2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • j0nNyKa
    #2179
    "hagyjátok" :)
    épp nézem egyébként a maxthon cuccot, úgy látom, működni fog szépen az is :) majd nyögök, ha kész
  • Maximus4
    #2178
    "nem vagyok hatökör"
    Én semmi ilyet nem mondtam :O
  • j0nNyKa
    #2177
    a háttérbe nyitás csak chrome-on működik, és ott is csak a következő verzióig, úgyhogy kivettem
    lődd be úgy a chrome-ot, hogy ne fókuszáljon alapból az új megnyitott tabokra, jobbat nem tudok
  • Borg
    #2176
    Na ez a biztonsági dolog volt a gond, a kivételt hozzáadva megy ujra a chat. Meg a bővítmény chat része is.
  • j0nNyKa
    #2175
    1) ugyanezt a fenti hibát dobja a cset, amikor nincs bekapcsolva a kieg?
    2) konzol mit ír?
    3) https://sg.hu:8080/socket.io/socket.io.js erre kattintva mi történik? látod a js file-t, vagy biztonsági figyelmeztetést kapsz? ha utóbbi, add hozzá a kivételt, és nézd meg úgy az egészet újra
  • Borg
    #2174
    Szal ez...
    Átrendeződött némileg a cucc, de a bal oldalról a linkek se működnek igy.
  • j0nNyKa
    #2173
    nem megy a cset, és a cset plugintól szétcsúsznak a dolgok?
    mind blown

    egyébként konzol (illetve a cset ablakban a hibaüzi) mit ír, miért nem megy a cset?

    töröltél már cache-t? httpről vagy?
  • Borg
    #2172
    Hát nálam valami szar van a palacsintában. Mármint a cset amúgy se megy már vagy 2 hete, nemtom miért.
    De ettől a plugintól most még szét is csúszott minden...
  • j0nNyKa
    #2171
    elkészült firefoxra is a bővítmény, innen húzható
  • j0nNyKa
    #2170
    nem vagyok hatökör, és ha firefoxra sikerül rákönyörögnöm, akkor megnézem a maxthont is igen
  • Maximus4
    #2169
    Ugye a maxthont sem hagyjátok ki? :)
  • kifli
    #2168
    Illetve csak gondolkozom, nem tudom ezek mennyire egyszerűen/bonyolultan megoldható dolgok, de iframe ablakban fülek, ahova mondjuk középső gomb nyit egy új fület.

    Az előző chat megoldát úgy gondolnám, mint a most meglévő topik nyitó csukó fület. Arra ha az ember rákattint és nyomva tartja lehetne átméretezni a chat ablak méretét pl.

    Ha ezek bonyolult dolgok akkor ne vesződjetek vele, annyira nem fontos, de valamennyivel kényelmesebb lenne szerintem.
  • kifli
    #2167
    A görgetést úgy tudnám elképzelni pl hogy a chat rész nem görgős hanem mondjuk az aljára kattintva lehet méretezni, a görgő edig csak a topicot görgeti
  • Borg
    #2166
    FF kiadás?:) Elég régóta húzódik már...
  • j0nNyKa
    #2165
    először is köszönöm az észrevételeket mindkettőtöknek

    #2164
    - 26px-ig hajlandó voltam lemenni :)
    - főoldali cikkek állíthatók a beállításokban, alapból ki vannak kapcsolva
    - új oldalas nyitogatás backgroundba nyit

    #2163
    - a 2x kattintós dolgot javítottam
    - ha iframe-re van állítva a link nyitás, nem is fog működni a középső gomb, pont ez a lényege, hogy mindenképp oda nyitja a cset alá - ha ez a működés neked nem jó, jobb felül fogaskerék, és lődd át normálra (régi fajta működés), vagy új ablakosra (dzsini-féle háttérben új tabra nyitós működés)
    - a görgetés szerintem így a leglogikusabb, amikor rányomsz a topic linkre, odaugrik az iframe elejére, aztán bárhol van az egér, ha felgörgetsz, és visszaérsz az iframe tetejére, tudsz továbbgörgetni a csetre - ha külön akarsz görgetni, a user listában tudod az egész oldalt görgetni, az iframe-ben meg csak az azon belüli részt, ez így nem jó? tudod jobban elképzelni?
    - topicokba a cset.. elméletben megoldható, bár nehézkes, mellesleg ott az a baj, hogy a házigazdák összevissza tudják állítani a topic alatt futó csst, és jst, ott meg tuti lenne összeakadás
    illetve pl. mi legyen a dizájnokkal? írjam felül a topicét?
    mindenesetre ha van rá több embertől igény, meg lehet írni, bár erre inkább az iframes topic nyitás van kitalálva

    ezeken a scroll dolgokon mindenesetre év elején elgondolkozok, hogy lehetne barátságosabbra csinálni, ha van ötlet, jöhet :)
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2014.12.31. 10:52:41
  • Dzsini
    #2164
    A cset alatti főcsoport lista 34 pixelnyi sormagasságát szerintem bőven lehetne csökkenteni (és kiszedni a főoldal cikkeket belőle).
    Amúgy meglepően jól működik így első hivatalos kiadáshoz képest :) köszönet érte!

