1217
Élet a Wizardry 8 után ...
  • AranyKéz
    #1177
    Keress egy goblint aki alá tudja hamisítani a goblin király kézírását :)
  • htr93
    #1176
    elnézést helyesbítek..alákell írnom egy papírt. Hogyan?
  • htr93
    #1175
    Még mindig a legelején.... egy goblin egy szerződés és egy drágakőt kér tőlem. a szerz.megvan de a kőt hol szerezzem be:'(?
  • htr93
    #1174
    wá működik:D köszönöm köszönöm szépenxD
  • htr93
    #1173
    Köszöm szépen, sok válszt kaptam, nagyon örülök hogy ilyen segítőkészek vagytok:D

    Lehet kombózni spelleket?

    én csak fáklyákat tudok még csak gyújtogatni...
    jaa hogy egy varázslat itt több runa egymásutáni leirásából áll?
  • Besz
    #1172
    Ezt korábban már belinkeltem, de a készítők oldaláról már nem elérhető:

    RPGDot's unofficial Guide to Arx Fatalis

    Ebben benne van az összes létező varázslat leírása.
  • Besz
    #1171
    1. Figyeld meg, hogy az egyes jelek lerajzolása egyáltalán sikeres volt-e. Ha a jobb felső sarokban megjelenik a rúna kis ikonja, akkor igen.
    2. Ha két rúna lerajzolása közt túl sok idő telik el, akkor megszakad a varázslat, és kezdheted elölről.
    3. A rúnákat 2, 3 vagy 4 darab segítségével kombinálni kell, és nem minden eshetőség jelent varázslatot. Ezekre próbálgatással is rájöhetsz magadtól, ha már elegendő rúnát gyűjtöttél össze. Vagy nyitva tartod a szemed a játék során, mert könyvekben, tekercsekben, falfirkákon, elszórt papírfecniken és még számos egyéb módon lelhetsz varázslatleírásokra. Végső soron a neten is rákereshetsz, de ez jelentősen rontja a játékélményt!
    4. Egyes varázslatokhoz el kell érned bizonyos fejlettségi szintet, hogy érdemben használni tudd. Ennek részleteire már nem igazán emlékszem.
    5. Minél erősebb varázsló leszel, annál nagyobb deformációt enged majd meg rajzolás közben a program. Tehát, amint előttem is írták, kezdetben pontosnak kell lenni. Később már nem kell annyit pepecselni az egyenes szakaszokkal és szabályos ívekkel.
  • AranyKéz
    #1170
    Jaja, helyesen kell őket rajzolni. Ctrl mindvégig lenyomva kell hogy maradjon, amíg az egész spellt fel nem rajzoltad.
  • AranyKéz
    #1169
    Én egyszer kipróbáltam hogy teleaggattam magam hideg elleni ruhákkal (vagy mágia elleni volt? franc tudja már...), meg a fagy elleni védelem varázslatát is használtam és úgy nyitottam ki az ajtót, de semmit se használt. Ugyanúgy besüvített a jéghideg szél, ugyanúgy halálra fagytam, ugyanúgy nem látszott semmi se az ajtón túlról. (Bezzeg a néha arra kószáló részegnek semmi baja se lett, biztos a bor melegen tartotta.)

    Amúgy a térképen látszik hogy az ajtó a pálya szélén van, szóval ezt szvsz csak egy szimpla MacGuffin-nak szánták.

    Amúgy valóban van jópár varázslat ami nem kerül be a könyvbe; teleport aktiváció (Mega-Spacium), hideggel kapcsolatos varázslatok (Aam-Fridd-Spacium, Aam-Fridd-Taar, Fridd-Kaom), Harm (Rhaa-Vitae), lassítás (Rhaa-Movis), méregfelhő (Aam-Cetrius-Taar), átkozás (Rhaa-Stregnum-Vitae), életerő-elszívás (Vitae-Movis)
  • totya4
    #1168
    Viszonylag pontosan kell lerajzolni, ekkor a helyesen mutatott jel megjelenik emlékeim szerint a képernyőn valahol, meg talán valami hang mondja is. Szóval próbálkozz...
  • htr93
    #1167
    hogyan tudok varázsolni?még nagyon az elején vagyok, varázsló karit csináltam. találtam 2 runát. ctrl, lerajzolom őket de nem történik semmi. mit kell hozzá tenni?xD
  • Noren
    #1166
    cs valaki mondja má meg hnann szedjem le az arx fatalis angol verzióját mert az oroszal nem szarakodok előre is thx !
  • Esrohnoil
    #1165
    Az én gépem sokkal gyengébb matyi009-énál, mégis frankón fut a game. :P
  • timantes
    #1164
    az én gépem még a tiednél is jobb , kétszer darálja be !!!

