11588
  • Garfield
    #527
    Jó, hidd azt.
  • Garfield
    #525
    Ha nem lennék ST-fan, akkor nem néztem volna meg a ST-sorozatok X szezonját. De ez nem jelenti azt, hogy mindegyiknek tetszenie kell.
  • Garfield
    #522
    #514
  • Garfield
    #520
    A "bohóc" tényleg talán kissé erős kifejezés, a "lökött" valahogy jobb.

    A leányzó pedig már folyamatosan szerepel a legújabb és valszeg legvacakabb sorozatban, az Enterprise-ban. Csalódom a Viasatban, ha megveszi.
  • Punker
    #519
  • Punker
    #518
    ő melyik részben lesz?

  • Punker
    #517
    Quark mint bohóc? a ST univerzum legjobb szereplője :))))
  • Garfield
    #516
    Egyébként érdemes megnézni a startrek.com-ot, iszonyú furcsa a szereplőket maszk nélkül látni.
  • Garfield
    #515
    A ST-sorozatokban az zavar kissé, hogy a szereplőgárda kezd klisés lenni, akárcsak egy Disney-rajzfilm: ott van egy főszereplő, meg egy-két idióta, akik végigbohóckodják az egészet. (Lásd még SW: Ep 1)
    A ST-ben mindig van:
    - kissé titokzatos, különc személy, aki kilóg a csapatból (Spock, Data, Odo, Tuvok/Hetes)
    - egy profi gépész (Scotty, Geordi La Forge, Chief, Torres)
    - egy "bohóc", egy szertelen jellem (McCoy, Wesley Crusher, Quark, Neelix/Doki)
  • Garfield
    #514
    A Voyager-rel szerintem már az alapkoncepció szintjén gond van: mégpedig az, hogy már az első epizód után tudja az ember, hogy ezek vagy megpurdélnak mind valahol a galaxis túloldalán, vagy hazajutnak. Ha belegondol abba, hogy ezt a sorozatot is amerikaiak csinálják és valamilyen szinten ez is csak kommersz, akkor az első lehetőséget kihúzza és marad a második.
    Akkor viszont adott a feladat, hogy a galaxis túlsó végébe való átkerülés és a hazaérés közti időt valahogy úgy kéne kitölteni, hogy tényleg utazásnak hassék, de azért haza is érjenek épségben.
    Tökéletesen egyetértek azzal, hogy a VOY szerintem ott vérzett el, hogy gyakorlatilag bármit meg lehetett velük csinálni, bármilyen szituációba bele lehetett dobni őket, össze-vissza találkozgattak mindenkivel. Az egyetlen igazán következetes motívum az volt benne, hogy a kazonokat előbb-utóbb maguk mögött hagyták, a borgokkal ezt már nem sikerült megcsinálni - lásd utolsó rész.
    A következetlenségek viszont már borzalmasak votlak. Az elsődleges irányelv még csak hagyján, de végül gyakorlatilag kinyírták azt a borgot, amely elvileg az egyik, ha nem az egyetlen legerősebb faj is lehetne a galaxis nagy részében a technológiája miatt. De persze Kati kapitány nemhogy a borgot hekkeli szét, de még a 8472-es fajt is kicsinálja, azt a fajt, amely viszont a borgot nyomta le majdnem. Kicsit emlékeztet KITT radarjára, amely egyszer a város túlsó végében levő karórát is látja, máskor meg elveszti a menekülő autó nyomát, mert az befordult a sarkon...

    A DS9 viszont nekem is a kedvencem, legfőképp azért, mert valahogy sikerült megtalálni az egészséges egyensúlyt a történet fő cselekménye (a Dominium támadása) és az egyes epizódokban történtek közt, így nincs az, hogy ha kihagysz egy részt, akkor cseszheted. Továbbá a szereplők viszonya is ténylegesen alakul menet közben. Kicsit tényleg olyan Babylon 5-ös az egész, de annál szerintem sokkal profibb.
    Ja, és szerencsére a szájtépős, lelkizős részek arányát is visszaszorították, a TNG-ben ezektől a falat kapartam.
  • Punker
    #513
    ha ilyen tetű lenne én meg klingon akkor gondolkodás nélkül.
  • RelakSfromhome
    #512
    A fiadat kivágnád a zsilipen?
  • Punker
    #511
    ezt az alexandert vagy kit worf helyében kivágnám a zsilipen.....
  • Punker
    #510
    nézitek?
  • Guest
    #509
    Amúgy ide karácsonyilag azt a képet akartam betenni, amin Pikár egy karácsonyfára mutatva azt mondja, hogy "THERE ARE FOUR LIGHTS!", csak nem találtam meg. Képzeljétek ide. :D
  • Eye-scream
    #508
    Ez LOL:D
  • Guest
    #507

    Kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek!

