33476
12316971501353788406.png
  • Lacc
    #549
    Nem tudtok mondani egy oldalt, amiben olvashatnék a szálkásításról? Az előbb említett oldalon nem nagyon van róla szó, inkább a tömegnövelésről meg hasonlókról, nekem meg nem ez a célom most :)
  • FtranX
    #548
    Olvasd végig ezt!
  • djemba-djemba
    #547
    ha izületi gondjaid vannak, talán próbáld ki a nutrend Gelart-Plus nevű készítményét...lehet, hogy bejön...szerintem ha csak ropog akkor az nem gáz, ha fáj is, akkor már inkább...
  • neménvoltam
    #546
    Hali! Tanácsot kérnék! Na szal van otthon egy ilyen minden egyben kondigép és szeretném, hogy egy kicsit jobban nézzek ki, meg erősebb legyek. szal a lényeg, hogy kezdő vagyok. mit ajánlotok? Milyen súllyal, napi mennyit és kb. milyen ütemben csináljam?
  • FtranX
    #545
    igen, az újjak ropogása valójában cuppogás. Ezt az újjremegést én is kérdeztem, de azt mondta, hogy ugyan elvileg a ropogtatás valamilyen szinten igénybe veszi az ízületeket, de szerinte nem olyan mértékben, hogy ez problémákat okozhatna.
  • Lacc
    #544
    És az ujjak ropogása is ettől van akkor? Mert úgy tudom, hogy annak azért hosszútávon vannak következményei (remegő ujjak). Persze lehet hogy ez már más tészta, nem nagyon értek hozzá :)
  • FtranX
    #543
    Amúgy nemrég kérdeztem meg egy dokitól, hogy valójában mi is okozza a ropogást. Azt mondta, hogy ezt az okozza, hogy az izületek ahogy egymásba illeszkednek, kiszorul a levegő közülük és amikor eltávolodnak egymástól cuppannak egyet. Szerinte nem veszélyes.
  • FtranX
    #541
    Előfordul az ilyesmi. Nekem az a térdem, meg a bokám szokott ropogni. Szerintem egyáltalán nem veszélyes. Ha nagyon nagy méreteket ölt a ropogás, akkor esetleg keress fel orvost.
  • Augustus Gigo
    #540
    nekem is ugyanez a problémám mint neked
  • steweee
    #537
    ne gondolj arra, hogy lehet hogy úgy is mindegy !
  • PResident Evil
    #536
    gondolj vmi szépre :)
  • FtranX
    #535
    Gondolj arra, hogy ha nem edzesz, akkor kis gyökér leszel. :)
  • FtranX
    #534
    Nem, mert autóval járok. :PPPPP
    Egyébként ha nagy hó van, mindig gyalog megyek. Tök jó olyankor sétálni.
  • Gladiator
    #533
    mostanában semmi kedvem edzeni. hogy tudom meghozni a kedvet hozzá? hüje kérdés, de satnyulok már, úgyhogy edzenem kell!
  • RelakSfromhome
    #532
    És te is másfél kilométert gyalogolsz a teremig?
  • FtranX
    #531
    Én is köhögök egy kicsit, mert szombaton a hidegben kerítésalapot ástam meg betonoztam. :) Edzés után meg eccerüen jól fel kell öltözni.
  • RelakS
    #530
    Én most kb 3 hetet hagyok ki, mert először elkezdett költözni a cég, és ott volt mit cipelni, utána meg múlt hét óta krákogok, aztán szarrá izzadva kijönni a hidegbe nem üzlet.
  • FtranX
    #529
    UP!

    Jár még valaki edzeni?
    Én múlt héten ráestem a csulómra korizás közben, úgyhogy most láb-hetet tartok.
  • steweee
    #528
    a nevét is elárulod? nekem csak a 320 nem stimmel. én 308,5-ről tudok versenyen kívül, versenyen 302,5! és ő az abszolútban is világbanjnok. és nincs 65-ös karja.
  • I.C.ram
    #527
    lol!!! Menjit=Mennyit :DDD
  • I.C.ram
    #526
    Menjit kérsz, azért, hogy privátban is leveszed?? Esetleg valami produkciót is nomyatsz hozzá?