    Ja igen, egy: a klikkre új oldalra nyitás működhet háttérbe nyitáassal is? (mint a középső gomb vagy a ctrl+klikk) - úgy végig lehet egyszerűen nyitogatni gyorsan az összes olvasatlan témát.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2014.12.31. 06:30:58
  • kifli
    #2163
    középső egérgombal ha topicra kattintok kedvencekben nem nyitja új lapra. Ha 2x kattintok ugyanarra akkor egy nagy üresség lesz a topik helyén.

    Ha a topik részen van az egér akkor azt külön görgeti és a chat rész ott marad, ez picit nehézkes, reszponzív nélkül jobban használható. Nem lehetne kapcsolható, hogy a topikoknál is legyen chat felül?
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2014.12.31. 01:57:33
  • Szabi #2162
  • j0nNyKa
    #2161
    hallo
    chrome userek: elkészült egy főként a főoldali csetre koncentráló bővítmény, auto kedvencek / privi frissítéssel, főoldali választható dizájnokkal, meg egy valag cset tuninggal, ha van egy kis időtök, teszteljétek légyszi, aztán ha nincsenek vele bajok, megy ki a többi böngészőre is
    innen telepíthető
  • Narxis
    #2160
    oksa, thx
  • Jim Morrison
    #2159
    ühmühbühmüh, mikor teszteltem jó volt, csak úgy tűnik másik funkció bekavart (pedig visszaraktam, hogy itt is csak az olvasatlanokat mutassa), bocsi, 2 nap múlva tudom csak javítani >.< elnézést, figyelmetlen voltam. Szólok ha már egy jobban tesztelt verziót adok ki, és akkor a hibákat lehet szépen hibanaplóba írogatni, figyelni fogom.
  • Narxis
    #2158
    Jó lett az új verzió Jim tesa. De miért nem nyílik le a kedvencek topiknál ha a kategóriára klikkelek? Helyette bedob abba a témába.
    Utoljára szerkesztette: Narxis, 2014.09.21. 21:12:43
  • Szabi #2157
  • Borg
    #2156
  • Jim Morrison
    #2155
    szeptember első/második hetében befejeztem egyik projectem, így kb maradt ez meg még egy weboldal (+egyetem). Igen, hogy ne kelljen megint azt csinálnom, hogy mindegyiket csinálom egy picit egymás mellett, inkább most erre koncentrálok, megpróbálom jövőhét végéig kiadni egy teljesen használható verziót a bővítményből chrome/opera(új), firefox és maxthon böngészőhöz. Azt azért beleveszem a pakliba, hogy mozzillánál belekötnek és majd át kell írnom valamit, újra beküldenem, és az megint egy kis idő... próbálom úgy megcsinálni, hogy ne legyen vele semmi gond, remélem nem is lesz.
  • Maximus4
    #2154
  • Borg
    #2153
    Szal akkor azért a sok idő, mert most foxra portolsz? :D
  • Jim Morrison
    #2152
    nem, mivel arra egyszerűbb portolni mint foxra^^
  • Maximus4
    #2151
    És remélem én sem leszek elfelejtve a hülye böngészőmmel :D
  • BooMiller
    #2150
  • pointer4
    #2149
    jól hangzik
  • Jim Morrison
    #2148
    94% +- 3%
  • pointer4
    #2147
    Szabad kérdezni, hogy áll a lelki erő gyűjtés ? :)
  • Jim Morrison
    #2145
    Akit érint: Következő oldal betöltése a lap aljára érve - topikokon belül már jó. (zip letölt, chrome mappát írjátok felül, majd a chrome://extensions/ oldalon ctrl+r)
  • BooMiller
    #2144
    Ezt nagyon köszönöm:)))
  • Jim Morrison
    #2143
    Gyorsan javítottam, már jó.
  • BooMiller
    #2142
    tiltólista:(((((((
  • Narxis
    #2141
  • Jim Morrison
    #2140
    Először helyrerakom chrome verziót (ez a legegyszerűbb) utána FF, arra még lelkileg fel kell készíteni magam.
  • Borg
    #2139
    FF port?:)