242
kis eszmecsere a titkosításról...
  • Bandee1987
    #82
    Nem megy a Truecryptal a mountolás. Azt irja ki, miután beütöttem a jelszót, hogy Incorrect password or not a Truecrypt volume.
  • Aquli
    #81
    köszi!
  • tomo
    #80
    tenyleg nem ide valo, hasznalj firefox bongeszot firefox.hu akkor nem lesz ilyen bajod
  • Aquli
    #79
    Hello!
    Tudom nem tartozik a tárgyhoz, de nem találtam ilyen topicot, szóva:
    Fel van rakva a Spybot, időnként ellenőrzöm a gépet, meg bekapcsolom az Immunizét, és fel van rakva a Lavasoft Ad-aware, ezt szintén 1-2 naponta ellenőrzöm. Hogyha teljesen átlagosan használom a gépet, netezgetek, akkor elég ez a két program ahhoz, hogy megvédjem magam a geci reklámprogramoktól, vagy ez a két progi lófaszt se ér?
    Ja még egy norton antivirus 2004 megy sistraybe, de az már a virusirtáshoz van.
    Előre is köszi a válaszokat.
  • tomo
    #78
    titkositott root filerendszer hogyan
    meg ez is linuxos megoldas
  • dikki*yysw
    #77
    linuxra természetesen van egy kazal hasonló cucc - pl. loop-AES
  • tomo
    #76
    sot most atkoltozott a truecrypt a sourceforgera http://truecrypt.sourceforge.net/

    en is kiprobaltam nalam a blowfish 5MB os filet ( amd 2500+ @ 2100MHz ) 60MB/s sebesseggel titkosit a benchmark tanulsaga szerint. ahogy probalgattam, eszrevehetetlen a mukodese.

    (kene szereznem egy 120 as vinyot egy kis idore, hogy titkosithassam a tele levo mostani vinyom :( )
  • cSuwwi
    #75
    az oldal címére mondtam, hogy commal is működik, nemcsak tk-val.
    www.truecrypt.com :)
  • iko
    #74
    hm nem is erről szól ez a topik...
  • iko
    #73
    Csináltok 2 egyforma rudat, egyik nálad másik a havernál. Rátekertek papíruszt és írjatok rá a títkosítandó üzenetet egy vonalba. A többi üres helyre meg véletlenszerűen írkáljatok betűket. Így csak akkor tudják leolvasni ha tudják a rúd átmérőjét.
  • Frank99
    #72
    ebben nem tudok segíteni.
    Windowsba ástam bele magam 1997-óta....
  • Frank99
    #71
    az elkészített filokból (külön könyvtár) lehet image-t készíteni, talán Isobuster, Winiso (egyebek)?

    onnam már csak egy lépés a mountolás egy arra érdemes programmal :-))

    pl. Daemon?
  • nemcsakfeel
    #70
    linux ra gondoltam.. vagy win98ra ( recovery dolgokhoz mindig azt használom.. )
  • cSuwwi
    #69
    .commal is működik
  • nemcsakfeel
    #68
    hmmm nem is rossz.
    kár hogy csak xp /2k körül működik..
    partíciónak se látszik ??? Mert akkor lehetne, hogy teljes képfájlt másolsz cdre, beteszed és a progival mountolod ugyan úgy.
    iderakom a linket, hátha valalki lusta keresgetni :)))
  • Frank99
    #67
    ugye? nem beszélek mellé.
    télleg gyorsnak tűnik.
  • Frank99
    #66
    itt az okosság (antitrojan és Firefox nem árt.....)
  • Frank99
    #65
    az egy vicc.
    arra jó, hogy a 6 éves gyerek ne nézze meg a pinás képeimet...
  • Frank99
    #64
    de van hozzá okosság az astalavistán :-)))
  • Frank99
    #63
    erre van más, amit használok.

    csak nem ingyenes, és már nem exportálják USA-n kívül:

    CryptCD.
    ezis király. Titkosított dat-filokban tárolja az általadmagadott fileokat, egy exe és sok dat, és autorun. file-ból áll.
    jelszó nélkül csak a 1-2-3-4-5 stb. .dat file-t látod.


    CryptCD
  • FtranX
    #62
    Tényleg hasznos lehet. esetleg DVD-t nem lehet titkosítani vele? pl. berakod a lemezt, majd "mount" és be kell írni a jelszót?
    Már unom a személyes cuccaimat jelszóval tömörítgetni.
  • cSuwwi
    #61
    olvasgattam a dokumentációját, jó ötleten alapul.

