242
kis eszmecsere a titkosításról...
  • FtranX
    #42
    Én a SafeGuradról hallottam jókat. Az egész vincsit "on the fly" titkosítja/oldja fel és a jelszót már bootoláskor kéri.
    Itt egy angol nyelvű cikk.

    Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ez mennyi erőforrást vesz el a rendszertől?
  • mikike
    #41
    TrueCrypt ingyenes, konténert csinál
    CompuSec elvileg az egész winyót titkosítja
  • Vlala #40
    Hajrá.
  • Doma #39
    "Mondjuk arra nem jó, hogy ha jön az ellenség, és elindítja a windowst, meg tudja nézni, hogy milyen proggykat telepítettél..."

    Sajnos a dolog itt már 60%ban értelmét veszítette. Mert minek töltünk le illegális programokat ha nem is használjuk őket! Márpedig ha valaki letölti akkor nagy valószínűséggel használni is akarja, ne adj isten rendszeresen. És hiába telepíti pgp-vel zárolt meghajtóra, a registry bejegyzéshez hozzá lehet férni...

    Ellenben a hardveres titkosítás jó ötlet. Előbb utóbb tuti lesz valami nagyon komoly és hozzáférhető megoldás.

  • nemcsakfeel
    #38
    lehet csak elsőránézésre nem tűnik profinak..
    oldalon sem találtam meg hogy mi szerint kódol.. rsa? des? nem egyértelmű..
  • blackgamer
    #37
    pl. itt egy titkosító progi: Terces 1.0 (magyar)

  • Frank99
    #35
    Windows alatt tökéletes már a PGP . A 8.0-ban már korlátlan méretű a virtuális PGPDISK-drive, ebbe irogatva látod, amíg benn vagy. Ha kiveszed a vinyót, vagy ujraindítod a wint, akkor megkell adni a passt. A disken dos stb. alatt csak egy X. méretű titkosított filet-látni, amit nem lehet kinyitni, és látni sem tartalmát. Beállítható, hogy mennyi inaktivitás után unmountolja a drive-ot, tehát az otthagyott géppel sincs gond.x telepítem ujra gépet, másolgatva a titkosított állományokat, nem volt vele gond.
    Mondjuk arra nem jó, hogy ha jön az ellenség, és elindítja a windowst, meg tudja nézni, hogy milyen proggykat telepítettél...
  • Mixlix
    #34
    Az adatok vinyon való titkosításáról hardware-sen már olvastan anno valahol.
    Úgyanoda kellet tenni, mint a hardware-lockot, de voltak vele problémák, az akkori technikai szinten. /mármint alaplap,Os,keményen hardware függő volt/
    De mint emlitettem, régen és már nem emlékszem, hogy hol olvastam.
    Szerintem nem lenne lehetetlen megoldani, sőt az usb-re dugható flash driv-val megoldható is lenne.
    Írsz 1 progot onnan futtatod, a key file ott van rajta,/aminek 1 másolatát valhol a neten jól eldugsz, bizt. okok ból/ és ha kihúzod akkor one adat.
    Vagy valami képpen ott örzöd és futtatja a partition táblát.

    A Symantec-nek volt 1 ilyen progja: Norton Yuor Eyes Only.
    Ami azt csinálta /fat,ntfs/, hogy elenkriptálta a boot sectort, és mielött bármi oprendszer bármit betölltött volna kérte a passzt.
    Volt hozzá emergency disk készítő prog, mert ha ugyi valami sok programot telepítgetős emberkének a bootjába akar irni 1 fránya prog, na ott komoly problémák jöttek elő.
    Mert ugyanis nem csak a boot-ot buherálja el, hanem titkosít is a vinyóra írás közben.
    Ha kivetted a vinyot, és átraktad 1 másik gépbe, és nem boot vinyóként inditottad, az égatta világon nem találtál rajta semmit, még a fat vagy akármilyen táblát se.
    Ergo vissza állíthatatlan.
    Hátránya is volt, csak a C: vínyon müködött.

