1651
Szerintetek szenved a metál / rock zene itt Magyarországon ???
  • Coine
    #424
    Sztem vhogy nagyon halk volt szegény Araya mikrofonja, alig lehetett hallani az "énekhangot" :)
  • Efreet
    #423
    én is néztem a hivatalos oldalt... és az új albumos turnén (még?) nem szerepel Magyaro... majd meglássuk.
  • artschi
    #422
    Az In Flames ugyan mondta, hogy ősszel visszajönnek az új turnéval, csak az a gáz, hogy hozzánk legközelebb Bécsben játszanak okt. 26-án, viszont az előtte és utána lévő napok is foglaltak, szóval nemtom mikor játszanak nálunk megint...
  • artschi
    #421
    Mellényomtam.
    Szóval, a közepe-vége felé lett gáz, de ez a pogózókat nem igazán zavarta szerintem :), én hátul álltam pár emberrel, ott sajna lehetett hallani a torzulást.
    Viszont elmennék mégegyszer, bármilyen idő is lenne, még a hangosítás se lenne gáz. :))
  • artschi
    #420
    Az elején elég jó volt a hangosítás, de a közepe-vége felé szinte egybefolyt az egész, meg torz volt. De még í
  • Efreet
    #419
    artschi: te bennvoltál 2 napon is - hangosítás rendben volt legalább a Slayeren?
    látjátok? az esöistenek kegyesek voltak az InFlames-el :)
  • artschi
    #418
    Na, nekem még mindig zúg a fülem a Slayer után.
    Ezek a srácok nem fikáznak, csak zúznak.
    Az eső már az elején elkezdett szakadni, szintén ronggyá áztam. :)
    A gond az elejével volt, mert a Slayer-nek 3-ra kellett volna jönnie, és 4-re futottak be, majd. kb. fél 6- háromnegyed 6 tájban kezdték behangolni a cuccot, amivel 1/4 7-kor végeztek, ekkor mehettek be az emberek.
    Iszonyatmegadurvasúlyosbrutál koncertet nyomtak, még hátul is pörögtünk, mint az állat. :))

    Szóval, elég jó volt ez a Summer Rocks, most már csak 1 koncertet várok nagyon, az pedig a DREAM THEATER jún. 29-én. Na meg a Szigetet. :)
  • Coine
    #417
    Jah és kihatyam, h. a közepén elkezdett SZAKADNI az eső és telj. eláztunk, de pont akkor esett az eső, amikor ment a Raining Blood is, piros reflektorfényekkel...........HATALMAS érzés volt
  • Coine
    #416
    Szóval.

    Kezdjük azzal, hogy mindösszesen 2 óra késéssel 6kor engedték be a tömeget (4kor lett volna kapunyitás), ennek következtében kicsit elszabadultak az indulatok (nem is akarom elképzelni mi lett volna ha lefújják a cuccot...), de verekedés meg hasonló nem történt, csak be és visszaszólások voltak

    6 körül bezúdultunk, barátom nem tudta behozni a fényképgépét, mert telj. motozás volt, ezért el kellett rejtenie a bozútban vhol :DD (konci után, persze megvolt).

    Indított a debreceni SZEG banda.
    NEm voltam tőllük elájulva, elég primitív volt a zenéjük, semmi gitárszóló, csak durva riffelések, amiket még én is eljátszok.
    Nagy poén volt, amikor játszottak és hátulról befigyelt Hannemann mester (Slayer gitáros) és vigyorogva integetett nekünk, mi meg "visszaőrjöngtünk" neki. :D
    Mielőtt lementek bedobáltak 1 csomó kazettát, pengetőket és a 2 dobverőt.
    A hangzás még leég jó volt nem is értem, h. sikerült a végére elb@szni, de erről, majd később.
    Lement a SZEG, jött a Cadaveres de Tortugas, akikben kellemesen csalódtam, sztem ők voltak a 3 közül a legjobb előbanda.
    Kicsit idegesítő volt, h. minden bandaváltás után 10-20 perces hangolás következett, elég amatőr volt sztem...
    CDT szőke gitárosa kicsit érzelgett, h. ezzel, h. a Slayer előbandája lehetnek 1 nagy álmuk teljesült (mondjuk ezt el is hiszem).
    Lenyomták a cuccukat, nagyon kellemes volt.
    Sajnos ők nem dobtak semmi a közönségbe.
    Jött a Blind Myself, akik nekem annyira nem jöttek be, igaz előttem sok BM rajongó volt, akik minden sorukat velük üvöltötték, sőt volt 1 srác aki elkérte a mikrofont és ő mondta be a szöveget (ott állt előttem).
    Amúgy ekkor már elég nagy pogó ment a BM-re. Komoly volt, amikor az énekes stédzs dájvingolt 1párat a tömegbe, qrva jó volt

    Ekkor kisebb késéssel (15-20 perc) 9 után már sötétben megérkezett a NAGY Slayer, a brutalítás főpapjai. (ez nagyon tetszett a bekiabálások közül )

