2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • Jim Morrison
    #2138
    Aki nagyon nem bírja a bővítmény nélkül, ők letölthetik a ZIP-et. Kb a funkciók fele működik (persze még vannak bugok), de már működik annyi funkció, hogy használni lehessen. Gondolok itt a: profilokra, gyors beszúrásra, Overlay kommentmező (még kicsit bugos), Nekem érkező üzenetek kiemelése, Említett kommentek beidézése, Navigációs gombok megjelenítése, Pontrendszer letiltása, Hosszú kommentek oszloposítása, Info gomb a hozzászólás fejlécében és még pár funkció
    Ki kell csomagolni, majd chrome://extensions/ oldalon : kicsomagolt bővítmény betöltése (itt kiválasztjátok a chrome mappát)
  • modellmaker
    #2137
    Hm. Köszi! Dodo neked is!

    Amíg nem lesz kész a bővítmény, ideiglenes megoldásnak jó.
  • j0nNyKa
    #2136
    greasemonkey pl
  • modellmaker
    #2135
    Ez szép és jó, de hova írjam be?
  • tomsolo
    #2134
    #forum-posts-list a[name="last-read"]{
    border-width: 2px;
    animation:none;
    }


    #forum-posts-list a[name="last-read"]:after {
    content: "";
    }
  • Jim Morrison
    #2133
    Biztos hogy nem fog villogni.
  • Dodo55
    #2132

    $("a[name='last-read']").css({"border-top":"2px solid red","animation":"none"});
  • modellmaker
    #2131
    Talán, de ha már nem villogna, hanem simán ott lenne a közepén a szöveg, már az is jobb. De jah, még egy pixel legalább kéne rá.
  • [HUN]FaTaL
    #2130
    A villogás engem is idegesít, a csík jó lenne, de alig lehet látni, a régi, vastagabb jobb volt.
  • Jim Morrison
    #2129
  • modellmaker
    #2128
  • j0nNyKa
    #2127
    mkey :)
    de ha nagyon szethekkeled a zezsget, megmondalak!
  • Jim Morrison
    #2126
    De nem lesz.
  • modellmaker
    #2125
  • Jim Morrison
    #2124
    Lehet.
  • Jim Morrison
    #2123
    jajj már rég (fél órája) felébredtem. 15-20 perc múlva neki is állok gyorsan. Majd írok mikor forkolhatsz, és én elkezdtem a scripteket átírni az elejétől te meg csinálhatod a végétől :D
  • modellmaker
    #2122
    Lehetne majd olyat is belerakni, hogy kikapcsolható legyen a topikon belüli új üzeneteket jelző csík, és szöveg villogása?
  • j0nNyKa
    #2121
    mikor éledsz fel jimbo? beugranék az új bővítmény fejlesztésbe aktívan
    azt csiripelik a madarak, most már nem lesznek érdemleges változások az sg kódban, szvsz időszerű nekiesni
  • Jim Morrison
    #2121
    Már jeleztem a kedvencdb-t, de jelenleg alacsony prioritasu :) meg 2-3 napig nem leszek (mostmar mobilrol azert olvasgatok), addig hagyjuk a fejleszto urat, hogy a bugok nagy reszet kijavitsa az uj feluleten :)
  • Dzsini
    #2120
    Jim nyaral, írta máshol, hogy egy ideig nem lesz - ha visszajött majd nekilát a bővítménynek, addigra a maradék komolyabb változásokon átesik a fórummotor.
  • Malakai
    #2119
    Rengeteg dolog egyszerűbb lesz valószínűleg az új alatt.
    Ami ránézése így gond lehet a régihez képest, az a kedvencdb, ami nincs szinkronban az új felülettel, így a kedvenc lista automata frissítése problémás. Hacsaknem Jim már kapott valami új linket ugyanerre.
  • Borg
    #2118
    Ahogy elnézem elég képlékeny még az új "foshalmaz", szóval nem biztos, hogy megéri kapkodni rá a pluginnal :)
  • ProGabe #2117
    Most mi lesz? Jó lenne újra használhatóvá tenni egy a foshalmazt, ami új design néven fut :S
  • Jim Morrison
    #2116
    Chrome webstoreban, már csak azok látják akik a linkkel rendelkeznek (privát módba raktam), ugye az új felülettel nem működik.
    Holnaptól nem leszek egy jó másfél hétig, úgyhogy a következő két hétben sajnos nem lesz a bővítményből friss verzió _kivéve_ ha valakinek van egy kis szabadideje és nekiáll :). Addig talán az új felület is közelebb kerül a végleges állapothoz :)
  • N o N a m e
    #2115
    megváltoztathatod a fórum háttérszínét sötétebbre, és a fórum lapszínéhez írj fehéret vagy szürkét és jobb lesz. lényeg, hogy a fórum lapszín mezőt ne hagyd üresen, mert akkor átlátszónak veszi és a háttérszín fog látszani mindenhol. nálam így néz ki és így nekem tökéletes is :) KÉP
  • Dzsini
    #2114
    usercss-el addig is megoldhatod, minden böngészőhöz van olyan kiegészítő, amivel házibarkács css-t lehet ráerőltetni az oldalra
  • Borg
    #2113
    Igen ez a gond úgyis, hogy eddig nekem sötét háttér volt, viszont sötét háttéren mostmár olvashatatlan a fórum :)
  • Jim Morrison
    #2112
    Igen, tervezem, hátteret addig is tudsz a beállításokban változtatni.
    Szeretnék kis átszínezős + kompakt nézetet belerakni (ne legyen annyi üres hely). Mivel sajnos egy darabig nem leszek, legalább 2 hétig nem valószínű, hogy lesz rendes bővítmény (egyik böngészőhöz sem)
  • Borg
    #2111
    Remélem lesz firefoxos port is az új sg felülethez :)

