13357
Miért pont így és erre...
  • annabella2
    #249
    Örülök, hogy tetszett, sokan irtóznak a csótányoktól, pedig a csótányok nagyon is intelligens állatkák.
  • blazsa
    #248
    hmm érdekes egy jószág azt meg kell hagyni, deh ahogy flangásznak a videjón az külön egy tanulmányi út sztem! Deh ezt az oldalt farrpánsan megszerkeztetted teccik:D
  • annabella2
    #247
    Jelenleg most írom a szakdolgozatomat, és a téma amit választottam a csótányok életciklusa. Nagyon érdekes, hogy mennyire erős a felépítésük ezeknek a lényeknek. A tulélés mindenekfelett, két agy gócuk van, az egyik fejben, a másik a potroh környékén. Egy csótány képes életben maradni, több napig úg is, hogy megsérül a fej vagy potroh rész.
    Viszont mielőtt belebonyolódok a témába, szeretném kérni a segítségeteket. Szeretnék egy vicces videót csatolni a szakdogámhoz, ha megmondanátok erről a videórol a véleményeteket nagyon megköszönném, sokat segítenétek.
    http://undorito.uw.hu/

    Előre is köszike Anna
  • guardian hero
    #246
    Mi az ok a fajfenntartásnak?

    Tegyük fel létrejön egy egyed, amely képtelen fajfenntartani, vagy nem törekszik rá. Előbbi esetben az egyed halálával, utóbbi esetben néhány generáción belül kihalnak ennek a típusnak a génjei.

    A természetes kiválasztódás miatt eltűnnek azok a fajok, amelyek nem törekszenek a fajfentartásra. Ennyi az oka.
  • sz4bolcs
    #245
    Mi az oka, hogy a férfiak vonzódnak a nőkhöz?
    Mi az oka, h. vonzódsz valamihez? :)
  • soulhunter
    #244
    hmmm...

    oké, legyen minden ok-okozat...
    de ugye irtad,h ok: az elődei elszorták a magot...
    miért is? miért nem képes a fű "elmulni végleg"? :)
    sztem az elődök magelszorásának az a célja,h fennmaradjanak utód formában :)
    a szaporodásnak is ez a célja,nem? fajfenntartás.
    mert a fajfenntartásban nem látok okot,de okozata van: az utod létrejön :) (jobb esetben)
    mi az oka a fajfenntartásnak?

    gyakran beszélek hülyeséget, ezt elismerem, de mostanában csak 2-3 orákat alszok,szal nem minden magátol értetődő választ látok meg :(
  • guardian hero
    #243
    Kutyafogúnak is nevezik, mivel a fogazata hasonlít a kutyájéra, viszont elég meredek lenne 200 millió év távlatából ilyen egyenes leszármazást feltételezni :)

    Ez egy ősi hüllő-emlős átmenet. Sok szempontból már az emlősökre hasonlít az anatómiája, üregekben élt, és valószínűleg melegvérű volt, a teste pedig szőrrel borított. A triász korban jelent meg tudtommal.
  • HUmanEmber41st
    #242
    Azért ennyire nem tudok angolul.
    Most ez kinek az "őse?" A kutyának?
  • Kicsikiraly
    #241
    mondjuk persze (legjobb tudomásom szerint) nagyon kevés olyan állat van, amelyik azért támadna az emberre mert a közelébe megy. Tehát a filmekben hülyeség pl az hogy megjelenik egy cápa és mindenki fél tőle. Persze, vannak olyan cápák is, amelyek rátámadnak az emberre, de azok nem mennek partközelbe. (Mivel tudom hogy Aquir ilyet tanul, félve fogalmazok xD) (asszem ilyet tanul xD)
  • Ron Ragm
    #240
    Nem azért nőtt ki a fű hogy legyen helye a kisállatoknak, vagy legyen mit a tehénnek enni - ez csak mellékes, csak fel lett használva mert ott van. Azért nőtt ki (okozat) mert az elődjei elszórta a magjait (ok). Az hogy felmagasztalod a tetteidet hogy most nekem ez a CÉLom, attól még csak üres tettek maradnak amelyeknek oka (a nem publikus) és okozata van (lecsuknak)
  • guardian hero
    #239
    [URL=http://en.wikipedia.org/wiki/Cynodont]Íme egy az állítólag nem létező "átmeneti" fajokból.[/URL]
  • Aquir
    #238
    Miért tud a fű fotoszintetizálni? Mert süti a Nap? Miért létezik pl a Nap? Azért hogy süsse a Földet? Vagy a többi bolygót? Vagy mert az ősrobbanás ilyen lett? És miért lett akkor ilyen az ősrobbanás? Érted ezt a gondondolatmenetet? Mi az értelmük? Te egymással magyarázod őket?
  • Aquir
    #237
    Föltenném még azt a kérdést, hogy amikor a világ legelső élőlénye létrejött, hogyan tudott továbbörökíteni? Sejt volt és már benne volt az osztódás képessége? Hogyan szerveződött élőlénnyé?
  • Aquir
    #236
    tapasztalat - Ezt adjuk tovább. Mostmár az eszközeink nélkül semmik vagyunk, és a tudást mindig továbbadjuk. Az más dolog hogy nem tanítja meg valaki közvetlenül neked hogy X távoli erdőben Y növény mérgező - marhasok mérgező dolog van, te meg nem ezzel akarod tölteni az életed, max akkor hívják fel a figyelmed ezekre a veszélyes dolgokra, amikor turistaként mész valahova és figyelmeztetnek. A többi rajtad múlik, mert ha akarod akkor megtanulhatod a mérgező növényeket mondjuk egy adott földrajzi helyen hogy később is tudd :). Igenis emberként az is előny, hogy te úgy tudhatod egy növényről hogy mérgező, hogy élőben nem is láttad! (Azonkívül, hogy még soksokmindent megtehetsz az agyaddal)



