27
AC3 kódolás, dekódolás
  • Bjakuja
    #27
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy AC3(többcsatornás) hangfájlt milyen szerkesztő progiba tudnék berakni pl. video alá aztán azzal együtt renderelni, vagy pedig ha .wav-ban rakom be a többcs. hangot, akkor AC3-ba renderelje le.
    Az érdekelne, hogy csinálok pl. egy CG-t vagy videót és ez alá tudjam berakni az általam készített 5.1-es hangot
    Vegas-szal is próbálkoztam de berakni nem engedi, meg renderelni se tudom mondjuk egy sima fekete háttérrel az AC3-at pl. xvid-be
    Thx előre is
  • Jaffa 2843
    #26
    winampot használj mp3hoz
  • gaspy
    #25
    vki esetleg?:)
  • gaspy
    #24
    Hi
    AC3 filterbe(1.01averzió),beállítottam az 5.1-es hangzást,ez filmeknél jól is jön,viszont ha windows media playerbe zenét hallgatok,azt is kiszórja mind a 6 hangszóróra,pedig azt én sima 2.0-ba jobban szeretem hallgatni.szal belehet valahogy állítani hogy win media playerbe ne legyen 5.1?
    Előre is kösz
    Üdv:Gaspy
  • Dj Faustus #23
    "Ennek a módszernek a Windows Media Player 11 vagy a Winamp programnál is működnie kell?"
    Winamp esetén - mivel nem a Windows beépített kódekjeit alkalmazza - nem tudod előhívni.
    A Winamphoz van külön AC3 plugin.
    Az újabb fajta Windows Media Player meg már nem nyújt lehetőséget a lejátszóból való filter-bizgetéshez. ;(
  • gyűjtő
    #22
    Hello Dj Faustus!

    A hivatkozott bejegyzésedben szó van arról, hogy egyes mádialejátszók működése közben hogyan lehet az AC3Filter aktív ablakait elővarázsolni (jobb klikk a lejátszó ablakára...stb).
    Ennek a módszernek a Windows Media Player 11 vagy a Winamp programnál is működnie kell?
    Én megpróbáltam, de nem sikerült elővarázsolni egyikben sem.
    Az az igazság, hogy a Directshow rendszerű lejátszó fogalmát - zöldfülű média buherátorként - nem ismerem.
  • gyűjtő
    #21
    Szervusz Dj Faustus!

    Köszönöm a gyors választ. Minden OK.
  • Dj Faustus #20
    "a másikat nem tudom megadni, mert véletlenül letöröltem a Delete gombbal."
    Invert phase - Mixing matrixot kitöltöd, Matrix preset-hez beírod a nevet, majd Save.
    Vagy ott az Ac3Filter könyvtárában az ac3filter_reg_presets.reg állomány, ami a Preset-tek visszaállítására alkalmas (Dupla klikk rá, majd gen, hozzáadod a regisztrációs adatbázishoz).
  • gyűjtő
    #19
    Hello Dj Faustus!

    A korábbi bejegyzésem 2-es pontja (az alábbi) tárgytalan. A codec honlapján megtaláltam az információkat.

    "2./ Az AC3Filter hangolásával kapcsolatban hol találok valami leírást, demo-t vagy Tutorial-t ?"
  • gyűjtő
    #18
    Hello Dj Faustus!

    Két kérdésem van az AC3Filter beállításával:

    1./ A codec hangolása közben a "Szűrő tulajdonságai" ablak Mixer menüpontjában látható Matrix ablakban 2 szöveges opció volt látható:
    az egyik "Swap left and right..." felirat,
    a másikat nem tudom megadni, mert véletlenül letöröltem a Delete gombbal.
    Hogyan lehetne visszaállítani? Szabad szövegbeírásra van lehetőség?

    2./ Az AC3Filter hangolásával kapcsolatban hol találok valami leírást, demo-t vagy Tutorial-t ?

    Segítséged előre is megköszönöm.
  • Jaffa 2843
    #17
    hali!