    Esetleg egy jó kis átszínezős móka lehetne benne mint feature, hogy sötét háttérrel továbbra is használható legyen a fórum, mert már most folyik ki a szemem tőle :)
  • Maximus4
    #2110
    A legjobb böngésző amivel az utóbbi időben találkoztam.

    köszi Dzsini ^^
  • Dzsini
    #2109
    Legalább annyian, mint az Operát :)

    (én legalábbis)
  • Narxis
    #2108
    Maxthon? Használja azt valaki? O.o
  • Maximus4
    #2107
    Köszönöm szépen itt is:)
  • Jim Morrison
    #2106
    Még valami: mivel az új fórum már a béta tesztelésnél jár, mindegyik verzió fejlesztését szüneteltetem (amíg nem kapok hozzáférést az új felülethez). Utána majd szépen elkezdem ráhegeszteni a bővítményt az új felületre.


    Szerk: A bővítmény jelen verziója az új felülettel természetesen NEM kompatibilis
  • Efreet
    #2105
    Na lássuk, ennyit megér, hogy bejelentkezzek ide is :)

    ...

    Az új felületen be se kapcsolódik ;) (tudom, kellett moderátorként kipróbálni...)
  • Jim Morrison
    #2104
    Elkészült a bővítmény pre-alpha (vagy amennyire alpha lehet :)) Maxthon verziója.
    Extension Centerbe még nem kerül ki, mivel sok minden még nem működik (sync, meg profilok is működik csak bugosan, wysiwyg sem megy), de a főbb ficsőrök mennek, amik eléggé megkönnyítik a mindennapi fórumozást, így a jelenlegi állapotában is hasznos lehet a maxthon felhasználóknak (ha esetleg nem csak maximus használja :).

    Bannerban felváltotta a Safari helyét, mivel az jelenlegi formájában egyelőre nem működőképes.

    Telepítés.
    Maxthonban megnyitjátok ezt a linket, majd a megnyitásra nyomtok, utána meg telepítitek a bővítményt a felugró ablakban :)
  • Jim Morrison
    #2103
    Tetszik az ötlet, mindenképp megpróbálkozok vele.
  • Szabi #2102
    azt meglehetne vajon oldani, hogyha egy topikba a második oldalnál van már a piros csík, akkor az első oldalon maradjon, csak alul mutassa a második oldalt is és oda ugorjon csak ? tehát, hogy a piros vonaltól felfelé görgetve az első oldal kommentjeihez jussunk vissza, ne kelljen visszalépni az első oldalra ahol egyből a tetejére ugrik majd le kell menni alulra, hogy folytassam időrendben az olvasást :D

    igen, tudok visszalépkedni, sőt az end gombot is megtudom nyomni, de ha nem lenne túl macerás megoldani akkor hasznos lenne :)
  • Szabi #2101
    működik rendesen
  • Jim Morrison
    #2100
    Nincs mit :) Ha hibát találtok mindenképp szóljatok (vagy szeretnétek, hogy kicsit máshogy legyen).

    Tegnap megkértem dzsanit, hogy pucolja ki a Hibanaplót. Ki is pucolta, úgyhogy ha bármi ötlet/hiba van írjátok be, elkezdtem szépen végigmenni a listán és próbálok minél többet megcsinálni.
    WYSIWYG videó beszúró hiba is javítva van (néha nem illesztette be), következő verzióban már működni fog (Lazy Loadot is elkezdtem hegeszteni)