25
  • shabba
    #25
    Ok Joe. Egyszerre írtunk. Így már visszavonom a szakértőt.
  • shabba
    #24
    Pl. Asus TUA266 ebben aladdin van vagy Asus CUV266 ez meg Viás. De más alaplagyártóknak is van ilyen terméke. A CUV266 legalább 1.5-2 hónapja kapható Magyarországon is pl. As**ct-nél. Tervezőasztalon február környékén voltak és csak egy hónappal később jöttek ki mint az AMD-s chipszetek.

    Be kell ismerni mégis csak 'Jóska bácsinak' volt igaza, annak ellenére hogy te vagy a "szakértő".
  • Joe
    #23
    Bocsi mindekitől, valóban van PIII-ra DDR, nekem ez eddig kiesett. PVI-re viszont még tényleg nincsen.
  • Joe
    #21
    shabba, ezek még nincsenek a piacon, csak a tervező asztalon. Nem létező hardwaret nem lehet megvenni...
  • shabba
    #20
    Fel kell hogy homályosítsalak létezik Via Pro 266 és Aladdin Pro 5 chipset is ami lehetővé teszi a DDR használatát Intel platformon is a socket370-re. Ez nem csak az AMD privilégiuma. Ezek szerint 'Jóska bácsi' okosabb volt nállad és az eladónál is. Képzelhetem milyen ábrázatot vághatott amikor kijött a boltból. "Na ide se jövök többet." gondolhatta teljesen jogosan magában. Szerintem olvasgass még egy kis SG-t és HwSw-t mert rád fér még egy kis okosodás.
  • kowajano
    #19
    eh ez nem semmi
  • Joe
    #18
    A PC egyik óriási előnye (volt) a kompatibilítás. Ez részben elveszett, mert nincsen közös chipset platform, tehát az Intel és AMD procik nem mennek bele azonos alaplapba. (Az Intel procik ráadásul cégen belül sem kompatibilisek)
    Gondoljátok, hogy a PC-t egyáltalán el lehetne adni, ha még a bővítő kártyák is gyártó függőek lennének?
    A napokban voltam tanuja: a sorban előttem álló "Jóska bácsi" megpróbált DDR RAM-os alaplapot venni 900-as Celeronhoz. Kb. 10 percbe tellett, amíg szerencsétlen eladó elmagyarázta neki, hogy az nem megy. (Szerintetek hogy fog reagálni majd, amikor beszaggatnak neki a programok a Celeronon?)

    Mi lenne, ha a kártyáknál is figyelni kellene, hogy mibe is szánták? Minden másodikat visszavinnének a "Józsi bácsik".
  • Coine
    #17
    Nha !
    Örüljünk, hogy1 projekt lesz és nem 2 változat, 2 plattform. jó ez így, hogy közösen dolgoznak.

  • shabba
    #12
    Szerintem elég komoly szövegértelmezési problémád lehet. "A hypertransport vált vált a 3GIO szabvány részéve. Az AMD lett tagja az Arapahoe Working Group konzorciumnak." Szerintem olvasd el mégegyszer és rájösz ki ment kihez és ki teremti a szabvány. Már csak a pontosítás kedvéért. nehogymár a befőtt tegye el a nagymamát.

    Intel and AMD rulez. Mert az nekünk is jó.
  • Coine
    #11
    Ezeken még az se...

  • Dikkma
    #6
    Ezt mondtam abban a cikkben, ami az i/o háborúról íródott.
    Azért poén lett volna, ha mondjuk Athlon 4-hez más GF4 kellett volna, mint P5-höz :D
    Egyébként a procik piacán megy tovább a harc! --> óccsó lesz a prockó
  • KBB
    #5
    Hát, lehet, hogy lesz belőle valami, de szerintem csak további jogi vitákat fog eredményezni, talán még jobban visszavetve ezzel a két cég dinamikus fejlődését. Tudti nem lesz minden, oké, nem mintha vészmadárkodni akarnék, de mindig van akinek nem tetszik a másik...

    by kbb