    Hogy hogyan képes megvédeni az agy az embereket a cápák/oroszlánok ellen? Nagyon egyszerű. Tudjuk hol vannak cápák, hol vannak oroszlánok, és elkerülhetjük azt a területet, vagy felszereléssel (védőfelszerelés, fegyver, stb) megyünk oda. Tudod nem az emberiségé az egész Föld, és vannak nagyméretű - ember számára nem kellemes - ragadozók is. Azt ne mondd hogy nem nagy előny az is hogy tudod hogy hol vannak hely szerint. (Figyelj, lehet hogy most te nem tudod, de hát ember vagy, neked is az agyadat kell használnod, ergó meg kell tanulnod (pl ha mész veszélyesebb helyre) hogy milyen veszélyes fajok vannak ott.

    Az ember az agyával marad fenn, az állatok a képességeikkel. Az embert legyőzi egy ragadozó természetes testi erőben de az ember meg tud gondolkodni így többféleképpen tehet ellene, és így akár fölül is kerekedhet. Nem vagyunk istenek, meg tudnak ölni minket állatok, csak nekünk kifelődött hogy tudunk gondolkodni. ennyi.
  • sz4bolcs
    #235
    ügyes vagy.
  • soulhunter
    #234
    "célja sosincs semminek, csak oka és következménye van"

    *****
    a következő példának semmi köze a valosághoz, bármi hasonloság csak és kizárolag a véletlen müve lehet.
    *****

    nos...
    az én célom az,h... (nem publikus) ---de van célom (v nem vok semmi,v vki vok,de van célom),de azért büntipontot kapnék,ha beirnám :(

    ennek oka az,h gyűlölök szinte mindent,ami nem "fehér törzsfőnök",mert okot adtak rá a "rézbőrűek" (nem indiánok) :)

    következmény: lecsuknak :)

    ugyh van célom, okom is rá, és következmény...
    de van célom,az más kérdés,h kéne még 427000,h nekiállhassak :(

    más megközelitésből:
    ok: a természet példát akar rajtam statuálni, miszerint h járnak azok,akik nem tisztelik tulszolizott társaikat, mert már megkérdőjlezhető okbol csináltak vele vmit...
    cél: bebizonyitani,h nem vok az a tipikus félénk aktakukac tipus, és h néha az ész nyer a többség felett
    okozat: lecsuknak :D

    szal az én véleményem az,h igenis mindennek van vmi célja...
    pl. a fű azért létezik,mert a célja az,h legyen megfelelő környezet a "mini lények" számára... tehát szaporodjanak rajta mindenféle mini atkák,meg lárvák, meg etc etc, amik aztán eltartják az azokat megevő állatokat, amik aztán azokat eszik meg, etc etc (v közvetlenül a füvet eszik)
    ok: vannak magok,amikből kinőnek
    cél: tápláléklánc fenntartása
    okozat: mindenkinek van mit ennie

    tehát van célja is mindennek... oka is van,h mi miért van, meg okozata is...
  • Ron Ragm
    #233
    Miért ragaszkodtok ennyire ahhoz hogy okból és célból vagyunk itt? Miért nem lehet elfogadni hogy csak úgy vagyunk? Célja sosincs semminek, csak oka és következménye van - az egész világ ezek láncolata.
  • soulhunter
    #232
    remélem minél előbb bekövetkezik...
    mondjuk hozzátenném,h szeretném megérni a kihalásunkat
  • sz4bolcs
    #231
    nem érted, h. az ember nem az evolució csúcsa, csak olyan faj, mint a többi, ami kihalhat, és ha a körülmények úgy fordulnak, ki is hal.
  • guardian hero
    #230
    OK, vegyük górcső alá ezt az elméletet.