  • Tuvok #506
  • Tuvok #505
  • Guest
    #504
    loál :DDD



  • Guest
    #503
    legyünk rendesek, és mondjuk azt, hogy az új jobban bejön... :) A régi típusú nekem túlságosan "vastag" bumszli, az új sokkal "laposabb", és inkább van kitűző jelleg. Meg izé... szóval szebb... ;)


  • Tuvok #502
  • RelakSfromhome
    #501
    Szerintem is randa a régi ;)
  • RelakSfromhome
    #500
  • Tuvok #499
    őőőő....az új
  • Tuvok #498
    Mer a régi randa :)
  • Guest
    #497
    Azért nem kompatibilis, mert nem az. :)

    Amennyire tudom, a TOS alatt egyszerűen annyi volt a funkciója, hogy ne kelljen konkrét dátumot írni, csak a TNG óta vittek bele következetességet.
  • RelakSfromhome
    #496
    Azért nem kompatibilis, merthogy a tng és a filmeg között valami 80 év volt? (generatinos: 80 years later :) )
  • Guest
    #495
    Egészen pontosan:

    SD 41xxx.x = 2364. = TNG 1. évad
    SD 42xxx.x = 2365. = TNG 2. évad
    SD 43xxx.x = 2366. = TNG 3. évad
    SD 44xxx.x = 2367. = TNG 4. évad
    SD 45xxx.x = 2368. = TNG 5. évad
    SD 46xxx.x = 2369. = TNG 6. évad, DS9 1. évad
    SD 47xxx.x = 2370. = TNG 7. évad, DS9 2. évad
    SD 48xxx.x = 2371. = VOY 1. évad, DS9 3. évad
    SD 49xxx.x = 2372. = VOY 2. évad, DS9 4. évad
    SD 50xxx.x = 2373. = VOY 3. évad, DS9 5. évad
    SD 51xxx.x = 2374. = VOY 4. évad, DS9 6. évad
    SD 52xxx.x = 2375. = VOY 5. évad, DS9 7. évad
    SD 53xxx.x = 2376. = VOY 6. évad
    SD 54xxx.x = 2377. = VOY 7. évad

    Azaz: 1 év = 1000 egység, és
    SD 00000.0 = 2323. január 1., 0 óra 0 perc
    SD 99999.9 = 2422. december 31., 23 óra akárhány perc.

    Ez a rendszer a TNG óta van, a TOS-ban még ezres nagyságrendű csillagidők vannak. A két rendszer, amennyire tudom, nem kompatibilis egymással. Hogy az ENT-ban hogy számolnak, arról fogalmam sincs.
  • RelakSfromhome
    #494
    Mé? Előtte?!?
  • RelakSfromhome
    #493
    NEMÖ :P
  • Guest
    #492
    #488:

    A TNG óta használt időszámítás szerint 1 év = 1000 egység csillagidőben = 1 évad a sorozatban.
  • Eye-scream
    #491

  • Eye-scream
    #490
    Dzsénvéjt rohattul elb*szták szvsz. Egyszer betartja az elsődleges irányelvet az élete árán is egyszer meg rá se bagózik...
    A Voyban a Doktort bírtam nagyon, meg 7/9 edet, bár utóbbit nem csupán a színészi alakításáért :D
  • Lynx_TWL
    #489
    OFF: csinálj vmi szép karácsonyi logot magadnak mester:)
  • RelakSfromhome
    #488
    Na még egy:
    Mikor is volt a csillagidő 0.0?
    Meg mennyi egytized csillagidő?
  • RelakSfromhome
    #487
    Jah, meg sorozatból nekem valahogy a Voyager jön be, mert ott van egy végső cél. Bár a VÉGE az úberszar lettt sztem. Majd pont dzsénvéj fog visszabumlizni az időben, aki annyira odavan az elsődleges irányelvével...
  • RelakSfromhome
    #486
    Filmeknél nálam a First Contact viszi a pálmát, de csakis angolul. Magyar fordítása valami rééémálom (főleg akkor, mikor a rádió zavarása után valami tökjakab belefecsegi még egy koordináta végét :Ð)
  • RelakSfromhome
    #485
    Garak is :)
    Goromba nézeteltérésem támadt az egyik közfallal :DD
  • Punker
    #484
    Kvark hozza a formáját :)))