    :DDDDDDDD
  • CSOCSO
    #525
    nah láttátok ezt a faszit a fókuszban?? szvsz valami nem klappol nála:))))))
    valakinek ekkora keze van és semmi alkarja:) lol tiszta viccesen néz ki az ember:))
    ennyi izom nem kicsit szar... tudom ...hisz van ismerősöm aki magyar bajnok 320 al fekenyomva..annak csak 65 ös karja volt. de nem bírt két percig fogat mosni mert elzsibadt a karja... pföjj... ez nem természetes...
  • FtranX
    #524
    és hogy szedted a kreatint?
  • shaba23 #523
    Egy darabig én is szedtem Creatin monohidrátot de nekem lófüttyöt sem használt... aztán elkezdtem a MASS-t nyomni+diéta meg ami kell és 3-4 hónap után már minden gáz nélkül levettem a pólót magamról mások előtt is ( addig kicsit el voltam táliesedve :)
  • FtranX
    #522
    Ja ez valószínüleg mák. Én ismerek olyat, aki mikor először életében lejött edzeni, 10-et nyomott 80-ba, pedig nem is volt egy nagy darab, 75 kg.
  • gonosz
    #521
    nekem 1-2 honap alatt mar rendesen latszott. fekvenyomast is mar 80 -al csinaltam akkor, pedig eleinte a 40-50-tol is izomlazam lett. ja szerek nuku, meg feherje sem. heti 2 edzes. bar lehet alkatfuggo is, nekem makom van, konnyen megy az edzes nagyon.
  • djemba-djemba
    #520
    na erre azt mondom, hogy RESPECT...ezzel teljes mértékben egyet értek!!! így tovább!!! ciao
  • FtranX
    #519
    djemba,

    igen szedtem kreatint, nem is egyszer és tapasztaltam is az általad leírt jelenséget, hogy az izmok "bedagadnak" definiáltságuk csökken (nálam semmilyen problémát nem okozott , azért nem jöttem rá, hogy mire gondolsz). Én ezt inkább pozitív jelenségnek tartottam, hiszen ez adja a kreatin lényegét: megnöveli az izomsejtek víztartalmát, aminek következtében nő az izom teljesítőképessége (azt nem tom hogyan). Nem vettem észre, hogy több bemelegítésre lenne szükségem, vagy hogy számottevően merevebb lennék, de hát különmbözőek vagyunk.

    Az, hogy valaki milyen alkat, az meg egyértelmüen az egyéni adottságoktól függ. A régi edzőtársammal akivel 3 évig jártam edzeni, ugyan úgy edzettünk, szinte ugyan azt ettünk(ugyan azt vettük), mégis teljesen különbözik az alkatunk: én elég jól definiált izomzattal rendelkezem, vagyis szálkás vagyok, ő viszont egy tipikus "egybegyerek". Nem kifejezetten zsíros, hanem olyan favágó alkat.
    És amit már egyszer kifejtettem itt a topicban: Eszem ágában sincs "egybegyerek" lenni, soha nem is tetszettek. Olyanból 1000+1 szaladgál az utcán. Viszont olyanból aki amellett, hogy nagy darab, még szálkás is, na olyanból már nem sok. Hát az én célom ez, hogy ilyen legyek.
  • djemba-djemba
    #518
    thx for the biology lesson dynamic...
    megadom magam, de kreatint nem fogok szedni, viszont a fehérjével kapcsolatban meggondolom a dolgot...
  • djemba-djemba
    #517
    pistikaka...így vágod mi az a kox? gratulálok te lúzer seggfej, azt se tudod miről beszélek...
    primitív köcsög...
  • Dynamic
    #516
    Én már legalább 7-szer szedtem kreatint, de semmiféle izommerevedést nem tapasztaltam.A merevedést maga a gyúrás okozhatja, ha nem egészíted ki valami aerob tevékenységgel.
    A fehérjés problémát sem igazán értem, hiszen a biológia törvényeinek mondassz ellent.A fehérje kell, szükséges!!Mindenképpen.Ha nagy izmot akarsz, akkor azért, ha szálkásodni akarsz akkor azért, ha fogyni akarsz akkor azért.Az izom nagy része vízből ÉS fehérjéből.Pont ezért kell pótolni a vizet és a fehérjét.Az edzés során szétroncsolt "izomrészecskéket" a pótolt vízzel és fehérjével tudod fejleszteni.Ezek nélkül semmit nem ér az egész.
    Fogyókúrához és szálkásodáshoz is fehérje kell.A szervezetnek enni kell adni állandóan különben egy idő után átáll raktározásra, ami nem szerencsés.Vagy ha sokat eszel, viszont zsírosat, az sem jó természetesen.Pont ezért jó a fehérje, mert eszel ugyan, de nem épül be zsírként a szervezetedbe.A túlzott fehérje fogyasztás viszont már valóban zsírosít!
  • djemba-djemba
    #514
    ftranx! szedtél már kreatint? én már szedtem és nem leveseskanállal nyeltem...mindent jól szedtem be és megfelelő mannyiségű vizet ittam, de 2 napra rá már merevebb voltam a kelleténél!!! lehet, hogy bennem van a hiba...egyik spanom, aki jelenleg az USÁ-ban tanul ugyancsak szedett kreatint, és nála ugyanez játszódott le, mint nálam...egyszerűen megkeményednek tőle az izmaid...a srác jelenleg a leggyorsabb sprinter Magyarországon a bátyjaNémeth Roland) és Dobos után!!! neki az apja állította be a szedését és mégis így jött ki nála...ilyenkor igenis vigyáznod kell, mert több bemelegítésre van szükséged ahhoz, hogy biztonságosan tudjál eddzeni!!! na mind1...nálunk ez így adta ki...ez van!!! egyszer szedtem fehérjét és 6 kilót dobott...csak nekem az a testalkat nem jön be...a kemény 176 cm-es magasságommal 81 kiló voltam...az sok...nem voltam zsíros, mert szerencsére nem tudok elhízni, de kicsit olyan "egybeizmaim voltak"...biztos értitek...azóta átálkltam egy másfajat edzésre és sokkal szebb izmaim vannak!!! na ezért nem jön be nekem a fehérje...azt megértem viszont, hogy másnak bejön...vki azt szereti, ha nagyobb darab, vki azt, ha szálkásabb...egyszerűen nekem nem jön be a nagytest(relatív ez is)!!! ízlések és pofonok!!! abban mgegyezünk viszont, hogy nagyon jó dolog a gyúrás...jobb mintha trendi nőalkatú csapzott hajú lenne az ember!!! hát nem :)))
    peace
  • FtranX
    #513
    Tulajdon képpen mindegy, hogy milyen fehérjét veszel (MLO, Scitec, Universal). Az árakkal nem vagyok annyira tisztában, de a legolcsóbbak az MLO termékei (tescoban lehet kapni) (100% Anabolic Protein). A 750 grammos változat majdnem egy ezressel olcsóbb mint a hasonló Sciteces termékek. Legutóbb sajnos nem kaptam MLO-t, így Scitec Anabolic Whey-t vettem 4990 Ft-ért. A vanilliás nagyon finom.
  • FtranX
    #512
    "beszeded az első adagot és másnap már olyan merev vagy tőle(akármennyi vizet megiszol), hogy ha a statikus gyúrás mellet, vmi intenzívebbet is csinálsz van esély rá, hogy szétszakadjanak az izmaid..."