    Hova van programozva a fejlődés? Hol tárolódik a fejlődés programja?
  • HUmanEmber41st
    #229
    Nah egy elmélet, amely talán mindkét oldal (materialista és krea. ) "igényeit" kielégítené:
    Az ősrobbanás után létrejött egy szuper tudat, mely képes befolyásolni a "halott" anyagot arra kényszerítve azt, h a bolygókon élőlények, és egy bizonyos előre programozott fejlodés után értelmes lények jöjjenek létre. Azt, h miért, egy bizonyos fejlettségi szinten tudatni fogja velünk.
  • soulhunter
    #228
    nah,ezt flow-ot kivéve elolvastam mindent,mer 4 /c mulva indulásban leszek
    de:
    1: az agy nem mindenek felett áll, mert minket megölnek a tüskék :) és ugye ahhoz,h használjuk az agyunk, tanulnunk KÉNE tüskékről, dehát ezt márcsak nagyon kevés "cserkész táborban" tanitják... khmmm... ugyebár...

    2: megnézném szivesen élőben (akár fel is venném DV-re),h az AGY miképp szerepel mondjuk cápa fogai ellen, oroszlánok / tigrisek KARMAI ELLEN!!!

    egyensuly nincs...
    szvsz törekvés meg azota nincs,amiota az ember "feltalálta" a tüzet...

    akkor most h is van ez a "domináns faj elmélet" ???
  • Aquir
    #227
    Egy kicsit hasonlít az evolúcióra :P

    Flow


  • Aquir
    #226
    Van ilyen egyensúly egyik halfajnál -> Vannak sima átlagos színű hímek, akikre nem annyira buknak a nőstények, mint arra hímre, amelyik piros foltot hord magán, feltűnőbb. Na de ha feltűnőbb, akkor a ragadozók is annyival jobban ragadoznak belőle. A sima hím meg ráadásul gyorsabban is tud úszni. Így itt pl egyensúly van
  • Aquir
    #225
    a kinézet és a harc is azt szolgálja, hogy amelyik adott hím szebb (harcnál pedig erősebb), az örökítheti tovább a génjeit. Mindkettő ugyanazt szolgálja. Most meg egy film jut eszembe (majmos), ahol a domináns hím sikertelenebb volt mint az a példány, aki suttyomban a háta mögött párzott sorba a nőstényekkel. Ez a kettő nem teljesen vág egybe, de ennek is megvan az oka :)
  • Aquir
    #224
    úgy tudom azért vastagodott a zsiráf nyelve hogy a növény (FA) tüskéinek ellenálljon evés közben

    az mai ember evolúcióján meg én is gondolkoztam kicsit: meggyógyítjuk azokat akik meghalnának, balesetekben (háborúkban) stb. nagyon sokan meghalnak.. itt nincs természetes szelekció
  • Aquir
    #223
    az egyensulyt az ember borogatja fel kicsit (a természetben) Az állatoknak megfelelő testük, szerveik vannak az adott életmódhoz, az embernek meg agya, ezért nincs szőrünk, karmunk, stb. Plusz ezzel a gondolkodással "kicsit" előnyben vagyunk a többi élőlényhez képest, és az ember ugyebár ha már tud gondolkodni, akkor nehogy már ő legyen alul..
  • Aquir
    #222
    példa a méretnövekedés egy hártrányára: egyik majomfajnál van az hogy a nagyobb testméret előnyösebb volt mert erősebb volt az egyed, így nőtt a testméret. Viszont addig nőtt, amíg már nem tudott fáról fára ugrálni mert ahhoz túl súlyos volt, ezért kialakult neki egy kapaszkodófarok, és csak úgy tud közlekedni, hogy míg hátul kapaszkodik, elöl egy kis ugrással elkapja a másik fa ágát, és addig csüng a két fa között, amíg biztos a fogás :)

