210
Jövőre feltámad a legendás sorozat
  • kemotox
    #130
    Szerintem ez egy elég jó játék. Full Mass Effect (ugyanaz a fedezékrendszer meg képességek használata meg minden), csak egy (számomra legalábbis) sokkal érdekesebb körítéssel. Jó ez a hidegháborús-ufós fíling.
  • dartonita
    #129
    Ez egy baromi jo jatek!Feltem kiprobalni mert hatalmas XCOM fan vagyok,voltam mindig is.Gondoltam hogy na,majd most szepen elszurjak nekem a hangulatot es jatekmenetet ezzel az agyatlan lovoldozessel.Haat,nem :)
    Elegge beszippantos a cucc,igy 2-3ora jatek utan.Az elso csataban meg is hasalt az egyik emberem mire rajottem hogy kb mi merre meddig.Illetve egyelore meg tanulgatom.Kicsit ez a harcrendszer nekem a Game of Thronest idezi,ott nezett ki majdnem ugyanigy mikor az utasitasok kozben lassitva tortenik minden.Fun!
    Ezek a sleepwalkerek gusztustalanul zsenialisan neznek ki,ugy latom a zombik mindenhol valamifele formaban meg kell hogy jelenjenek.Sebaj,majd megprobalok nem ejjel jatszani vele.
    Szoval ajanlos feltetlenul,meg azoknak is akik a korokre osztott UFO-zast preferaltak eddig :)
    Btw esetleg ha tudja valaki hogy tudok e granatot dobalni Battle Focus kozben,az megirhatna hogyan mert ez hianyzik nagyon.
  • mester1987
    #128
    Kössz.
  • Shep
    #127
    Hogyne lenne ingame felirat. Tele van párbeszédekkel a játék. Optionsban be kell kapcsolni, mert alapból off-on van.
  • mester1987
    #126
    Ebbe ingame felirat sincs szóval max csak átvezetőkből lehet. De a cselekmények meg az átvezetők alapján le lehet venni a dolgokat még ha nem is olyan részletesen.
  • grebber
    #125
    14 éve tolom a pc-t a koszon kívül a yes meg a no ragadt rám.
    Na jó azért sokkal több mert leírva szövegeket megértem nagyjából dióhéjban körvonalakban mit is akarnak,de játékokban ahol gyorsan ugatnak hamar eltűnő feliratokkal szarra sem megyek.

    Ezért amit végigviszek és jön hozzá magyarítás ismét végigviszem.
  • mester1987
    #124
    Nem akarok belefolyni, de aki régóta játszik arra ragad azért egy kis angol is ;)
  • grebber
    #123
    Nem fogok megtanulni.Ezért vannak a magyarító mesteremberek,hogy ne kelljen az agyam feleslegesen terhelnem!

    "igazán komoly játékokkal meg nem is nagyon játszol" Írjál párat mire gondolsz és le is írom az indokot ,hagy miért nem !
  • Shep
    #122
    Elhúzhatsz! Macerás, mert gombokkal kell a helyére küldeni, ami persze mindenbe beakad csak a kijelölt úton tudod mozgatni, választgathatsz a mit csináljon dolgok között is stb. Konzolon ez lehet marhára frankó és egyszerű a karokkal de pc-n nem az szóval befejezheted a pofázást, hogy mennyire butított meg minden, mikor arra nem vagy képes, hogy megtanulj végre angolul és igazán komoly játékokkal meg nem is nagyon játszol szóval osztogathatod az észt máshol!
  • mester1987
    #121
    Egyáltalán nem macerás, először nekem is fura volt, de rá 2 mp-re rájöttem, hogy mi-merre :D
    Látszik, hogy stratégiai játék az alapja.
    A szokásos helyszínek közötti váltáskor a szaggatás azért benne van, mint UE3 gyermekbetegség.
  • grebber
    #120
    Macerás mi hogy meg kell nyomod egy gombot és egérrel kiválasztani a képességeket?
    Agyam eldobom rajtatok baszki hogy ilyenen kiakadtok! Ezért jön egyre több debil játék lassan csak az előre gombot kell nyomni semmi mást.
  • Shep
    #119
    Hát ok de tök körülményes a parancs kiosztás, kár volt ennyire túlbonyolítaniuk ismét csak a BiA-t tudom felhozni ellenpéldaként ahol tök egyszerűen ki lehetett osztogatni a megfelelő parancsokat. Jó persze itt több a lehetőség csak hát sokat érek vele, ha ilyen macerás az egész. Amit nem értek még ,hogy ok van egy csomó lehetőség de akkor ha lenyomom a parancs kiadást akkor ne csak belassuljon a játék hanem álljon meg legyen idő rendesen kibogarászni a dolgokat. Ettől eltekintve a hangulat az megvan de azért akad jó pár olyan rész, meg megoldás ami erősen gagyi szagot áraszt.
  • csgj
    #118
    Van hangulata a játéknak, és számomra ez a legfontosabb. Az egyetlen negatívum, ami kicsit zavar, az az optimalizálása. Jó-jó, gyenge gépem van, de a legtöbb Unreal Engine-es játék jól futott rajta, medium/high beállításokon. (Pl.: Bioshock Infinite.) Ez meg Low/mediumon megy nagyjából jól, de még így is beszaggat a mentéseknél, vagy ha új területre érkezem, egy-két másodpercig. Gondolom, nem lesz ez javítva, egyszerűen jobb gépre lenne szükségem. XD
  • grebber
    #117
    Parancs nélkül csak díszek. Ami tulajdonsága van és használod vele az is egy "lövés" aztán a következő utasításig semmi.A harcok 99%-át neked kell megnyerned az ő segítségükkel.

