Gyurkity Péter

Bemutatkozott az Oppo új csúcstelefonja

A kínai cég nagy dobással készült, a telefon előlapjával ez sikerült is elérni.

Nem is olyan régen mi is beszámoltunk arról, hogy az Oppo érdekes telefonon dolgozik, ezt pedig most hivatalosan is bemutattták a nagyközönség előtt. A Find X valóban a csúcskategóriát képviseli, erre a hardveres specifikáció, valamint a külalak is garancia.

A cég oldalán már mi is közelebbről szemügyre vehetjük a készüléket, amely tehát valóban a fenti nevet kapta. A legnagyobb durranás természetesen az előlapon látható, hiszen itt a kijelző a teljes felület 93,8 százalékát lefedi, vagyis sikerült szinte teljesen eltüntetni a kávát, miközben a megszokott alkatrészek egy motor révén előugró panelen kaptak helyet. A cég állítása szerint ez utóbbi megbízható és időtálló megoldás, hiszen a kicsiny panelt akár 300 ezer alkalommal is gond nélkül előhívhatjuk, ezen pedig nemcsak a 25 megapixeles előlapi kamera, de az O-Face névre keresztelt arcfelismerő rendszer által igényelt szenzorok is megjelennek – ez felel a biztonságért, ujjlenyomat-olvasó ugyanis már nem található a készüléken.


A 6,42 hüvelykes AMOLED-kijelző óriásinak tűnhet, ez azonban a káva minimalizálása révén talán nem lesz annyira méretes. Mindenesetre a burkolat alatt itt is a Snapdragon 845 chip dolgozik, ez csúcskategóriás teljesítményt biztosít, mégpedig 8 GB memóriával, egy alapesetben is 256 GB-os tárolóval, valamint egy 3730 mAh-s akkumulátorral. A hátoldalon egy 16 és egy 20 megapixeles szenzor párosa dolgozik majd, a globális LTE-elérést biztosítják, a szoftveres oldalon pedig az Android 8.1 Oreo, valamint a cég által ehhez mellékelt ColorOS 5.1 fut majd, nagyjából a megszokott funkciókat téve elérhetővé számunkra.

A megjelenés augusztusban esedékes, az ár Európában 999 euró lesz – a cég már megemlítette, hogy Franciaország, Olaszország, Spanyolország, valamint Hollandia biztosan sorra kerül. Piacra dobnak azonban egy Lamborghini névre hallgató luxusváltozatot is, amely 1699 euróba kerül majd.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • wraithLord #3
    Nyilván csak elméleti. A "100x" és a "10 év" pedig ugyanolyan elméleti, mint a 300ezer... Azon alapul.
    ---

    Azért annyit csak nem szór. Ezt a 300ezret úgy kell érteni, hogy ez a garantált, ami biztonságosan (tehát jóval) alámegy a stressztesztekben kapott átlagértéknek. Tehát a készülékek többsége nagy valószínűséggel jóval tovább bírja ennél (bírná, ha nem végezné idejekorán a szeméttelepen).
    Ha ennél kevesebb ideig bírja, az már hibás terméknek minősül. De mondjuk ez egyértelmű, ha egyszer a specifikációkban 300ezer van. A meghibásodás persze bekövetkezhet, és nagy valószínűséggel be is fog következni (ha jó a QC, és nem spórolnak az anyagbeszerzésnél egyik készlet esetén sem, akkor nagyon-nagyon kevés esetben), de ez minden más komponensre ugyanígy igaz.

    A tanulság annyi, hogy ezzel kapott a telefon +1 hibalehetőséget. De valószínűleg előbb jön elő valami más, szokásosabb probléma, és erre nagyon odafigyeltek, nehogy még a megszületése előtt elássák a megoldást.
  • Palinko #2
    Igen de az a 300 ezer egy olyan elméleti tudod. Lehet valakinek 600 ezernél megy tönkre (bár ez még elméletibb mert régen eldobják a telefont már addig :D) valakinek 1 milliónál, de ha pont abban vagy akinek 300. után a 2. héten megtörténik akkor gáz. Ami elromolhat az el is romlik szóval elkerülhetetlen hogy lesznek olyanok akik szívnak vele.
  • wraithLord #1
    Lelki szemeim előtt látom, ahogy egy robot 24/7 percenként 30x nyomkodja a kamera-/szenzormodul előhívó/becsukó menüpontot a tesztrészlegen. :D

    Azért kíváncsi lennék, hogy a telefon mennyit toligálja ki-be azt a modult. Mert ugye nem csak akkor van rá szükség, ha a kamerát valamelyikét kell használni (akár arcfelismerő unlockra is), hanem rajta van az összes szenzor is. Szóval nem csak akkor tolódik ki, amikor az ember fotózni akar akár a hátsó akár az első kamerával, hanem a telefon gondolom magától is ki-be toligálja ha egy app-nak éppen valamire szüksége van rajta. Bár ha ez egy nap 100x történik meg, akkor is durván 10 évig bírja, és biztos van olyan opció is, hogy mindig maradjon kint a modul.

    Amúgy szép telefon, csak a technikai- és persztizsversenyen kívül a gyakorlatban nem értem, mi értelme a minél nagyobb képernyőarányú előlapnak. Mindegy, az is valami, hogy nincsen notch, és valszeg sikerült nagyjából minden területen minden eddiginél jobb készüléket összerakni.