309
  • Narxis
    #28
    Az ilyen ostoros meg archenemy féle agymosottakra kár pazarolni a szót. Mondom ezt úgy, hogy nem bízom egyik pártban sem de ez még nem jelenti azt, hogy szó nélkül tűrőm a hazudozásaikat vagy a mocskos, undorító tevékenységüket. Néha tényleg elgondolkodom, hogy egy anarchia ha átmenetileg is de jobb lenne. Lehet engem gyilkol le először a fosztogató tömeg de akkor is. Sajnos ide jutottunk.

    Egyáltalán nem gondolom, hogy bármilyen jó úton lennénk, a politikusok továbbra is lopnak, az államadósság továbbra is nő, a munkanélküliség csak úgy tud csökkenni ha beleveszik a közmunkát és a külföldön dolgozók számát(LOL) és semmilyen kiút nem látszik. A szegény szegényebb lesz, a gazdag meg gazdagabb. Az, hogy már internetadó is kell csak azt mutatja, hogy mennyire reménytelenül próbálják ezt a szétrohadó rendszert fenntartani.
  • Molnibalage
    #27
    Valahol vicces, hogy egyből emlegetesz. Ennyire fóbiád van...?
  • Molnibalage
    #26
    Milyen 700 Ft? A 700 Ft-os felső határ nem szerepelt sehol az előterjesztésben, az a telefonokra vonatkozik és magánszemélyekre. Még amennyire emlékszem az IP TV sem volt kivétel. Vagy igen...?
  • Renegade
    #25
    iskolapéldája vagy a Magyar mentalitásnak :)
  • Frank99
    #24
    nem nullázza le, hanem újabb adókkal übereli az előző éveket ISMÉT.

    de nem érdekel, fizessél dalolva többet. Én a vállalkozásaimban meg fogom találni a lehetőségeket, hogy akkor máshol kevesebbet fizessek, és a többiek is így fognak tenni. Te csak fizessél nyugodtan többet, és nézegesd, hogy pl. az egészségügy hogyan áll, mennyit kell várni egy műtétre, a listázást. stb. agymosott narancsbőrösök.
  • ostoros
    #23
    Majd ha ő maga összeszedi a pozitív dolgokat, és leírja a negatívakkal együtt, és kimutatja, hogy több a negatív, és azt is kimutatja, hogy a negatívak hatása összességében lenullázza az összes pozitívot, akkor jöjjön a listájával.
    Szerkesztett információval mit akar? Most mondd meg?
    Ha én bemásolok bármely témáról hiányos információkat, és mondjuk MOLNIBALAGE rám bizonyítja, hogy ezek hiányosak, akkor ki fog nekem hinni? Hát senki.
    De neki készségesen elhiszed, hogy csakis negatívumok vannak. Ráadásul egy politikai témában.
  • Renegade
    #22
    Az a baj, hogy nincs alternatíva, rablókat választunk és nem látunk tovább az orrunknál. Boldogan beállunk a fúúúj fideszes, fúúúúj mszps, fúúúj jobbikos, stb sorba és még élvezzük is.

    Birkák vagyunk, ez van, lényeg, hogy lehessen mutogatni :)
  • Tinman #21
    Brüsszelből küldhetnének pár emberkét... erre gondoltam és a jelenlegi helyzetet elnézve, csak nyerhetünk vele.
  • Frank99
    #20
    narancstroll vagy. ennyi.
  • Frank99
    #19
    meg a cégektől 5.000,- Ft /hó
  • ostoros
    #18
    Nem a te listád. Másoltad valahonnan.
  • Macropus Rufus
    #17
    nem értem. Ha a listát nem ő írta, akkor a benne lévő állítások már nem is igazak?
    És ha kötekedni akarnék: hol van az a lista mit te írtál és amiben pozitív dolgok vannak erről a kormányról? :o

