleg nem tudom, hogy mi szükség volt, a prófétás részben is van valami... Dukat egyszerűen szépen lassan becsavarodik a sorozat folyamán (szerintem ez jól van bemutatva). És milyen amerikai sorozat az, ahol a végén nem győz a jó? ;) Odo és Kira, hát istenem, ennyi belefér... legalább gyerekük nem lett... :)

    ...mikor az egészet egy elnyomott fekete újságíró veti gumiszobája falára... ;D
  • Guest
    #477
    Szerintem a Trekben pont a filmek azok, amik valahogy sosem sikerültek igazán jól, bár vannak bennük jobban sikerült részek... :)
  • Guest
    #476
    "tul sok szereplő"
    Érdekes, én inkább úgy mondanám, hogy a VOY-ban túl kevés. Ahhoz képest, hogy a hajó legénysége kb. 150 ember (és még ebből is pusztulnak az út során), Wildmanéket leszámítva a legénység hány tagját ismerjük a főszereplőkön kívül? Hol vannak olyan mellékszereplők, mint például Garak, vagy Quark családja?

    "áttekinthetetlen történetvonalak, folyamatosan statikus környezet"
    Komplex, de szerintem egyáltalán nem áttekinthetetlen. Egyszerűen kihasználja a nagy terjedelem adta lehetőségeket (175 epizód á 45 perc, több, mint 130 óra!), és létrehoz egy meglehetősen aprólékosan felépített világot, ami (nagyjából) logikusan, a saját szabályainak megfelelően működik, és nem kerülnek elő a semmiből olyan szereplők/fajok/tárgyak/stb., amikről 10 km-ről szél ellen ordít, hogy csak azért vannak ott, mert így egyszerűbb volt a forgatókönyvírónak.

    "ismert ellenfelek/szereplők"
    Öööö, ezt nem egéászen értem. :) Ismeretlen szereplőkkel elég nehéz sorozatot csinálni (illetve az elején ismeretlenek, de ez meg ált. így szokott lenni). Az ellenfeleket pedig azért annyira ismertnek nem nevezném: a Domíniumot pl. teljes egészében itt ismerjük meg, de még a kardassziaiakról is sokkal többet tudunk meg itt, mint más sorozatokból.

    "a voyager pont hogy folyamatosan uton van, változik a környezet, mindig más az ellenség, és folyamatosan uj helyzetekbe kerültek"
    A Voyager számomra az elpuskázott lehetőségek tárháza. Mondjuk a jelen helyzetből kiindulva annyira azért nem volt meglepő, hogy nem bírták végig kreativitással az egész sorozatot, de ezzel együtt is időnként vicc, amit Janewayék időnként előadnak...

    TOS-hoz nem igazán tudok hozzászólni, de szerintem az elég nehezen tud róla reális képet alkotni, aki most látja, és nem ismeri az akkori világot (mármint a "valódi" világot, és nem a Trek-univerzumot). Regények tekintetében meg igazad van, sci-fi = Isaac Asimow, Arthur C. Clarke, Stanislaw Lem, és társaik...
  • Sir Quno Jedi
    #475
    Én is szeretem a DS9-et, majdnem már BAB5-ösre sikeredett, de a vége felé teljesen szétszartak mindent amit fáradságos munkával előkészítettek ! A megértő és diplomatikus kapitányból fasisztoid elmebeteget kreáltak, Dax-ot sikeresen lecserélték egy B-mínusz osztályú nőcskére (mikor végre Worf is révbe ér(ne)), a doki génmanipulált nyomorékká avanzsált, a prófétákból álkeresztény maszlag kerekedett, a jó és rossz erői röhelyes módon, már-már Palpatine mintájára csaptak össze a fizikai síkon (broáf), Dukatot idiótának állították be, a Dominiumból hülyét csináltak, de a legjobb a biztonsági főtiszt és Kira szerelmének "befejezése" volt stb--stb. ! De minek is izgatom magam, mikor az egészet egy elnyomott fekete újságíró veti gumiszobája falára... áhhhhhh...
  • Tuvok #474
    Ejj, ejj, egy igazi ST fan mindet szereti. (Mondom én)

    A sorozatok mind jók sztem, bár mintha az originalban lett volna a legtöbb ötlet, csak most visszanézve röhögök a mágneskapcsolókon, meg a 100 Wattos izzókkal kirakott kijelzőkön.

    De szvsz ami a magját adja az ST-nek, azok a mozifilmek. Azokban volt ötlet, humor, látvány. (Jó, a 2-t és az 5-t kivéve talán) Kedvencem a 6, amikor Scotty lekurvázza Gorkon lányát, majd a klingon könnyekről diskurálnak.
  • Cat #473
    én pont hogy a ds9et utálom
    tul sok szereplő, áttekinthetetlen történetvonalak, folyamatosan statikus környezet, ismert ellenfelek/szereplők, mig a voyager pont hogy folyamatosan uton van, változik a környezet, mindig más az ellenség, és folyamatosan uj helyzetekbe kerültek