    Most nemtom a számcímeket, de elég oldschool volt, sok sok régi számmal, napersze ott voltak ez elengedhetetlen kötelező számok.
    Na ekkor jött, hogy akkora pogó volt, hogy sikeresen elszakadtam a korláttól, amit 1 kézzel idáig sikerült fognom és bekerültem a zúzdába, vagyis a legszélére.
    Mert ugye úgy van :
    -színpad
    -első 2-3 sor, aki nem zúz annyira
    -utánnok a banger pokol :)
    Namármost én nagyon a határon voltam és soxor bekerültem a zúzdába, ami elégggggé komoly volt még ma is látszanak a külsérelmi nyomok :)
    Amúgy sok ájulásközeli fejet is láttam a zúzdában, sőt még lányok is voltak, ezen full meglepődtem .
    Araya (énekes-basszgitáros) többször is megdícsért minket és a végn azt mondta : "Thanks for comin', see you very soon!", ezzel leléptek.
    Pengetők berepültek, dobverők sajna nem :(
    A Slayer hangzása el volt cseszve, szegény Araya üvöltött, mint az állat és így is alig lehetett hallani az énekhangot, de mi segítettünk neki, szal 1ütt üvöltöttük a cuccokat végig.

    RÖVIDEN most ennyi, a Slayer megint megmutatta ki az úr a háznál.
    Jöttek, láttak, öltek, mentek tovább

    Már nagyon várom a "See you very soon!" betartását tisztelt Tom Araya !
  • Coine
    #415
    mindjá.
    akartam tegnap este is, de beájultam az ágyba :)
  • Efreet
    #414
    Coine: beszámolóóóóót :)
  • Hangianix
    #413
    Jo nektek, en a Tankcsapdan voltam 1-en, mint 7 eve mindig es ritka sz@r volt. Vagy csak oregszem es nehezen megy az ugralas a duhongoben... ;)
  • Coine
    #412
    Én is megyek ma Slayeren a húsdarálóba...acélos bakancs...fáslizott térdek és zúzás (nem találtam meg a térdvédőt )
  • Efreet
    #411
    ahogy én fentröl néztem, mindenki lent volt az In Flames-en... még Ten-ék is kijöttek sörözni :)

    tetszett még a harmadik szám elött az In Flames... "és most egy kis atlétika a közönségnek" aztán belötték a reflektorokat, és az egész alsó rész egyszerre ugrált :)) nagy látvány volt.
  • artschi
    #410
    Akkor lássuk az véleményemet:
    Elöljáróban csak annyit, hogy szerintem egész végig a hangosítás elég xar volt, nemtom mért vannak süket hangmérnökeink, hogy ilyen baromi hangosra kell venni azt a cuccot, ami megfelelő beállítás mellett iszonyat jól dörrenne meg...
    A másik dolog, hogy az előzenekarok koncertjein szerintem elég kevés emberke volt - talán kevesebb is mint tavaly - és csak a végére lettünk sokan.

    Dying Wish - sajna nem ismerem őket annyira, nem játszottak rosszul, az Apocalyptica egy érdekes meglepetés volt, teccett.
    Dead Soul Tribe - az ex-Psychotic Waltz énekes Buddy Lucky - itt már más néven volt, legalábbis más néven írta alá a Summer Rocks belépőmet - és bandája nagyon tuti zenét nyomott, az albumukat ismerem (megvan mp3-ban), az is elég jó. A végére sajnos csak 2 v. 3 Psycho-számot nyomtak. Hát igen, az tényleg gáz volt, hogy minden szám után a beállítással küszködtek, de azért frankón játszottak. Még az In Flames-en is ott voltak, ha jól láttam .
    Borknagar - hát Vintersorgék is igen profi muzsikusok, az tény, Vintersorgnak is jó hangja van, csak az volt a gáz, hogy a régi számoknál a srác hangja néha elcsuklott. A Colossus-ra tomboltam egy hatalmasat.
    Ten - dallamos rockot játszottak elég jól, kár, hogy nem volt annyi érdeklődő ember. Egyébként a hangosítás talán náluk volt a legjobb.
    In Flames - estére végre ért valamit a világítás, hál' istennek, a füst is elég klassz volt. Az első számnál volt a legjobb a hangzás, utána megint elk**ta a hangmérnök.... Sajna csak 1 órát játszottak, de amit játszottak, arra állat módon pörögtünk. . Igen, megígérték, hogy az új albummal eljönnek, azt hiszem, nem fogom kihagyni . Vicces volt, hogy az énekes azt mondta, hogy még játszanak 3 számot, aztán mennek bulizni, de ne felejtsük el, hogy holnap Slayer . Nálam az Ordinary Story - Pinball Map párosítás jött be a végére, de a többi számra is zúztunk.
    Összességén egy jó szombat volt, dedikálással, normális emberkékkel. A süket hangmérnököket meg nem ártana végre lecserélni...
  • Efreet
    #409
    ja kérem, aki bemegy a húsdarálóba :o) onnan milyen volt?
  • artschi
    #408
    Jó reggelt! Nem fáj a nyakatok? :) Az enyém baromira :)
  • Efreet
    #407
    jóvanna, éjjel 1kor ne várj tölem nagy cikket :)