  • Macropus Rufus
    #16
    ez a 700Ft kissé gyanus. Hány ember netezik magyarországon? Az M Telekom szerint 1.5millió. Ezt 700-al szorozzuk, ez kb. 1milliárd forint.
    Ez évente csupán 12milliárd bevétel lenne. Ennek mi értelme? Annyira szarul állunk, hogy már 12milliárd is számít?
    Szánalmas egy büdös bagázs ez. Az elmúlt 25 év legszarabb bandája. Hazudnak, lopnak és ha nincs elég amit el tudnának lopni akkor bevezetünk még egy új adót. Mert a hülye nép úgy is lenyeli.

  • Frank99
    #15
    ott van lent.
  • ostoros
    #14
    Akkor csinálj te is egy listát. Nekem ne gyere a máséval.
  • Frank99
    #13
    miről beszélsz ember? ezek tények, nem baromság. Tessék csinálni egy olyan listát, amin látszanak a pozitiívumok amik az ÁTLAGembernek jók. (nem sokgyermekesekről beszélek, és nem a magasjövedelmüekről)

    Simán le tudnám írni az adókat és megszorításokat, mert szakmám, de egyszerűbb bemásolni. És látom a kisvállalkozói réteget vidéken, hogy kínlódnak, feketéznek, csalnak, mert csak ÍGY tudnak megélni. 20 éves munkám alatt nem láttam akkora dilettantizmust, ami pl. a pénztárgép bevezetésével volt-ami ugye kiderült- hogy ismét tönkretettek egy nagy multu céget, hogy a haverokat hozzák helyzetbe. (Alt-cash)
    Utoljára szerkesztette: Frank99, 2014.10.27. 09:34:55
  • djcom
    #12
    Én ezeket a retek hulladékokat annyira gyűlölöm, hogy ha vissza vonnák is az összes szemetjüket, és ingyen adnának mindent, akkor sem szavaznék rájuk. Bár gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
    Az a baj a magyar szavazókkal, hogy akik meg tudták volna fordítani a szavazás eredményét, nem mentek el szavazni. Pedig el kellett volna menni. Mindegy kire, csak ne ezekre. De hát ez van...
    Internetadó?
    Szerintem annak a gyengeelméjűnek, akinek a parányi kis agyában egyáltalán megfordult az internetadó ötlete, halvány fogalma sincs, hogy ez mivel fog járni, ha ebben a formában bevezetik.
    Nem kell ehhez informatikusnak lenni, csak kicsit látni kell a dolgok mögé és elgondolkodni.
    De most komolyan! Belegondolt már valamelyikőtök mivel járna ez?
    Elkezdtem írni egy hosszúra sikerült bejegyzést tegnap az Origóra, amit végül is nem tudtam elküldeni, mert nem volt elég a 3000 karakter, de befejeztem egy word doksiban, ahol kifejtem példákkal, milyen következményei lennének ennek az adónak, ha ezt így fogadnák el. Akit érdekel, szívesen elküldöm e-mailben.
  • Frank99
    #11
    aha.
    Ha Mo. jobban teljesít, akkor miért van ISMÉT szükség ÚJABB adókra a másik 30-40 fidesz-adó mellé? Ezt tessék nekem elmagyarázni. Ha a költségvetés rendben van, miért ezek az újabb NEMmegszorítások?
    Az az igazság, hogy az utolsók között kullogunk -Bulgária előtt- KSH szegénység 4,8 millió embert érint.
    Tessék elolvasni a KSH azon jelentését, amit az önkormi választások előtt pénzhiány (hehe) miatt nem jelentettek meg. Azóta igen. 2010 óta duplája a KSH szegény Mo-on. Közben meg pofátlanul gazdagodnak kedves vezetőink. Ha ez demagógia, akkor állok elébe. Csak illibeláris Unortodoxiában felejtik el a statisztikai számokat, nem véletlenül használják ua. számításokat a világon, hogy lehessen összehasonlítani. EBBEN is kurva hárul vagyunk. De aki nem lát az orránál tovább, annak elég a rezsicsökkentés, mert az látszik naranccsal és kékkel a számlán. Amikor a cégek árat emelnek, akkor meg köcsög kapitalisták, mert átterhelik az adókat, miért nem adják ingyen az árujukat nem? Legyen újra kommunizmus!!!! Éljen Kádár! Kádár gyermekei ti....
  • ostoros
    #10
    A gond az, hogy nem vette a fáradtságot, hogy leírja a negatívumokat. Az origón már egy hete terjed a lista, és hol egyik, hol másik ember másolja be. De valóban utána egyik sem néz, csak másolgatják, mint a keresztesek, akik zászlójukra tűzték az abszolút igazságot, és most tűzzel-vassal terjesztik.
    Ezt nem szeretem. Ha valódi gondolatokkal kell vitázni, az oké, azt szeretjük. De előre megszerkesztett listákkal?
  • ostoros
    #9
    Nem emberek Archnak igaza van. Az egy dolog, hogy az internetadó egy kibaszott baromság. De ettől még nem kell bekajálni a többi baromságot amit itt összehord.
    Oké hogy érvek helyett szeretünk az érzelmekre hatni, (főleg a politikusok) de pont ezen a fórumon nem kéne. Arra ott van az origo, hogy egymást anyázzuk, meg ide-oda ferdítsük az igazságot, és hangulatot keltsünk.
  • BooMiller
    #8
    De te nem érted, ő egy szerelmes... értelmes dolgot nem tud mondani, csak terelni egyből mint egy jó borsodi juhász. azt nem tudja sorolni mi jót tett a fidesz hanem kisebbik rosszként próbálja be állítani.. ami felettébb szánalmas de főként undorító..
  • Prof William
    #7
    Olyan szerintem nem létezik hogy FÜGGETLEN és kormány. Maximum a tündérmesékben, vagy ha igazi szentek kerülnek a kormányzó székbe, amire kevés esély van.
  • stationx
    #6
    Bravó, bravó. Ezért mennyit kapsz?
  • Tinman #5
    Válaszolhatok én?