    Intel Core2 Quad 2,5 GHz
    4 GB Ram
    Geforce 8800GTX 768MB




    és mégis ezzel a játékkal játszok és nem a ratyi Crysisal...
  • Esrohnoil
    #1163
    Az outpost melletti nagy kapu kulcsa a királynál van, de ő nem fogja önként odaadni. Lopás v. gyilok a megoldás, esetleg jó magas zárnyitás.
    Azt tudtátok h. van egy pár rejtett varázslat, ami sosem jelenik meg a varázslatok könyvében? pl. életerő elszívás v. fagy elleni védelem?
    Ez utóbbi a fagyos barlagban lehet hasznos. Én gondoltam rá h. ki kellene próbálni a kivezető kapunál is, amiről szó volt, de még nem néztem meg h. elég hatékony-e ott...

    Egyébként rég jártam már az sg-n. :D Csak épp találtam egy játékleírást, és látom h. még nincs topicja. A címe: Dungeon Hero. A stronghold alkotói csinálják és elég sok köze lehet a szerepjátékokhoz. :)
    Vki hallott már róla?
  • Randal
    #1162
    Való igaz, az egész játékban talán ez volt az a pont ahol mindkét végigjátszásnál utánna kellett néznem mit kell csinálni.
    A hangulat meg még mindig jó és mindig találok valami újdonságot.
    Ja!
    A vár melletti nagy kaput ki lehet nyitni, csak kulcs kell hozzá, vagy zárnyitás. Passz. Valahol Esrohnoil írta errefele.
  • totya4
    #1161
    Megnyugodhatsz nekem is elvette, annak idején szitkozódtam is rendesen.
  • Hegi90
    #1160
    Kösz! erre már énis rájöttem, de vhogy úgy sem ment, nem tudtam, hogy melyik körre kell kirakni (a belső vagy a külső), vagy hogy honnan kell elkezdeni, stb stb.

    Egybkt vhogy rátaláltam erre az oldalra, itt a srác elég szépen "lerajzolta" a sorrendet.
    Egybkt énis szeretek gondolkodni, de ez a rész engem nagoyn kiakasztott, már minden játékélményemet elvette...

    Ja és nagoynszépen köszönöm!
  • Besz
    #1159
    Hello!

    Jó régen játszottam már ezzel a nagyszerű játékkal, de valami mégis rémlik. Talán mert én is megszenvedtem vele?! Emiatt inkább csak rávezetlek a megoldásra, és így végső soron magad találhatod ki:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nos, ha már összegyűjtötted az összes szimbólumot a kriptában, akkor kutasd át az alábbi helyeket. Volt egy nagy központi terem, amit kisebb termek, kripták vettek körül, számuk megegyezett a szimbólumok számával. Ezekben a termekben pedig jól nézz körül, mert vagy a padlón, vagy a falakon találhatsz rajzokat, melyek a sorrend és a szimbólumok közötti megfeleltetés meghatározását segítik elő. Fontos lehet ezeknek a termeknek az egymáshoz viszonyított elhelyezkedése, hisz egy kört alkotnak. Emlékeim szerint először én se vettem észre ezeket a jeleket (jól beleolvadnak a környezetbe), csak miután nekiláttam tüzetesen átvizsgálni a pályát. Amint megvan egy, onnantól a többit már gyerekjáték lesz megtalálni. Ha sötét van, akkor gondoskodj világításról.


    Ha így se menne, akkor szedd le ezt a nagyon jó leírást: RPGDot's unofficial Guide to Arx Fatalis. Ebben minden benne van, amit a játékról tudni lehet. Térképek, leírások, táblázatok, varázslatok, rejtett zugok, stb. Én is ezt használtam annakidején, de csak azokat a részeket néztem meg benne, amik nem kötődtek közvetlenül a történethez. De miután végigvittem a játékot, elolvastam és megvizsgáltam a térképeket is, hogy azokat a rejtett helyeket is felkereshessem, amik elkerülték a figyelmemet. Ha egyelőre te se akarsz sokat lesni belőle, akkor elmondom, hogy amit keresel, az a 30. oldalon van leírva, a hozzá tartozó térképet pedig az 52.-en találod.
  • Hegi90
    #1158
    Srácok vki nem írná le nekem a kriptben a szimbólumok sorrendjét? Nem igaz már...
  • Randal
    #1157
    Fú, jó kérdés. NEm emlékszem már rá. Pakolgattam én neki majdnem mindenre, hogy azért ne csak egysíkú karakter legyen, de legtöbbet az Erőre, fegyverhasználatra meg védekezésre pakoltam. Ment vmennyi a zárnyitásra, észlelésre, intelligenciára, meg ide-oda.
  • Esrohnoil
    #1156
    Tényleg, harcosként milyen tulajdonságokra/képességekre osztottál, és nagyjából mennyi pontot?
  • Esrohnoil
    #1155
    Jah, meg az első démonom elől v. 5 percig futkostam körbe-körbe, mire végeztem vele. Menekülés közben nehéz rúnákat rajzolgatni. :)
  • Esrohnoil
    #1154
    Harcossal pont az Ylsidek miatt nem toltam, de majd kipróbálom. :D
    Nálam mindegyik Lich kifeküdt a tűzszőnyeg-tűzgolyó párosítástól. :D
    Bár vannak durva varázslatok. pl. Idő-megállítás (de az Ylsideknél nem használtam, mert gyakorlatilag 1 tűzgolyótól elhullottak), v. Tömeges égetés (ehhez nem árt egy kevés mana is).