    persze a legeslegelső kirk féle sorozat a király, aminek sztm tökegyszerü oka van: mivel még nem volt lehetőség a megfelelő technikai megvalósításra, értelemszerüen a filozofiára, az emberi helyzetek implementálására és az elme megdolgoztatására helyezték a hangsulyt - talán a 60-70es éveket nevezném a sci-fi fénykorának (regények tekintetében is)
  • Guest
    #472
    Hát, nem tudom, nekem az ST csúcsát a DS9 jelenti, TNG és VOY valahogy kevésbé tudott megfogni (TOS-t meg nem láttam... ). A "régi" trekkesek már a VOY miatt is morogtak, (pl. hogy erőteljesen merít előző epizódokból, a Borg "leértékelése", stb...) az Enterprise-tól pedig legtöbbjüket heveny hányinger fogja el, és válogatott szitkokkal illetik Bragáékat...
  • Sir Quno Jedi
    #471
    Akár az Angel/Buffy, amiben az Angel indult "komolyabb" sorozatnak, míg a Buffy kis baromságnak, mégis a végére pont megfordult a helyzet !
  • Sir Quno Jedi
    #470
    Gyerekek, nem óhajtok behányni, magam is nagy ST fan vónék, DE nem érzitek, hogy kissé meghalt a dolog ?!!!

    Kezdődött a DS9 utsó szezonjával, folytatódot a Voyager-rel, majd a kegyelemdöfést az Enterprise adta meg (ami már végképp nézhetetlen) ! Engem bazira idegesít, hogy egy ilyen patinás sorozatot ideáig alacsonyíthatnak !!!

    A furcsa csak az, hogy pl. a Star Gate esetén ez pont fordítva van, amilyen bugyután indult, úgy bevadítottak a 4-7 szezonban, fejlődtek szemlátomást ! Érthetetlen, hogy miért pont az ST-t kell elszarni, hogy jobban megfeleljen a közizlésnek ?!! Elhiszem, hogy a mai gennyes világban ez a lawful good übermensch hozzállás, amit a flotta képvisel kissé már idejétmúlt és megkopott, de ennek a sorozatnak pont az adta a varázsát, hogy megmutatja milyenek lehetünk(nénk) a jövőben, mi a cél (ez már a BAB5 végében is nagyon találó volt, igaz az valóban egy kemény, nehéz sorozat, nem úgy mint a light-osabb ST) !

    Hol van már egy Kirk, egy Spock, vagy egy Picard...

    Szomcsi vagyok.
  • RelakSfromhome
    #469
    És MOST milyen a viasat3 vétele? Mert nálunk ha rákapcsolok, akkor gyakorta átvált a gép NTSC-re, meg már sikerült megfagynia is
  • Guest
    #468
    Nem tudom, én szokás szerint lemaradtam róla. Annyira megszoktam, hogy hétköznap nincs érkezésem megnézni, hogy ma teljesen elfeledtkeztem róla... Amúgy régebben nálunk is előfordult, mostanában szerencsére nem.
  • RelakSfromhome
    #467
    csak mert az utolsó 5 percet gyakorlatilag nem láttam a mai évadváltó epizódból :(
  • RelakSfromhome
    #466
    Nálatok is szarozik a V3?
  • Tuvok #465
  • Guest
    #464
    Pedig az jó (mint a Garakos részek általában).
  • Punker
    #463
    aszem
  • Guest
    #462
    Áááá, az Empok Nor?
  • Punker
    #461
    amiben Garak bekattan valami űrbázison és a Főnökre és társaira vadászik.....
  • Guest
    #460
    És melyik volt a másik?
  • Tuvok #459
    ja tom, dominium-bajor tárgyalás, örökélet, sejtszórakoztatás, Weyoun, Jem'Hadar...
  • Punker
    #458
    DS-9 ismétlés volt, valami kártyát akartak szerezni a kapitánynak a kölkök.....
  • Tuvok #457
  • Guest
    #456
    Mindegy, akkor is lemaradtam. :D
  • Tuvok #455
    Nem ismételték a Voyagert, a két következőt adták. DS9-t nemtom, majmok bolygóját néztem :D
  • mukika
    #454
  • Tuvok #453
  • Guest
    #452
    Bazz, lemaradtam a mai maratonról...
  • Tuvok #451
  • Eye-scream
    #450
  • Tuvok #449
  • RelakSfromhome
    #448
    Nekünk a főiskolán az első Szoftvertechnológia órán felrakta a tanerő. Mivel fénymásolatból tanultunk, ezért valahol még megvan :)
  • Tuvok #447
    na én se értem, hogy mi köze a GM-nek a Trekhez... :)
  • RelakSfromhome
    #446
    Kár, hogy a GM autókról beszélt, nem csillaghajókról!
  • Guest
    #445
    Szépek! :)

  • Tuvok #444
    Top 10: Hogyan állítsuk le 'finoman' nem trekker barátnőnket:

    Mondd ezt neki: "Ez nem a te füleidnek való..."

    Vulkáni idegfogás.

    Készíts egy rá hasonlító androidot, és amikor elkezd beszélni, kiálts rá, hogy "Csönd legyen!"

    Vedd elő a fézered és mondd azt neki, "ugye kábítóan tudok rád hatni"?

    Használd a transzportert, hogy két külön személyiségre bontsd. Fézerrel tüntesd el a gonosz felét és tartsd meg a jót.

    Mondd azt neki, hogy épp azt az epizódot nézed, amiben Picard meztelenül jelenik meg.

    Kérdezd meg tőle, hogy akarja-e látni a Picard-manővert.

    Próbáld ki: "Komputer, program vége!"

    Magyarázd el neki, hogy ő épp megsérti az elsődleges irányelvet, mert egy alacsonyabb fejlettségű egyeddel áll kapcsolatban.

    Asszimiláld!