    Az összes parlamentben harácsolót le kellene cserélni egy független szakértői kormányra. Mert amíg az van, hogy a nagy fazéktól elhúzod az egyiket rögtön helyébe lép kettő.
  • Hoz_Hun
    #4
    De ő nem bármelyik pártról írt, hanem a jelenleg regnáló pártról. Itt az alkalom, hogy összerittyents a párt POZITÍV listát (ha már egyszer ő vette a fáradtságot és leírta a negatívumokat). Ám pont ennél a cikknél, nehéz őket dícsérni.

    Pártól függetlenül az inernetadó bevezetése ökörség és mocsokság csúcsa. Az meg külön képmutatás, hogy pár éve még ők is ezt állították.
  • Hoz_Hun
    #3
    Ez...... húzós lista.... :(
  • Archenemy
    #2
    Demagóg, tendenciózusan összeállított lista. Bármelyik kormányról lehetne ilyet írni, amúgy bármelyik emberről is (reggelenként büdös a szája, kiskorában bepisilt, stb).

    De mondjuk OK, neked nem jön be a fidesz. De azt kajabálni, hogy NEEEM NEEM NEEEM azt már a hároméves gyerekem is tudja. A nehézség ott kezdődik, mikor meg kell mondani, hogy mit igen. Na halljuk, szerinted kire kellene szavazni?