    Ha meg mailes védettséget akar valaki, arra számtalan lehetőség van. A leg 1xrübb a legjobb, például belevarni az infot 1 képbe, proggal, vagy manuálissan.
    Edit, copy, paste.
    A progosnak még passz-t is adhatsz.
    Dehát a titkosítás általában, két személy közti adat cserét takar manapság.Tehát a technikát és a pass-okat, jól meg kell beszélni /4szemközt, nem levelezésben/ és titokban tartani.
    Ez a legfontossab.Ja meg a bizalom.
    A levelező társban, no meg a prog készítőjében.
  • king1963
    #33
    Nem tudom feltelepíteni a PGP v.6.02 progit.Próbáltam a v.7.03-at is az sem sikerült.Win.Me.op.rendszerem van.A progikat is ennek megfelelően töltöttem le.Valaki tud segítsen.Előre is köszi.
  • king1963
    #32
    Nem tudom feltelepíteni a PGP v.6.02 progit.Próbáltam a v.7.03-at is az sem sikerült.Win.Me.op.rendszerem van.A progikat is ennek megfelelően töltöttem le.Valaki tud segítsen.Előre is köszi.
  • Frank99
    #31
    Még jó hogy ott volt a smiley :-)
    mer' egyébként még hittem volna neked, és rohantam volna megvenni a gámákat, amit kipróbálok hetente....
    Egyébként 5-6 játékot már megvettem eddig, ezek közé tartozik pl. a Morrowind, a Diablo 2, A Civ 3, ja a Worms World Party és a Sim City 3000.
    A többi nem érdemelte ki, hogy közel 10.000 Ft-ot kiadjak értük.
    Már láttama Hegemóniát is, és gondolkozom rajta.

    Már csak azért, mert teljesen magyar, és nem ártana több ilyen.
    Csak azt sajnálom, hogy a befoly lé egy jó részét nem ők kapják... :-(
  • MARS3696
    #30
    Higyjétek el... nincs jobb, mint a becsületes út!... :)

    Aki galád, csupán az tölt le a netről programokat, amiket programozók éhbérér állítottak elő, miközben a forgalmazó és a tulajdonos hihetetlen extraprofitot vág zsebre szenvedő arccal... Szóval mindezek galádok, máglyára valók!...
  • MARS3696
    #28
    Szerintem egyszerűbb, ha minden programot megvesztek a boltban kisker áron!
  • magus
    #26
    hát nemtom 200 giga anyagot hogy tudnék titkositani...:(
  • Dzsini
    #25
    ittvan
  • Frank99
    #24
    szerintem kár pénzt adni érte, amikor a PGP-t sem törhetik meg....
  • Mike at home
    #23
    Ajanlom mindenkinek a Bestcrypt-et
    www.bestcrypt.com
    90$ - ami alapvetoen nem sok
  • Mike at home
    #22
    128 bites Rijndael-t nem tori fel jelenleg senki
  • Frank99
    #21
    tévedés.
    nem vagy köteles magad ellen vallani
    ha a szakertő megállapitja mi van a gépen, akkor nyertek.
    he nem, akkor buktak
    én már csak tudom...
  • Laalee
    #18
    de ha most felraksz egy illegalis titkosito programot, annak mi ertelme van? :D pont ugyanugy lesz lopott cumo a gepeden :D
  • Frank99
    #17
    köszi
  • Frank99
    #15
    mennie kell
    ujratelepitettem többször is, a telepiteskor kerdezi, van-e korábbi kulcs?
    Ha igen, megadod hol van, és utána hsználja
    de szerintem elütöd a passwordöt... :-)
  • Frank99
    #13
    Igen
    vagy tárold mondjuk a dédpapánál :-)
    persze ha a közelben lakik

