309
  • Papichulo
    #228
    az ismétlés a tudás anyja

    Es ki volt a tied? Lazar es Rogan szerelemgyereke? :)
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2014.10.27. 17:30:59
  • Kryon
    #227
    "Ajánlom mindenkinek ezt a tevékenységet..aki ráér."

    Nem hülyeség, de ezt inkább kihagyom, nem akarok én politikus lenni.

    Volt szerencsém már amúgy politikusokhoz neten és annyit mondok hátborzongató élmény. Hozzájuk képest az SG-trollok sehol sincsenek. Olyan manipulatívak, hogy az hihetetlen. Nagyon szilárd meggyőződés kell ahhoz, hogy el ne térítsenek. Nem gondolod, hogy neked talán nem sikerült ellenállnod? Veszélyes játék politikusokkal vitázni, nem ítéllek el érte ha nem.
  • ManoNegra
    #226
    Már most biztosra lehet venni, hogy ilyen adó nem lesz.

    Pedig nagyon úgy néz ki hogy lesz, ma nyújtották be a felső korlátra vonatkozó módosítót.
  • Papichulo
    #225
    mert lehúzom szakmabeliek gázsiját, ami nem kevés szokott lenni, hát ez van...

    En is sw-fejleszto vagyok es en sem panaszkodom a fizetesemre... bar nekem csak Svajcban jutott munka, nem pedig az irigylesre meltoan teljesito magyar gazdasagban ;)
  • sniper55
    #224
    Ki a faszom írta ezt a cikket? A focidrukkerek nem ott hőzöngtek...Az aki írta ezt a faszságot ott sem volt
  • Slinky Cyle
    #223
    az ismétlés a tudás anyja
  • Papichulo
    #222
    Ezeket a szovegeket valami bot irja neked ilyen redundansra? Esetleg Andrevv programozta neked valami chipbe? :)
  • Andrevv
    #221
    A chip programozás gyerekjáték amúgy, szóval az apukádnak könnyű dolga van ;)
    Abban igazad van, hogy mindenki azt mond amit akar, végre egyetértünk valamiben. És honnan tudod a középső nevem? Te is nagy hekkermágus lehetsz :))
    Nem vagyok sikertelen, megélek és az a lényeg, bár a kollégáim felhívták a figyelmem, hogy ne vállaljak már mindenfélét bagóért mert lehúzom szakmabeliek gázsiját, ami nem kevés szokott lenni, hát ez van...
  • Slinky Cyle
    #220
    Épp ezért írtam hogy nyugi van..
    Mert túlreagálta a lakosság a dolgot..

    ami teljesen érthető, ha elkezd számolni az ember, hogy 150 ft / gb mit jelent.

    MEGNYUGTATOK MINDENKIT .. mert ez az adó egy baromság.. nem lesz bevezetve. 100 %

    Biztos vagyok benne hogy nem lesz bevezetve..
    Nézzük meg mit beszélnek a kormányban..

    A kormányon belül is mindenki ezen van kiakadva. Mindenki keresi a bűnösöket, azokat a barmokat akik ilyen javaslattal álltak elő..
    és azokat is akik közrejátszottak a média felé való tálalásban.
    Ez tény.

    2. tény
    Már most biztosra lehet venni, hogy ilyen adó nem lesz.

    Már most majdnem verekedés volt az ügyből fakadóan a nádor téri minisztériumban.
    Mindenki a tűzoltással van elfoglalva, meg a "szervezők" felkutatásával.
    Meg a hivatalos álláspontok felépítésével vannak elfoglalva és annak gyors terjesztésével.

  • ManoNegra
    #219
    Mondd csak, van oka félni? Tán azért volt kint tegnap az amerikai ügyvivő is?
  • Papichulo
    #218
    Következő lépésben rákapcsolnak és indul az ország lejáratása külföldön.

    Ez mar regen elindult a Fidesz reszerol, eleg jok benne ;)
  • Papichulo
    #217
    De amúgy c++, c#, néha c és asm (chip programozás) és ha nagyon muszáj egy kis web is, viszont az actionscript, php és javascript tud komoly lenni, szóval ne becsüld le a webes szakembereket se.