    Jah, jó lenne a 2. rész.
    De vhol azt olvastam h. az az elő előtt játszódna.
    Enclave-nek sincs még mindig 2. része...
  • Randal
    #1153
    Nekem se jöttek elő.
    én mondjuk harcossal toltam végig> A Lichekkel meg az Ylsidekkel szívás volt egy darabig. A démont ha okosan csinltam le tudtam győzni, csak oda-viszza kellett ugrálni meg futni:)

    Azért mostmár igazán csinálhatnák a 2. részét. Megcsinálták a M&M-et (amivel nem játszottam), most meg a the Crossing nevezetű MMO-t hegesztik.
    Talán 2010-re bejelentik a játékot:(
  • Esrohnoil
    #1152
    1.17-es verzióval játszottam mindig is, és egyik probléma sem jött elő ezek közül. :)
    Varázslóként meg valóban komoly dolog az a tűzlabda, főleg a játék első felében, mert korán hozzá lehet jutni a szükséges rúnákhoz, és bazi sokat sebez. :)
    24-es INT + 100-as Ethereal link + Bless varázslat (Ami 10-et ad a 4 fő értékhez egy rövid időre!!!) és nem nagyon van vesztett csata még sárkány v. démonok ellen sem. :D
  • Randal
    #1151
    Arx Fatalis v1.18 Patch

    This 1.18 version will allow player already owning Arx Fatalis to benefit from the latest improvements included in the "Collector Edition", especially the compatibility with the latest hardware configurations.



    Fix list:



    v1.18

    - Fixed D3D texture creation that triggered white textured objects / Characters on recent hardware configurations.

    - Fixed a crash on TNL Bump Mapping management.

    - Fixed several memory leaks.

    - Fixed the text font not being displayed on recent hardware configurations.

    - Fixed a specific crash on spells use.

    - Tweaked the Fireball spell damage rule, to make it less powerful & more balanced.

    - Fixed a bug where the game would quit if the ESC key was pressed during the New Game fade to black
  • Randal
    #1150
    De gonooooosz.
  • Esrohnoil
    #1149
    Látványos halálra. :D
  • Randal
    #1148
    Azért elmondhatnád hogy mire számítsak, emrt nincs túl sok kedvem megint elővenni:P
  • Besz
    #1147

  • tibor3428
    #1146
    lelehet alahonnan tölteni ezt a játékot teljesben?
  • Molnibalage
    #1145
    Hol lehet eme gyöngyszemet megszereszni? Sehol nem láttam itton és még torrenten sem találom...
  • Esrohnoil
    #1144
    Az az, de mindent ki lehet nyitni, csak magas zárnyitás, v. megfelelő kulcs kérdése. Egyszer érdemes megnézni mi van mögötte. :)
    Ha jó irányban képzed a varit, az Ylside megfekszik 1 tűzgolyótól is. :)
  • Randal
    #1143
    Az nem a vár melletti nagy kapu? Azt szerintem nem lehet kinyitni, vagy én nem vettem észre valamit:D

    Varázslóval nem játszóttam, csak harcossal mindig.
    Bár az Ylsidek ellen a Tűzlabda a legjobb varázslat. 2-3-at bele azt csókolom.
  • Lord White #1142
    nah, azt a kaput én nem találtam meg, eltudnád mondani hogy hol találom?
  • Esrohnoil
    #1141
    Pontosan, ott repül be a sárkány a felszínről, ahova megfelelő felszerelés nélkül nem lehet élve kijutni. Egyébként van egy kapu a játékban, ami a külvilágba és a megfagyott felszínre vezet, de ha azt kinyitod, nem leszel hosszú életű. :)
  • Esrohnoil
    #1140
    Pedig pont ez az a játék, ahol nagy élmény varázslóval végigvinni. Vannak komoly és látványos varázslatok (pl. ellenfél lassítása, gyorsítás saját magadra, tömeges ellenfélrobbantás, villámcsapás, méregcsóva :), védőfal, démonidézés...).
  • Randal
    #1139
    A videókat sajna nem lehet fordítnai, ahogy néztem, és én is találtam hibát a fordításban. De ennyi a max. ami elérhető.

    A sárkány odújába pedig nem tudsz bejutni. Amúgy sincs ott semmi, csak kellett egy hely ahonnan berepüljön.
  • totya4
    #1138
    Amit néztem végigjátszást az nem ragozta, azért is kérdeztem meg. A lebegés meg a tűzgolyó varázslat az a sárkányig eljutáshoz kell, de nekem a gondom az volt, hogy a hátsó barlangjába nem tudtam bejutni, abba a kis lukba, ahonnan kijön, ahogy elhangzott már itt
    Általában nem szimaptikusak a varázslók, én a hideg acél gyorsaságában hiszek :)

    A főellenfél viszonylag könnyen megvolt... beszorítottam a sarokba és ütöttem...érdekes hogy a magyarítások általában a játék vége fele érintetlenül hagyják az angol szöveget (csökken a kedv :), itt pedig a videót nem sikerült egyáltalán magyarítani. Láttam valami havas tájat a végén, mindegy, vége lett.