17
pIII hűtés
  • Borg
    #17
    Át kell dugnod a 3pines csatlakozoját egy normál tápkábelre, és azon megcserélni a 2 eret, és máris 12 helyett 5V...csak épp nincs ford szám szabályozásod.
  • netrunner
    #16
    Az kizárt dolog, hogy akkora, legyen. Láttam a képét a mistral weblapján, és az orig. 1ghz-hez járó hűtőborda, akkora kb. mint egy Globalwin wbk hűtője. Bár lehet én tévedek :)

    És hogy lehet lejjebb állítani egy ilyennek a feszültségét? És ha lejjebb állítom az elég egy pIII 1ghz-re?
  • Borg
    #15
    FOP38 ugyanolyan széles mint a gyári borda, nekem is az van. Én mondjuk visszavettem 5V-ra, igy a nagy borda miatt még hűt is rendesen, és a hangját sem hallani. (meghát ugye ez nem AMD, hogy FOP38-ruszki-rakéta-üzemmódban kelljen rá még tuningolva sem)
  • netrunner
    #14
    Nna sziasztok! most az a gondom volna, hogy a gyárilag mellékelt hűtő bordája túl széles és nem fér el a házamban... :(
    úgyhogy új hűtőt kéne venni, de nem tudom milyet.. szerintetek milyen hűtő volna jó egy pIII 1ghz-re? (aminek nincs széles hűtőbordája) Én első körben egy Globalwin fop38-asra gondoltam, de arról sokan mondták, hogy hangos, szóval nem tudom milyen lenne jó rá.. tudtok tippeket adni?
  • Bilux
    #13
    Net ugyehogy!!!! :)))
    Szívesen!
  • netrunner
    #12
    NNa meg is van :)
    Az eredmény tényleg látványos, tunningolás mellett is (most 1.12Ghz-n járatom) a hőmérséklet még nem haladta meg a 45 °C-t átlagban meg 35-36 °C-n van. :)
  • netrunner
    #11
    Kössz mindenkinek a tanácsokat. Azthiszem akkor hozzá is látok a műtétnek :)
  • Bilux
    #10
    Nemtom hogy most miről beszélsz,de én arról,hogysok igényes hűtő alján van egy védő fóli ami megvédi a "tükör" simára polírozott érintkező felületet...
  • Bilux
    #7
    Egyébként az azért volt ott /remélám hogy márcsak volt/ hogy megvédje a karcolásoktól a hűtőt..
  • Bilux
    #6
    Bazze már megbocsáss!!!
    Hogy lehetsz ilyen láma...hjajj bocsi..
    Szal azt a gumit VEDD le de gyorsan ha nem akarod megsütizni a ropit...:))
  • Dikkma
    #5
    Az a gumeszerű réteg nem kell oda. Szedd le, bár nem lesz könnyű. Visszarakáskor meg óvd ám a magot! Nekem már le van repedve egy kicsi... :(
  • netrunner
    #3
    Kentem rá szilikonpasztát, eleve mikor beinstalláltam a cuccot, de csak nagyon vekony rétegben kentem a magra (azt mondták a Mistral-ban hogy csak nagyon vékonyan kell átkenni vele).

    És még valamit nem értek (lehet ez a gond). Van valami gumiszerű réteg a hűtőn, pont ott ahol a hűtő a maggal érintkezik. Az mire jó, vagy mire kell oda?
  • Efreet
    #2
    jó a gyári hűtés (nekem is az van), de szedd le, és kend át rendesen pasztával... közel 20 fokot esik a hőmérő. nekem az átlag 65 fokról 48ra vitte le a csúcsrajáratott procit. (pedig "csak" egy 450-es PIII.
  • netrunner
    #1
    Csasztok, most vettem nem régiben dobozos kiszerelésben egy PIII 1Ghz-t. Rendben működik, úgy ahogy kell, csak a hőmérsékletével nem vagyok nyugodt. Átlag 50 Celsiust mutat, legszélsőségesebb esetben pedig eléri a 60-at. Ez önmagában még nem katasztrófa, hiszen nem fagy le de a hűtés ami rajta van gyári! Tehát a obozos kiszereléshez mellékelték, pedig nem tűnik egy szar hűtőnek. Pl. iszonyatos hűtőbordamétete miatt új gépházat kell majd vennem. SZóval nem tudom gyári hűtés mellett ennyit kéne e mutatnia, és ha nem akkor ez hosszútávon mennyit árt a processzornak?