    Ja tudom, egy zseniális, bár nem létező kormányra, aki Majd Jobb Lesz. Messiásvárás a digitális korban.
  • Frank99
    #1
    Ennyit nem megszorítást koszönhetünk a fityisznek:

    – adójóváírás megszüntetése
    – béren kívüli juttatás drasztikus csökkentése (az adható 18.000 Ft-ról 11.250, ill. 5000 Ft-ra)
    – cafeteria megadóztatása
    – munkavállalói járulékok emelése
    – reprezentációs és üzleti ajándékok utáni adókötelezettség
    – cégautóadó emelése
    – egyszerűsített vállalkozói adó 30%-ról 37%-ra emelése
    – kötelező kamarai tagság (regisztráció fedőnévvel) 5000 Ft éves tagdíjjal
    – ÁFA-emelés 25%-ról 27%-ra
    – illetékemelések
    – a termőföldből átminősített ingatlanok értékesítéséből származó 20% feletti többlet 48%-kal adózik
    – az ingatlanadó de facto bevezetése (kommunális adó)
    – az ebek és lovak kötelező chipezése
    – a „chipsadó” bevezetése
    – a „chipsadó” emelése, majd kiterjesztése (pl. a gyümölcsízekre 500 Ft/kg)
    – szeszesital jövedékiadó-emelése
    – dohányáruk jövedékiadó-emelése
    – környezetvédelmi termékdíj bevezetése, majd emelése
    – üzemanyagok jövedéki adójának emelése („ha kormányra kerülünk, csökkenteni fogjuk az üzemanyagok jövedéki adóját”)
    – bioetanol jövedéki adójának 75%-os emelése
    – autógáz jövedéki adójának 100%-os emelése
    – az autópálya-használat minimumának négy napról tíz napra történő emelése – áremeléssel
    – baleseti adó bevezetése (természetesen ez az állami autókra nem vonatkozik!)
    – a táppénz lecsökkentése (kórház 60-ról 50%, táppénz 70-ről 60%)
    – 30 napi táppénz után időarányos szabadság csökkentése
    – a rokkantak ellátásának csökkentése, ill. megvonása
    – a szociális öntemetés bevezetése
    – szociális hozzájárulási adó bevezetése
    – elektronikus útdíj bevezetése (sok fuvarozó számára az eddig fizetett útdíj a többszörösére
    emelkedett)
    – közművezeték-adó
    – a magánszemélyek kommunális adója adótárgyanként 12.000 Ft-ról 17.000 Ft-ra emelhető
    – kaszinóbezárás, majd újranyitás bennfentes feltételekkel
    – bírósági eljárásokkal kapcsolatos illetékek drasztikus emelése
    – banki tranzakciós díj emelése, „csekkadó” – tranzakciós adó megduplázása 3 ezrelékről 6 ezrelékre
    – betéti kamatok után 6%-os „egészségügyi” hozzájárulás bevezetése
    – telekommunikációs adó
    – „cégadatok kötelező frissítése”-adó. Cégenként 20–50 ezer forint között + ált. forg. adó
    – pénztárgépek cseréje 100+150.000 Ft/pénztárgép, plusz havi 2-3 ezer Ft NAV-val való állandó kapcsolat
    - nyugdíjaskedvezmény részleges megvonása a távolsági buszokon és gyorsvonatokon
    – közmunkások nettó 61.000 forintos fizetésének 49.000-re csökkentése
    – munkanélküli-segély időtartamának 270-ről 90 napra csökkentése, szociális segély összegének 28.000-ről 22.000-re csökkentése
    – egyetemi és főiskolai támogatások drasztikus csökkentése
    – a Munka Törvénykönyvének átírása a munkavállalók számára hátrányos feltételekkel
    – pedagógusok munkaidejének de facto meghosszabbítása
    – tandíj de facto bevezetése
    – asztmás gyerekek emelt összegű családi pótlékának megvonása
    – mozgássérültek közlekedési támogatásának visszavágása
    – egészségügyi járulék emelése

    és ehhez hozzájön 2015-ben még: internetadó, egyéb vegyipari termékekre kiterjesztett termékadó (szappan, dezodor, mosószer, művirág stb.) befektetési alapok 25% adója, valamint megduplázzák a cafeteria közterheit.