    Nezdd, lehet, hogy te nagy webes magus vagy, de ez meg mindig az internet, itt mindenki azt mond, amit akar... ergo felesleges masokat gyozkodni arrol, hogy te mekkora Karaj Karoly vagy, ez altalaban a sikertelen emberek tulkompenzalasa szokott lenni... plusz az en apukam ugyis erosebb es orrbavagja a te "chip programozasodat" ;)
  • Frank99
    #216
    pontosan:

    aki kinntről akarna hozni autót, annak FELÉRTÉKELIK a kocsit (legyen akár törött) és az alapján vetik ki az adót és regadót.

    ezért sokan KINN adóznak. és röhög rajtunk Németország pl. mert nekik egy oldal A/4 kitöltés pár száz euró bevétel, nekünk meg semmi. DE a JÓ tajmagyar azért majd behozza (5%) ?
  • Frank99
    #215
    bakker..

    meg még sok mindent.
  • Frank99
    #214
    MÁR megint a baloldal.

    Ugyan én nem voltam fenn -vidékről- de néztem az online közvetítést. Láttam -gondolom akiknek látnia kellett azok is- az ultrák embereit (csukja stb. a menetben) 130+ ezren nézték, akik nem voltak ott. Nyugodtan bagatell. simán.

    nyugi, nem történt semmi. pihi van, pizsi fellőve!!! a nyugtatót meg hozzák( neked is, meg a vezérnek is)
  • sanyicks
    #213
    kihagytad a jármű vizsgáztatási díjat, amit autónál asszem 18k-ról 22-re emeltek, motornál meg 4600-ról 11000-re, de biztos van még pár adóemelés ami nincs a listában.
  • Slinky Cyle
    #212
    150 ft / GB
    HAZUGSÁG

    Nem lesz semmi ilyesmi.
    A baloldal megint kitalált valamit és össze akarja ugrasztani az embereket a kormánnyal.
    Másodlagos célja, társadalmi instabilitás, megosztottság..

    Következő lépésben rákapcsolnak és indul az ország lejáratása külföldön.
    Éppen most írják a lejárató kommunikét.
    Segítséget kérnek külföldről, és nemsokára jönnek az uniós fenyegetések, még az is lehet, hogy az usából is ide küldenek majd valakit.

    Aztán jönnek a megmondó emberek, kormányváltó hangulat keltés, s később ha nem sikerül megint leszerelni őket.. ide küldenek majd pár kormánybiztost az euból, és korlátozni fogják a magyar állam már így is korlátolt hatáskörét.

    Persze nem lesz semmi féle internetadó.. mert ez az egész nem is erről szól.
  • Andrevv
    #211
    :)) Ez jó volt, jót nevettem :D
    De amúgy c++, c#, néha c és asm (chip programozás) és ha nagyon muszáj egy kis web is, viszont az actionscript, php és javascript tud komoly lenni, szóval ne becsüld le a webes szakembereket se.
    A nyelvek pedig angol, német és orosz (na lehet gyártani az összeesküvés elméleteket :) )
    A többit gondolom te se gondoltad komolyan :)
  • Ferrer
    #210
    Senki se kap kevesebb pénzt mint 5 éve. Csak éppen azok a forintok kevesebbet érnek. Ha el kell magyaráznom, miért, akkor retardált vagy.
  • Ferrer
    #209
    Basszus, most aztán beparázhatott a diktatúra, ha hirtelen ennyi bérkommentelőre lett szükség.. De féljenek csak, kártyavárként fog összeomlani Orbánisztán :D
  • Slinky Cyle
    #208
    nem.. csak írni tudok.. olvasni még nem..
    de ha akarod megérted, ha akarod nem.. engem érdekel?!
  • Frank99
    #207
    Nagyon egyszerű a dolog.