    Az elején a csírák ellen még nem is kellenek majd csak a kajak robotok ellen mert azok páncélosak.
  • Shep
    #116
    Na frapsot kilőttem, lett célkereszt, érdekes bug.


    Amúgy azért a társnak annyit AI-t adhattak volna, hogy magától fedezékbe húzódik, meg ilyesmi, mert ha én nem küldöm csak áll és néz bambán. Mondjuk ha célt adok neki akkor sem sokat ér szerencsétlenje. BiA-ban azért elég korrektül működtek a társak.
  • Shep
    #115
    Nekem nincsen célkereszt. Érdekes.
  • wedge31
    #114
    Belenéznék ha nem steames lenne de igy inkább megvárom a pénteket.
  • Avenger
    #113
    Na kipróbáltam. Azt kell, hogy mondjam, hogy számomra már az első óra játék is köröket ver az utóbbi évek legtöbb AAA-s címére.
  • mester1987
    #112
  • Tatyla
    #111
    mi a rar jelszava?
  • Hexex86 #110
    Ami az Engine/Localization és a Xgame/localization található kéne!Előre is köszönöm!
  • Hexex86 #109
    Üdv!Valaki felrakná valahova az english interface filekat, ha megkérhetem?Jófajta orosz interface-eset szedtem le....
  • mester1987
    #108
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Update 1 (Tartalmazza az elővételi DLC-t, bár azt lehet a RELOADED-es is)
    Új crack nem kell hozzá, mert azt nem bántja.

    part1
    part2
  • grebber
    #107
    Azt nem cseréltem meg embereket se csak láttam ,hogy lehet.
    Nem volt rá szükség így nem használtam ezeket a lehetőségeket.
    De lehet felvenni cuccokat amikért új tárgyakat kapsz és azt be tudod rakni ha ugy látod az jobb mint ami nálad van.
  • mester1987
    #106
    Új fegyverekre is kell gondolni?
  • grebber
    #105
    Írányítani csak magadat tudod, a többieknek (2 ember rajtad kivül) őket csak irányítani tudod.Őket cserélheted.

    Érdemes mert ha elérik az 5. szintet akkor hozhatsz új csávót akinél más fejlesztesz.
  • Shep
    #104
    De teljesen más a két játék stílusa.
  • mester1987
    #103
    Választhatók-e?
  • mester1987
    #102
    Több karakterrel is lehet lenni?
  • bakkerman
    #101
    ugyanígy vagyok vele énis,ezt most lekaptam(bocs,megvettem),és rohadtul bejön,hamar kilehet purcanni ha nem figyelünk,és tényleg komoly szerepe van a taktikának. Én amit egy picit bánok,hogy elég sok helyen lehet felvenni küldetés közben töltényeket,úgy lenne igazán fasza ha még figyelni kellene a tárra is,nehogy kifogyjak. Nálam eddig 8/10 a játék
  • Tatyla
    #100
    ez inkább olyan gears of war-os,csak jobban kell vigyázni mert hamar meg lehet pusztulni...
  • grebber
    #99
    Ugye :D Nekem is sokkal jobban bejön mint az előző azt le se mertem tölteni ,mert olyan nehéz már csak ahogy kinézett a videóban.
  • Tatyla
    #98
    nekem nagyon bejön ez így hogy már nem csak felűről kell taktikázni...
  • Fox44
    #97
    Szerintem ez egy viszonylag jó teszt a játékról. The Bureau XCOM Declassified Teszt
  • grebber
    #96
    Jönnek azok maguktól is! És előszeretettel rohangálnak összevissza ki a fedezékből is.
  • Tatyla
    #95
    az én kérdésem meg annyi hogy a csapattársak jöhetnek automatán vagy mindig ki kell adnom nekik valami parancsot?
  • tutituti
    #94
    csupán annyi kérdésem lenne, hogy van benne coop mód?
  • Maxtreme
    #93
    Azért az kemény hogy maxon megeszi a gépem a játék :) Nem ritka hogy beesik a frame 30 fps-re is.
    Ahogy nézem a ludas a screen space reflections nevű effekt. Ha ezt kilövöm, mindjárt 90-100 fps körül száguld.
    Gondolom várható valami peccs.
    Mondjuk az is igaz hogy elég régi drivert használok, de nem hinném hogy ennyit számítana.
  • grebber
    #92
    "vagy túlértékelik, vagy alábecsülik" Ilyen nincsen maximum ha valakit lefizetnek direkt ezért.Hogy na ezt most húzzad le vagy ezt legyen 10/10-es!

    Ezek a "saját" tesztek a tesztelő szemszögéből mutatják be a dolgokat.
    És ha szerintük x-y-z a hiba és emiatt csak 5 pontot ad akkor ez van.
    Te meg lehet hogy lefosod a bokád és odákat zengsz róla hogy ez márpedig az év játéka. NEKED lehet ,de másnak nem.
    Ezt kéne megérteni már mindenkinek és nem szarozni a siteokat ,hogy nem is olyan szar ahogy leírják.DE pont hogy nekik olyan szar téged meg leszarnak hogyan látod,mert nem neked/érted/miattad tesztelték.

    Számomra ez egy tipikus 75%-os game!
  • csgj
    #91
    Ez igaz, de azért vannak olyan játékok, amelyek esetében vagy a pozitív, vagy a negatív értékelések vannak többségben. Ennél viszont vegyesebb. Néha előfordul, hogy egy-egy játéknál szélsőségekbe csap át a dolog, és vagy túlértékelik, vagy alábecsülik.