    úgy tudom a szőkeség azért alakult ki a nőknél mert előnyhöz jutottak a férfiak körében
  • Aquir
    #221
    heló győri =)
  • Aquir
    #220
    színestojást toj
  • juzosch
    #219
    Csak arra akarok rávilágítani, hogy nem az életrevalóbb örökíti tovább genetikai információját, hanem az aki több nőt/pasit szerez.
    Ennek persze része az, hogy az életrevalóbbnak jobbak erre az esélyei, de nem feltétlenül, sok más tényező is közrejátszik.
  • juzosch
    #218
    Lehet. Az evolúció történet egy vitákkal tűzdelt lyukas tudományág. Ellentétben az vevolúcióelmélettel.
  • guardian hero
    #217
    Erő alatt nem feltétlen csak a fizikai erőt értettem. Az állatoknál a legritkább esetekben alakul ki valódi, vérre menő küzdelem. A legtöbb esetben csak megy a pózolás, aztán a gyengébb/kisebb/kevésbé egészséges egyed jobb belátásra tér.

    Érdekes kérdés, hogy hogyan és miért alakulhattak ki a hímek extrém külső jegyei, amelyek nagy szerepet játszanak a párzásnál. Gondolom ez is a pózolásos-választásos ügymenetet könnyíti meg, egyszerűbb ilyen látványos külsőségek alapján megállapítani, hogy melyik példány az erősebb, egészségesebb, életrevalóbb. Bizonyos fajoknál ez a két dolog (nyers erő, küzdelem a nőstényért - extrém külső jegy) egyszerre jelentkezik, mint a szarvasok agancsa. Én úgy gondolom, hogy ebből a hímek közötti, pózolásos rivalizálásból alakultak ki a násztáncok is.
  • Kicsikiraly
    #216
    Tul.Képp. a mai embernek nincs feljegyzése abból az időből, amikor a hosszú nyak kialakult. Lehetséges hogy éldegélt a sok hosszunyaknélküli zsiráf a szavannán, amin akkor még több fa volt (ez csak feltevés), és hogy alkalmazkodjanak kinőtt a hosszú nyak. Persze nem egyik napról a másikra(:D), de szépen lassan alkalmazkodtak. aztán szépen lelegelték a fákat, amik elpusztultak, és rászorultak hogy a földről egyenek. nem kizárt hogy ma is egy olyan változás megy épp végbe ami rövidíti a nyakukat.

    #215: ezt már én is irtam egyszer :D és a fönti is amit irtam az is tul.képp. egy törekvés.
  • sz4bolcs
    #215
    Egyensúly nincs is, akkor nem lenne igazán fejlődés, de egyensúlyra való törekvés van.
    Egy példával, amég van kaja, van nyersanyag, addig növekedik a populáció, amint nincs kaja, mert mondjuk fölzabáljuk a többi állatot, akkor elfogya a kaja, visszaesik a populáció mérete ->> és mert visszaesik a mérete ezért elkezd növekedni az, ami addig kajául szolgált.
    Soulhunter: ennyi röviden az egyensúly.
  • juzosch
    #214
    Egyébként meg megnézték közelről (manapság ez nem olyan nehéz:) és a földről legelnek, isznak. Elég nehézkesen viszonylag:D V legalbbis bokorról.
  • juzosch
    #213
    Nem feltétlenül az erő. Gyakori a párzási tánc, stb...
    Valszeg ezért nő a testméret is. ezért gyakoriak a színes tollak. És ezért teredhetnek el egyéb extremitások, mint pl a hosszú nyak.

    Az csak egy példa, h megküzdenek, de csak a fajok egy részénél van így. Máshol a kinézet a döntő, vagy a hangos ordítás.
  • guardian hero
    #212
    Hát, én úgy tudom, hogy a zsiráfok a fákról legelnek elsősorban...

    Ettől függetlenül érdekes amit mondasz, én is gondoltam már erre. Viszont érdemes lehet elvonatkoztatni az embertől, mert nálunk, legalábbis kisléptékben nézve, erősebbek már a civilizációs törvények, mint az evolúciósok.

    Az állatoknál viszont - legjobb tudomásom szerint - többnyire nem a nőstény választ párt, hanem a hím szerzi meg a nőstényt - itt pedig az erő a döntő. Persze lehet, hogy a hosszabb nyakú zsiráfok erősebbek :)
  • HUmanEmber41st
    #211
    Aha
  • juzosch
    #210
    Nem érted a léynegét. A hülyékről beszélek, akik emiatt legalja munkát kapnak, nem fordítva.