    Hát nem tudom, honnan szedsz ilyen hülyeségeket.
    Mér lennék merev utána? Mi köze van a víznek ehhez?? Meg mér szakadnának szét az izmaim??
  • FtranX
    #510
    2 évembe került, amíg megtaláltam a számomra legmegfelelőbb edzéstervet, de a legjobb edzésterv sem ér semmmit megfelelő kajálás nélkül!! Lehet megfelelően kajálni tápkiegek nélkül is, de az nagyon nehéz. Alább leírom miért.

    írod: "legtöbb táplálékkiegészítőtől csak meghízol és azt hiszd, hogy most qrva izmos vagy..."

    Ezt megnagyarázhatnád, hogy honnan vetted. Mi az, hogy meghízok tőle? (zsírban?)
    Mellesleg, azt vettem ki az írásaidból, hogy szerinted a táplálékkiegészítők valamilyen testidegen, káros anyagok. A szervezet nem képes külömbséget tenni húsból és tápkiegből származó fehérje vagy rizsből és tömegnövelőből(fehérje+szénhidrát) származó szénhidrát molekula között. Csupán annyi a külömbség, hogy ha mondjuk hússal viszel be 50 g fehérjét akkor mellette még lecsúszik 200 g zsír, szénhidrát és még miegymás. A táplálékkiegészítők arra jók, hogy a testépítő napi fehérje vagy szénhidrát szükségletének kielégítéséhez ne kelljen megennie 1 kiló húst, meg másfél kiló rizsát, mert az az igazi megterhelés a szervezetnek!! Vagy mennyivel kényelmesebb elvinni a melóhelyre egy turmixot, mint egy szatyor kaját.
    E mellett vannak olyan anyagok, amik pozitívan befolyásolják az izomnövekedést, de a normális kajában nagyon kevés található meg belőle (pl kreatin, glutanim).

    A kreatinnal kapcsolatban meg olvass inkább a témában. (lsd. Dynamite hozzászólása)
    Amúgy nem szedek kreatint és nem is tervezem. Inkább veszek az árából fehérjét.
  • Dynamic
    #509
    Ajaj, szerintem te nagyon félre vagy tájékoztatva!!!