    valaki meg tudja mondani nekem hogyan lehet a hangerőt feljebb állitani a 2. hangsávon is? (avi, dual audio, és a második hangsávon nem állitja át a hangerőt :S )
  • WiZZ
    #16
    hello
    nem nagyon értek a dolgohoz, úgyhogy jól jönne a segítség és nem tudtam hova írjak
    ha van egy dvd filmem a gépen dolby hanggal,akkor hogyan tudom/melyik progival a hangot úgy dekódolni,hogy minden asztali dvd-lejátszó lejátssza hanggal együtt?
    mert volt már olyan, hogy a kiírt dvd-nek nem volt hangja,mert a lejátszóban nem volt enkóder...
    plz help, köszi
  • BaliBoy
    #15
    mkvmerge. Kiszeded a képet majd muxingolod. A kapott mkv-t átnevezed ac3-nak.
  • hispan2
    #14
    Van ötlet arra, hogy mivel tudom leszedni az 5.1-es ac3 hangsávot mkv videóról? (persze ac3-at kapva...)
  • Dj Faustus #13
    1. Mozogni csak akkor fognak a "kivezérlésjelzők", ha lejátszóprogramból varázslod elő (például: C:\WINDOWS\system32\dllcache\mplayer2.exe esetén: lejátszás közben jobb klikk a lejátszón/Tulajdonságok menüpont/Speciális fül/AC3Filter listapontot kiválasztva Tulajdonságok gomb megnyomása) az AC3Filtert. Ha csak simán a Start menű/Programok/Ac3filter/AC3Filter Config menüponttal hívod be, természetesen nem fog mozogni (lásd: #8), de be tudod állítani a többcsatornás üzemmódot (bár sztereó forrásból csak ál-5.1-et/4.1-et/stb... kaphatsz, valódit nem).
    Az [url=http://href.hu/x/1laf]alábbi képen láthatod, hogy a bal oldali AC3Filter ablakot lejátszóból hoztam elő, a jobb oldalit a Start menüből.
    2. Amikor feltelepítetted a Windowst, automatikusan feltelepült hozzá az MP3 decoder is, amit az összes Directshow rendszerű lejátszó (Windows Media Player, BSPlayer, stb...) használ.
    Amikor rátelepítetted az AC3Filtert, az újonnan feltelepített kódeknek kisebb prioritása lett mint a réginek, így nem azt használja.

    2. Esetleg próbálkozz meg az MP3 codec eltávolításával (Start/Beállítások/Vezérlőpult/Hangok és audioeszközök/Hardver fül/Audiokódekek/Tulajdonságok fül), ha az AC3Filter beállítása után nem hallod többcsatornásan a hangot, illetve az AC3Filter lejátszóból való elővarázslása esetén nem látsz "mozgó kivezérlésjelzőket".
  • GyimiGábor
    #12
    Ja és most 2.1-em van és 4.1-es lesz és nem tervezek 5.1-et.
  • GyimiGábor
    #11
    Siettem és nem írtam le részletesen.

    Mielőtt újra lett volna telepítve a gép, zenehalgatás és dvd filmnézés közben "ugráltak" ezek a sávok:

    valahogy így:

    amit most egyáltalán nem csinál és minden egyes hangfal hangerelyét lehetett szabályozni.
    Most akármelyik ilyet:

    ...
    húzgálom semmit nem csinál.
  • Dj Faustus #10
    "azok a sávok nem ugrálnak amikor zenét hallgatok"
    Melyik sávok? Milyen zenénél?
    Normál MP3 esetében (ami vagy sztereó, vagy monó) nem is kell ugrálnia - hisz azt elvileg más kódek (vagy program - például Winamp, Foobar2000) dolgozza fel, másrészt abból 5.1-es hangot nem fogsz kapni (csak ál 5.1-et, vagyis surroundot) - de ahhoz például Winamp esetén plugin kell.
  • GyimiGábor
    #9
    Kössz de nem érzékeli a hangot.
    (vagyis azok a sávok nem ugrálnak amikor zenét hallgatok)
    Most mit tegyek???
  • Dj Faustus #8
    Ez az eszköz csak OFFLINE filter konfigurációra szolgál. Ez azt jelenti, hogy nem fogod látni a jelenlegi lejátszó alkalmazások aktivitását, és a konfigurációs beállítások nem fognak alkalmazódni. Szükséges a lejátszó újraindítása a változások életbeléptetéséhez.

    Szóval miután elvégezted a beállításokat, az éppen futó lejátszóprogramot zárd be, majd indítsd újra.
  • GyimiGábor
    #7
    Hello

    Az AC3 elindítás után a következőt írja ki:

    Ez mit jelent és mit kell csinálni
  • hetfield1887
    #6
    nm
  • LEADER
    #5
    köszönöm!
  • hetfield1887
    #4
    cuttermaran
  • LEADER
    #3
    Üdv!

    ac3-as hangot szeretnék megvágni, tud valaki egy programot amivel lehetséges?
  • Laalee
    #2
    a free.supergamez.hu ftp n fent van az ac3 codec
  • krizso
    #1
    Sziasztok!
    Van egy kis problémám. Van egy avi file-om, ami valószínuleg DVD-rol lett rip-elve. Le akarom játszani, de nincs hang. A könyvtár nevében amiben az avi-m van, van valami jelölés: AC3. Gondolom ez a codec, felhangosítható a film. Nézegettem egy két ilyen oldalt, letöltöttem egy két progit, de nem igazán oldották meg a problémát. Mindegyik valami párbeszédablakot rakott elém, amiben ac3-ba tudok kódolni meg vissza, de ez nem az ami nekem kell. Szóval, ha meg tudjátok pontosan mondani, mi az ami jó, vagy az emilemre, el tudnátok küldeni a codec-et, megköszönném.

    Elore is koszi a segítséget