    1, Meg kell egy két embert ismerni a baloldali politika kuliszái mögül egy két embert.. meglepő módon, itt is értelmes, okos emberek vannak.

    ezt elolvastad?
  • Frank99
    #206
    ha ez komoly, várom a lesötített Q7-eseket...
  • Papichulo
    #205
    De ha nagyon tudni akarod, programozó vagyok és beszélek 3 idegen nyelven is. Sok pénzem is lehetne, de nem vágyok rá, megelégszem kevéssel is. Külföldre is mehetnék, de én szeretem a szülőföldemet.

    Szerintem ez totalis bullshit... nem jon ki... de nem akarlak pszichoanalizalni...

    Vagy megis: :)

    "programozó vagyok" = HTML oldalakat csinalok, sok-sok anim-gif-fel

    "beszélek 3 idegen nyelven is" = gol, tor, goal

    "Sok pénzem is lehetne" = fingom nincs mennyi a sok penz

    "de nem vágyok rá" = jo a minimalber is, meg zsebbe egy huszas ho vegen

    "megelégszem kevéssel is" = igenytelen vagyok

    "Külföldre is mehetnék" = valaki mar elment a falumbol Londonba mosoganti, mondta, hogy van meg egy hely a lakasban, mert csak kilencen berlik meg

    "én szeretem a szülőföldemet" = Becsnel messzebb meg nem jartam
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2014.10.27. 16:32:11
  • Frank99
    #204
    most ezt nekem szántad???
  • Slinky Cyle
    #203
    Nagyon egyszerű a dolog.

    1, Meg kell egy két embert ismerni a baloldali politika kuliszái mögül egy két embert.. meglepő módon, itt is értelmes, okos emberek vannak.
    2, facebook meg a saját belső kommunikációs hálózatukban minden lehetséges szervező taggal fel kell venni elektronikusan a kapcsolatot.
    3, FIGYELNI

    Ennyi..
    Nekem több mint tucat ilyen fiókom van, amin keresztül néha néha bepillantást nyerhetek a kuliszák mögé..
    és láthatom miféle komoly szervezések vannak egy egy politikai megmozdulás előtt..
    Az esitmesében "híradó" már régen nem hiszek.. Több értelme van közvetlen megfigyelni a kormány és a baloldal saját szervező forumait.

    Ajánlom mindenkinek ezt a tevékenységet..aki ráér.

    A másik nagyon nagy előnye.. nagyon komoly ismeretségeket lehet szerezni így akár a pénzügyminisztériumban.
    A fél pénzügyes gárda az ismerősöm.. egy nagy részükkel meg haveri kapcsolatban is vagyok.

    Nem csak információt lehet így szerezni..annál sokkal többet.
  • tamolnar
    #202
    Szerintem sürgősen felejtsd el azt a szót, hogy "racionális", mert egyértelműen fogalmad sincs, hogy mit jelent.
  • coyote55
    #201
    No, akkor számoljunk kicsit!
    Vegyünk egy kisvállalkozást, mondjuk 10 fővel, és 5 PC-vel, amelyek a hálón vannak.
    Előfizet 5000 Ft-ért "korlátlan" netre, amit az 5 gép ki is használ, mondjuk gépenként 10 GB forgalommal (nagyon visszafogott!) ami ugye 150x50= 7500 Ft.
    A szolgáltató tehát adózik az 5000 Ft-os előfizetés után, és adózik 5000 Ft-ot internetadó címén, tehát mennyi is marad neki hálózatfejlesztésre, bérekre, stb.?
    Megmondom, még ő fizet azért, hogy szolgáltasson! Az 5000 Ft-os előfizetést csak példának vettem, sok helyen csak kissebességű ADSL net van, olcsóbban, ebben az esetben még kirívóbb az internetadó. Szolgáltató alatt ne a "T"-s mammutcégre gondolj, vannak kis szolgáltatók, akik pár falut, kisvárost szolgálnak ki. Hol van magas profit? Nem a kisvárosi, falusi szolgáltatóknál, az biztos.
  • Andrevv
    #200
    Te ugyan mindenféle jelzővel elláttál engem, de én tiszteletem jeléül neked még válaszolok, csak hogy lásd, civilizáltan is lehet beszélni. Nagyon jól tudom melyik weboldal mennyit fogyaszt, ellenőrzöm. Nem olyan vészes a dolog mint ahogyan azt te hiszed. Először valóban többet tölt le az oldal, de utána már minimális mennyiséget. Ennek a varázslatnak gyorsítótár (cache) a neve; persze ezen kívül nekem még vannak ilyen olyan cselek, de nem megyek bele a technikai részletekbe. Nem vagyok digitális analfabéta, csak nem vágok fel mint egyesek. De ha nagyon tudni akarod, programozó vagyok és beszélek 3 idegen nyelven is. Sok pénzem is lehetne, de nem vágyok rá, megelégszem kevéssel is. Külföldre is mehetnék, de én szeretem a szülőföldemet. Nem tökéletes, de volt/lehetne rosszabb is. Más kérdés?
  • Slinky Cyle
    #199
    Nálam nincs internet torrent nélkül.
    Ha bekapcsolom a netet reggel, auto megy az utorrent is.
    Havonta több száz gigabájt forgalmam van. Nekem is nagysebességű netem van.
    Mégis azt mondom.