    Nem akarok hosszasan magyarázkodni, hogy hogyan is működik a kreatin, miért kell kihagyni azt a pár hetet és hogy káros-e stb.

    Inkább olvasd el ezt (középtájon, Biztonságos-e a kreatin)


    "...Mivel a kreatin egy aminosav származék, felmerült a kérdés, hogy vajon növeli-e a kreatin a vese megterhelését vagy májkárosodást okozhat-e ? Azonban egy tanulmány sem talált jelentõs emelkedést a máj enzimek szintjében a kreatin adagolás hatására. Poortmans és kollégái jelentése szerint a rövid távú (20 g/nap, 5 napig) kreatin szedés nem okozott megváltozott vese marker értékeket sem. Elõzetes tanulmányok, amelyeket az 1998-as Amerikai Sportorvosok Szövetségének éves konferenciáján prezentáltak, nem jeleztek eltéréseket ezekben a mutatókban 9 hét után sem. A konklúzió az, hogy - az elõírt dózisokban- nincs káros hatás az egészséges vesékre nézve..."

  • djemba-djemba
    #508
    beszeded az első adagot és másnap már olyan merev vagy tőle(akármennyi vizet megiszol), hogy ha a statikus gyúrás mellet, vmi intenzívebbet is csinálsz van esély rá, hogy szétszakadjanak az izmaid...erről ennyit...vita lezárva...mindenki azt szed amit akar...én már nem fogok semmi "gyorsítót", mert nincs szükségem rá...nektek sincs...
  • djemba-djemba
    #507
    ja meg, hogy olyan ártatlan az a kreatin, hogy 3 havi szedés után 1 hónapot pihenned kell, mert szétkap...tényleg szűz egy szer ez mi?!
  • djemba-djemba
    #506
    okés...nem tudok neked mutatni semmilyen tesztet ami azt indokolná, hogy káros a kreatin, de nem feltétlen jó!!! szerinted jó az a vesédnek, hogy megiszol egy nap 5 liter vizet? mert ha jó, akkor te a biológia alapvető fogalmaival nem vagy tisztában! ha meg nem iszod meg azt az irreálisan nagy mennyiségű vizet(és hangsúlyozom VIZET, mert ha meg nem azt iszod, akkor meg kezdheted ásni a sírod), akkor a kreatin nem tud mit az izmokhoz vonzani! a kreatin kegyetlen szarul oldódok, fel sem tud teljes mértékben oldódni...nem mond nekem, hogy igen mert én sem 2 éve emelgetem a súlyt...na szóval nem oldódok fel teljesen és a bélben fog felszívodni, ami meg hasmenést okoz...szerinted ez jó...szerintem szó szerint szar...tiszta ügy, hogy ha normálisan szeded akkor csak a vesédet lakod le idő előtt...ki mondta, hogy a cigi az nem károsabb....de károsabb!!! de a kreatin sem fasza!!! miért van szükséged rá...nem nősz nélküle? vagy izomlázad van mindig? fáradt vagy, gyenge vagy? vagy mi? nem a szar kreatint kell szedni, hanem az edzést kell optimálisan személyre szabottan beállítani! az embereket lehet felépítés, hajlam alapján csoportokba sorolni...ezek alapján nagyon profi edzést lehet összeállítani...egy KIEGYENSÚLYOZOTT edzést! ezen van a hangsúly...ha ezt megcsinálod, vagy megcsináltatod akkor lényegtelen, milyen testalkat vagy...úgy fox nőni, mint az állat!!! itt nem a nagy placsni-izom a laza, hanem az aprólékosan megmunkált...a legtöbb táplálékkiegészítőtől csak meghízol és azt hiszd, hogy most qrva izmos vagy...a szerek fele lúzerség...pénzkidobás...rácáfolok magamra...csak a kreatin és kreatinnal összefüggésben lévő anyagoktól nősz igazán és lesz szép izmod, de az kegyetlenül leterheli a szervezetedet!!! vmit vmiért...ha türelmetlen vagy akkor szedd a krea-t...ha csak simán ásványi anyagokat szedsz, akkor sem lesz izomlázad, normálisan fejlőnek az izmaid, nem turbóz meg, dehát minek is, ha egy király, beállított edzésterv hatását élvezed...
  • FtranX
    #504
    "Szóval ezen a szinten, ahogy mi nyomjuk, sokkal károsabb lehet egy hetes budapesti levegő, mint 1 kiló fehérje:)"

    Na igen! én erre meg azt szoktam felhozni, hogy az, az összes tápkieg/kox amit eddig összesen beszedtem nem okozott annyni kárt, mint amennyi cigit elszívtam életem során.
    na elég volt a szófosásból, megyek rágyújtani....