13357
Miért pont így és erre...
  • soulhunter
    #9
    érdekes irás, melo után elolvasom :)
  • guardian hero
    #8
    A Hősök egy nagyon szuper sorozat, viszont az áltudományos evolúciós-genetikai maszlag nagyon nem hiányozna bele.

    Amúgy az evolúció elmélete viszonylag egyszerű, és jó magyarázatot szolgáltat sok megfigyelésre, ugyanakkor mélyebben belegondolva rengeteg kérdést is fölvet.

    Akit érdekel a téma kicsit komolyabban, annak ajánlom elolvasásra EZT az írást, nagyon korrekt és érthető, és kitér a legfontosabb ellenérvekre is.
  • soulhunter
    #7
    hogy fejlődtek ki bizonyos tudások???

    na lássuk csak:
    az embernek akadnak kezei (jobb esetben és általánosságban)
    látott 1 követ...
    hozzáért, gondolta: "jééééééé, ez kemény"
    megfogta, gondolta: "jééééééé, ez elfér a kezemben"
    aztán ment menőzni a többiekhez,h "ugh, ugh, bla ugheja" :D
    aztán meglendült a keze örömében, a kő elszállt,és fejbe vágott vkit...
    aztán rájött,h ha a társát leterithette vele,akkor nyilván állatokat is :D

    kb igy történhetett...

    és mexületett a gyilkolás fogalma is,csak akkor még ez természetesen elfogadott dolog volt :)

    azota az emberek csak ölnek, pusztitanak, 1re inkább elkorcsosulnak, többet ártanak,mint az ebola :(

    na ezzel meg is válaszoltam pár "how-to" kérdést :D

    h miért pont igy és erre?
    lássuk csak:
    minden faj ugye a létfenntartásért "küzd"... (pl. hofarkasok is,amik szo szerint küzdenek ezért) :)
    namost ez 1 genetikailag belekodolt tény,h minden faj ennek érdekében területeket szerezzen...
    területszerzés...
    ha nem megy egyszerüen,akkor megöljük a másikat,mert mi vunk a jobbak, erősebbek, ezért ezen az elven a gyengébb hulljon férgestül :)
    ha megvan a terület,akkor ismét lehet tenni a fajfenntartásért,lehet szaporodni...
    de mivel ugye a fajfenntartás a területszerzéssel (kapzsiság, irigység, etc etc)és egyéb ösztönökkel jár, igy kénytelenek vunk irtani mindent,ami az utunkba kerül...

    ezzel megmagyaráztam,h az emberi faj miért rosszabb,mint a virus :)

    speciális képességek:
    génmodosulatok eredményei...
    shaolin papokrol olyan feljegyzések vannak,miszerint tnak bizonyos energiákat használni (pl.: falon tuli tárgy/ember megütése a fal sérülése nélkül, izzitás tenyérrel, etc etc)
    ezt önmagában nem hiszem,h meg lehet tanulni, igy maradnék a génmutácio elvénél...
    mert ugye akinek 6 lábujja van, annak a gyereke nagy valoszinüséggel 6 lábujjal születik,mert ez a szelekcio folytán sokkal erősebb gén,mint az 5 lábujj...
    na és vajon miért mutálodnak az emberek?
    mert szükség van uj egyedekre,akik a mostaniak "felett állnak"...
    ezekre azért van szükség,mert a természet belátta,h a mai ember,mint faj, önmagában 1 hülye korcs falka :)
    vannak,akik tnak hipnotizálni ora + spirál + egyéb baromságok nélkül...

    miért?
    azért,mert megadatott nekik az a gén,ami a tudatot szabályozza,és azok az emberek már nem az agyuk (csak) 4%-át használják,hanem mondjuk 10%-ot (az adott gén mutácioja miatt)...

    azért tegyük mindehhez hozzá,h a mutáciokat nemcsak a természet "rendelte elő",hanem az emberek is hozzájárultak rendesen...
    csak vannak,akik torzként születnek, vannak,akik vakon, és vannak,akikben ezek a mutáciok pozitiv dolgokat hoztak ki...

    hát ennyi a véleményem :D
    (asszem)
  • Aspyrin
    #6
    Érdekes téma. Én csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem sok embertársam még mindig csak egy átmenet a majom és az ember között.
  • cseri001
    #5

    ott a pont
  • cseri001
    #4
    Hát ja... a szembefordítható hüvelykujj sem egy nap alatt alakult ki ugyebár...
    Viszont a Hősökben nem ilyen vagy ehhez hasonló anatómiai fejlődésről van szó, hanem képességekről... néhány előfordul(hat), elvégre "ösztönlények" vagyunk, valaha nagyon is az természettől függtünk.
    Na de ezen a repülés dolgon majdnem betojtam a röhögéstől...
    Még jó, hogy szárnyuk nem nőtt csak úgy hipp-hopp!
  • neuro
    #3
    Első körben ajánlom egy bizonyos Charles Darwin, A fajok eredete (1859) című munkáját.

    Inkább olvasd el a szakirodalmat ha érdekel, ahelyett, hogy egy fórumon kérdezel olyan emberektől, akiknek lövésük sincs az evolúcióról, max annyi amit tavaly tanultak az ötödikes biológia órán.
  • Aquir
    #2
    eléggé hülyeség hogy a Hősökben mindenki egy nap éred rá arra hogy milyen különleges :) A fogás, meg minden ami az élőlnyeknek élőlénynek kell, a környezethez való alkalmazkodáson múlik, ez fontos tényező :)
  • Lipi1980
    #1
    A múlt héten néztem a TV2 egy újabb sorozatát (Hősök), ami felvetett bennem egy kérdést:

    Azon sok (tíz)ezer év alatt, amíg a mai emberi faj kialakult, hogyan alakult ki az embernek az a kéepssége (hogy csak az egyszerűbbet említsem), hogy megfogjon például egy tollat?
    Hogyan "programozódott" bele az emberbe az ilyen és ehhez hasonló képességek?
    (Lehet, hogy badarság, de): Vagy elképzelhető az, hogy anno valamelyik előember megfogott valamit és a kezdeti ügyetlenkedés után egyre jobban ment neki és azt tovább adta a utódainak, és tovább, és tovább?

    Lehet, hogy rossz példa a toll megfogása, de remélem, hogy értitek a problémámat...
    A probléma pedig onnan jött, hogy a Hősök főszereplőinek különleges képességei hogy alakulhattak ki? Egyik reggel arra ébredtek, hogy én mostantól repülök, meg meg tudom állítani az időt (a film szerint igen), de ez szerintem nem ilyen egyszerű...
    A film tudom, hogy fantázia szüleménye, de engem a ember evolúciós fejlődése érdekelne, hogy mi erről a véleményetek, hogy hogyan tudott lejönni a fáról, hogyan volt képes fegyvert készíteni magának, stb...