    Támogatom az internetadót.

    Mert okos és racionális megoldásnak találom. és nem kapok érte pénzt, ez a saját véleményem.

    Az hogy ebből ilyen komoly tüntetés lett.. nem véletlenül történt, okos politikai szervezés nélkül nem jöhetett volna létre.



  • Molnibalage
    #198
    Ja, soha életemben nem voltem egy tüntetésen sem, de erra azért legalább 1 órára kimentem, mert kíváncsi voltam és tökéletesen egyetértettemm azzal, hogy "a kurva anyjukat azt"... Később a menettel sajnos lépést sem tudtam volna tartani a lábsérülésem miatt, úgy bicegtem el hazáig...
  • Frank99
    #197
    nem, az őrült pénzek itt maradnak.

    olvasd el Ferenczi Krisztina: Narancsbőr-ét például. VALÓS adatok alapján íródott. Ha nem így lenne, már per alatt lenne... Amúgy sok belőle már volt a neten-csóró juhászt PONT választások előtt gázolták el, mily' véletlen-
  • Molnibalage
    #196
    Aha. És most honnan netezel? Ha csak ennyit kommentelsz a többszöri oldal betöltéssel csak sg-ze kijön több tucat mega. Mellesleg ki nem szarja le, hogy akkor ezek szerint te digitális analfabéta és korlátolt barom vagy? Torrentezés nélkül erőlködés nélkül produkál ma egy átlaguser 30-40GB havi adatforgalmat úg,y hogy adblocker is van... Az én 8k/hó előfizetésem itthon nem éppen a legolcsóbb, de vicc, hogy a tervezett mértékben kb. a duplájába kerülne a netezés. Ha meg éppen valami ingyenes DLC jön ki egy játékhoz és lehúzok az ingyenes DLC-n 2-10 GB-ot, akkor még fizetek.

    A tiltakozás meg nem azért van, mert az átlagusernek annyira fájna sok esetben.

    1. Maga az elv.
    2. Igen sok cégnek betenné ez a kaput.
    3. Most kezd túlcsordulni már nagyon a kübli...

    És még van, aki tapsikol is ehhez. Hát ez tajgetosz pozitív a javából...
    Utoljára szerkesztette: Molnibalage, 2014.10.27. 16:10:16
  • Frank99
    #195
    ja, most lett elég az 1. számú commentből.... vissza tetszett olvasni?
  • skinnyman
    #194
    Es megint hiresek lettunk:
    WSJ
    Engadget
  • Frank99
    #193
    neked is kifizeti majd a főnök a pártirodán...
  • Andrevv
    #192
    Jól beszélsz, bölcs ember vagy! :)
  • Papichulo
    #191
    Pedig ugy hallottam, hogy varnak mar a felcsuti horgasztonal...
  • Frank99
    #190
    neked lehet elmenni
  • Papichulo
    #189
    Én havonta fogyasztok 20 MB, vagyis MEGAbyte internetet mobilon. Itthon 500 MB-ot ha netezek az már soknak számít.

    Feltetelezem te kizarolag az M1 es HirTV hiradokbol tajekozodsz :)
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2014.10.27. 16:04:25