    Az imageből meg ha van egy Dameon Toolsod tudod futtatni, telepíteni a CD-ket
    így nem kell kiírni adatcd-nek
    És image-ből meg gyorsabban is telepszik.
  • MuERTe
    #12
    Most mit mondjak? A rázós cuccok nálam mind cd-n vannak. Most mindegyikből csináljak egy titkosított image-t és azt írjam föl a cdre? Embertelen meló lenne.
  • Frank99
    #11
    Srácok!
    Vélemények, más programok, valami?
    Szinte csak én írtam. Nem érdekes?
    Kétlem...
  • Frank99
    #10
    azé sokat kaphatsz :-)
    én csak tudom

    kisker-ára (amit rádvernek) 630.000 Ft.
    Legalábbis a mi szakértőnknél.
    Érdekes az árszabás is:
    Artisjus nyilatkozta egyszer, hogy a szerző 6-10%-ot kap a program árából.
    Ha okoztál is kárt, akkor az a program árának 6-10%-a. NEM a kisker-ár.
    A gyakorlat szerint 2 milla kárérték már vádemelés, bár ezt kiválóan übereli esetünk, ahol két embernél 600-600 Ft!!! a kár. Egyikük ezért Győrből megy Szegedre tárgyalásra, napokra...
    Úgyhogy csak titkosítsatok bőszen.
  • Dikkma
    #9
    Ezt megjegyzem, köszi. Főleg ha leér valamikor a 3D Studio Max 5 ;)
  • Frank99
    #8
    fontosabb dolgok:

    Encrypt- titkosítás
    Decrypt - kinyitás
    PGPKeys-ii csináltsz magadnak kulcsot
    a PGPdisk a virtuális titkosított partíció
    PGPTOOLS- szeretem, mert kis ikonsoron elérhető az összes funkció.
    Pl. Encrypt - browser-olod a titkosítandó állományt, megadod melyik kulccsal, beírod a passt, aztán megvárod, amíg végez,
    Utána törlöd az eredetit.
    Kész
    ennyi

    DE PASSWORDOT SOHA NE felejtsd el!
  • Frank99
    #7
    Azé hozzáteszem, hogy mondjuk egy tömörített, PGP-zett állomány kinyitása egy ici-picit tovább tart, mint egy ZIP kinyitása.
    De csak pár másodperc.
    És higgyétek el, tökéletes.
    Egy éve használom, gond nélkül.
    Eddig mindig megismerte a régi kulcsomat is, mondjuk beteszem a doksi könyvtárba, és ha NETÁN RÉGI JÓ WINFOSUNK újra telepítésre szorul, meglesz.
  • Frank99
    #6
    ha netán elviszik a gépet, és nincs benn a rack, okos rendőr általában nem szedi szét a gépet a helyszínen. Így azt hiszi, hogy be van építve a fő-vincsi.
    Aztán a szakértő majd néz nagyot. Aztán mexűntetik az eljárást.
    Ezé -is- jó a két vinyó.
  • Frank99
    #5
    Hú de bonyolult lett...
  • Frank99
    #4
    Aki nem paranoiás, ne olvasson tovább:
    A többiek igen.

    Személy szerint két megoldásom van:
    MIndegyik feltételezi, hogy legyen legalább 1 db legális Windowsod.
    A Linuxosok most hallgassanak, mert az egy másik történet.
    Nálam a vincsi rack-ben van.
    Van 2 db.
    Egy régi 2 Gigás, üres Winfossal, és egy másik 40 Gigás a balhésabb progikkal. Ennek a vincsinek van egy tuti helye, erről ennyit kell tudni :-)
    a másik winfos meg szűz.
    Erről ennyit. Ha bármi gáz van, ki-be.
    Folytassuk.