    a blowfish encrypt/decrypt ~80MB/sec, elég gyors. :)
  • steweee
    #60
    vki korábban a hide folders xp-t ajánlotta, és tényleg jó kis progi lenne, de óriási hibája hogy csak adott rendszeren belül véd. hihetetlen, de ha egy fáljt/foldert titkosítok (pass+rejtett)de mondjuk pendrivera mentem, egy másik gépen AZONNAL LÁTHATÓ ÉS MEGNYITHATÓ ! hát most vagy én vagyok telhetetlen vagy a programozók hülyék! így mit ér az egész! csak a saját vindózomon belül tudok elrejteni dolgokat, ahhoz hogy egyáltalán lássák kell egy kód amivel belépnek a programba és onnan már látható/szerkeszthető az adott mappa, de nekem pont azért kellett volna, hogyha pendrivén hurcolok dolgokat embereknek, még véletlenül se tudják leszedni/megnézni a nem rájuk tartozó dolgaimat, csak a nekik szánt cuccokat. tud vki ilyen progit ajánlani?
  • Frank99
    #59
    nincs mit. örülök, ha másnak is kinyitom a szemét.
    mert, ebben a világban sosem lehet tudni, hogy kinek nyitunk ajtót....

  • cSuwwi
    #58
    Blowfish (448-bit key)
    Ezzel ellehetnek egy darabig :)
    Jónak tűnik ez a progi, én is meg fogom nézni :)
    Thx.
  • Frank99
    #57
    most.

    hetente változtatom :-)))

    fő a paranoia...
  • FtranX
    #56
  • Frank99
    #55
    27
  • Frank99
    #54
    amúgy nem kér semmit. ha nem tudod, hogy valamit adni kell neki, nem kér ő semmit.
    ha indítod a megfelelő programot, és mountolod, akkor kéri a passt.
    ha egy szűz gép mellé odateszed a titkosított wincsit, azt sem tuggyák, hogy ott valamit kérni kellene, egy teljesen új, particionálatlan, formázatlan winyónak néz ki.
    ha felteszed proggy-t, és pározni akarod egy Volume-hoz a drive-ot, akkor jön a password-találós kérdés.
    szóvel sztem király program.

    és kurvára freeware, tehát SIMÁN használható mindenféla megkötés nélkül, otthonra legalábbis, mint a legtöbb freeware.
  • FtranX
    #53
    csak hónapokig? :)) hány karakteres jelszód van?
  • Frank99
    #52
    amúgy ha cachel (mosz nálam), ki a szart zavar?

    ha áram kikapcs, elviszik a gépet, nem fog cachelni. csak kéri a Blowfish jelszót.
    és lehet rajta hónapokig agyalni...
  • Frank99
    #51
    tedd fel, és nézd meg.
    bizonyos itt nem részletezendő okok miatt :-))) próbálgattam az elmúlt két hónapban többet is.

    EZ a többit sebességben felúlmúlva simán übereli. alig venni észre, hogy röptében kódol.

    És még valami: egy "átlag" BSA által "kiképzett" szagértő, az sem tuggya, mijaz a szag? :-)

    pláne, hogy a szagokat hogyan kezelje...
  • [HUN]PAStheLoD
    #50
    sebességbeli különbség ? Azért gondolom a folyamatos visszafejtés és újrakódolás .. még valami cache eljárással is [ami a biztonságot csökkenti] elég számításígényes feladat..
  • Frank99
    #49
    erre használj freware PGP-t. arra tökéletes, és ingyenes.

    de sztem tökéletes meoldás egy titkosított drive vagy file (container) erre a feladatra, ahol is sok mindent tárolhatsz egy eltalad megadott méretű és nevű file-ben, ami military titkosítással védett.

    persze ha nem valami illegális szoftvert akarsz titkosítani, amit ugye nem szabad, kedves BSA????

    :-())))

  • Frank99
    #48
    én vincsi titkosításra használom.
    amint megdtad a passwordot, egy moountolt drive-on látod a teljes wincsidet.
    másolgathatsz, mozgathatsz stb. Egy teljesen új drive-ként látod, a betűjelét te adod meg.

    amíg a passwordot nem adod meg, a windows alatt (is) a nincs ilyen meghajtó üzenettel találkozol.

    sokkal jobb, mint jópár fizetős program, amit kipróbáltam.
  • LittleL
    #47
    És mennyi idő alatt lehet titkosítani mondjuk egy 200 megás mpeg -et ?
    jelszóval lehet visszahívni a fájlt ?
  • Frank99
    #46
    a TrueCrpypt is titkosít egész vincsit.
    csak nem a boot-olót.

    ezen kívül freeware, és 2 hónapja használom gond nélkül. Tökéletes egy legális windows mellé olyan dolgokat tárolni a másik wincsin, amik nem tartoznak másra :-)))
    dos alatt a wincsi particio nélkülinek látszik, windows alatt ugyanígy.

    komoly algoritmusokat használ válaszhatóan pl. Blowfish.

  • nemcsakfeel
    #45
    " sok erőforrást nem vehet el, különben nem lenne értelme a használatának "

    attól függ mennyit ér meg neked a biztonság..
  • LittleL
    #44
    érdekes topik. Hmm
  • mikike
    #43
    jah, hát pénzes van még jó pár
    DriveCryptPP
    (ez talán még jó)
    vagy pl
    Steganos

    sok erőforrást nem vehet el, különben nem lenne értelme a használatának