    PGP

    akik nem ismerné az egyik legjobb titkosítási algoritmus illetve program, tudomásom szerint nagyon nehezen feltörhető, és ha igen, nem a magyar igazságügyi szakértők által :-) Ezen kívül kiváló tulajdonsága az ingyenesség!
    Véleményem szerint nagyon könnyen alsajátítható a kezelése, és tökéletes védelmet nyújt.
    én a 6.0.2-őt használom, mert ebben még benne van ingyenesen a PGPDISK is, ami egy kiváló titkosított partíció-kezelő. asszem a 7-től felfelé verziókban már nem free.
    MINDEN tömörített állományt a PGP-vel készített kulcssal titkosítok, aztán szépen archiválom.
    A Windows Commander vagy sima Intéző felismeri a PGP-vel titkosított állományt, behívja a Decrypt-et, és kinyitja, amit akarsz.
    Ha titkosítva archiválod adataidat, SOHA sem fejtik vissza, mi is van a CD-ken...
    Te meg nem vagy köteles elárulni a jelszódat.
    Ennyit a fájlokról.
    a PGP 6.0.2 letölthető innen:
    http://www.pgpi.org/products/pgpdisk/

    A PGPDISK egy igen jó és gyors virtuális disket hoz létre a vincsiden, ami titkosított.
    Ez a disk (particíio) létrehozás 1-2 perc, max 1 giga lehet, de akár több diket is létrehozhatsz a balhésabb állományok számára :-)
    Ehhez a virtuális diskhez csak a jelszód megadása után férhetsz hozzá, ekkor a program be-mountolja az állományt egy általad megadott drive névre, ezután szabadon írahtó másolható stb.
    Ha kikapcsolod a géped egy kicsit dolgozik, aztán az újabb induláskor már ismét titkosítva van minden, ami nem másokra tartozik.
    HIDD EL, nem bonyolult, és NAGYON FONTOS!
    ezzel nem csak a BSA és bérencei elől, de mások elől elől egy tökéletesen eltüntetheted a dolgaidat.
    És egy esetleges kihallgatásnál ugye nem vagy köteles vallomást tenni.
    Ha meg a "szagértő" ezt feltöri, megérdemli a pénzét!
    a PGP-nél szerintem nem érdemes több kulcsot generálni, bőven elég egy de a password jó hosszú legyen.
    Tájékoztatásil:
    az enyém 19 karakteres , van benne kicsi, nagy, spec karakter is.
    Próbáljátok ki, aki elakad, segítek.
  • Frank99
    #3
    Hi!
    Készülve a Hódmezővásárhelyi akció után Szegeden elkövetkezendő tárgyalásunkra, adnék egy kis infót azoknak, akiket még nem ért el a "csengőfrász" és nem akar 300 km-re tárgyalásokra járni...
    A TÉMA: titkosítás.

    Meg merem kockáztatni, hogy kis hazánk, s talán az egész világ 98%-a használt már legalább a alkalommal illegális programot, 15-napnál tovább triál programot, esetleg crack programot.
    Hát TE -piszkos sötétben bujkáló mocskos tolvaj!- (mert ugye minden azok vagyunk) nagyon rossz ember vagy, ha buksz, mert valamikor rendeltél valakitől valamit a Neten (lehet csak újságot vagy üres CD-t) komoly esélyed van rá, hogy egyszer csak csönget valaki, kinyitod az ajtót (esetleg a szívinfarktuson nemrég átesett nagymama, vagy 2 éves fiaddal a feleség és anyós -mint nálunk) és a rend éber őrei állnak a kapuban, hogy ők most nálad bizony házkutizni fognak. Lobogtatnak bizonyos -esetlegesen fénymásolt - házkutatási parancsot és jönnek szépen befelé. Jobb ha elő adod féltve őrzött - másolt programjaidat, aztán 1-2 év elteltével szépen járhatsz akár több 100 km-re tárgyalásra, mint mi. EZ NEM utópia. EZ szigorú valóság.
    Ma Magyarországon több ügyben 1000 feletti azoknak az emberkéknek a száma, akiket perbe fogtak, mert vettek valakitől valamikor valamit.
    ENNYIT tudnak a rend éber őrei, akik minden erkölcsöt, félelmet és emberséget (hol élek én?) félretéve, a rendőrségi statisztikákat javítandó célzattal nyomulnak, mindenen és mindenkin át.
    A megoldás, hogy ne így járj:

    TITKOSÍTS!
    hogy hogyan?
    mingyá' jön..
  • Lazarus
    #2
    hajrá
  • Lazarus
    #1
    hajrá