    Dying Wish - kellemes volt, játszottak 1 kis Apocalypticat is, jól szóltak. aztán ök is jöttek le a közönségbe szórakozni, ahogy minden elözenekar :)
    Dead Soul Tribe - nem koncertre való zene. végig görcsöltek a hangosítással, hangolással (tényleg nem volt jó), egyébként a hangulat elkezdett felpörögni :) - és mindemellett jó zene.
    Borknagar - hát igen. Vintersorg profi, nagyon jó muzsikát csináltak, látszott, hogy a közönség egyik kedvencei. a hangosítás itt se volt profi, de a hangulat már nagyon jó volt. - egy ilyen énekhang... élöben hallani...
    Ten - felejthetö. nem a mai napra való zene. (itt pihente mindenki ki a Borknagar 'fáradalmait')
    In Flames - már sötétben, világítással, füsttel, sajnos épphogy csak 1 órában. (a hangosítás itt se szerepelt jól, az énekhang sukkzolt, meg gerjedt is sajnos valahány gitár a 3ból :) ) de a hangulat nagy volt, jó volt nézni az egész közönséget, ahogy egyszerre ugrál :)) plusz egy ígéret tölük, hogy októberben jönnek újra az új albummal, és ott többet játszanak. sajnos a rengeteg hangolás miatt szépen csúszott mindenki.

    olyan 2-3000 ember volt max, akkora póló és pulcsikiállítás volt :)) plusz nagy poszter és pólódedikálgatás... jó hangulat volt, semmi balhé.
  • Coine
    #406
    ennyi a jell. ? :D
    kicsit lehetne bővebben is, majd ha felébredtél :)
  • Efreet
    #405
    egynek jó volt. Vintersorg hangja élöben über.
  • Coine
    #404
    Pedig én megpróbálok odakerülni, acélos bakancsban megyek térdvédővel
  • artschi
    #403
    A Slayer-nél vigyázni kell a pogóval az első sorokban. Egy ismerősöm volt a Divine-turnés Slayer-koncin, aztán másnap a mellkasán egy frankó cipőnyom látszott...
    Szóval csak óvatosan!
  • Coine
    #402
    én meg, majd a vasárnapról mesélek...ha nem az intenzív osztályon leszek
  • Efreet
    #401
    szombatról perszehogy fogok mesélni... milyenmár a kapunyitás 1400.. estig ki fogok pusztulni
  • Coine
    #399
    Megy vki teljes hétvégére ?

    Kérek mindenkit, majd számoljon be az "élményeiről" !
  • artschi
    #398
    Jó ok, csak nekem még a Szeg új fellépő volt.
    Na, viszont a hétvégi buli a lényeg!!
  • Efreet
    #397
    artschi: tudom kik játszanak.. arról volt szó, hogy nincs aznap egyetlen nemzetközi nagy név a Slayer mellé
  • artschi
    #396
    A Blind Myself a CDT és a Szeg játszik a Slayer előtt.
    MÁR CSAK 2 NAP ÉS AAAAAAAAAAAARRRRRRRRGGGGGGGHHHHHHHH!!!!!!!!
  • Coine
    #395
    nekem 8, mert bármi lesz én Slayerre megyek gyilkolni, de megyek kapunyitásra, kíváncsi vagyok a többi zenére is...
  • Efreet
    #394
    spec. a Tortugas nemrossz, és a BlindMyselftöl is hallottam már pár muzsikát. ilyen szempontból a második nap a nyerö, viszont ott egy igazán világhírü nagy név sincs.
  • Coine
    #393
    hát elég szomorú :(
  • Efreet
    #392
    van 1 olyan sejtésem, hogy van egy anyagi keret minden napra, és a Slayer mellé nehezen fér el bárki...
  • Coine
    #391
    Én nem, de 1 haverom igen.

    Amúgy a Slayer előtt már 3 magyar banda lesz :
    CDT , SZEG, Blind Myself
    megmondom őszintén ez nekem nem jön be, bár majd kiderül, de a többi naphoz képest ez 0, vagy nem tudnak 1 rohadt nemzetközi bandát a Slayer elé benyomni... :((
  • Garrett
    #390
    a hegyaljára jön valaki?
  • Efreet
    #388
    nehogymá' ne legyen mindenhol fenn... vasárnap óta kinn van :) éééés nagggggyon áááállatjó :) (ha ad valaki ftp-t, oda felpakolom)

    a középsö napra én is megyek sumerox-ra... InFlames, Borknagar...
  • artschi
    #386
    Már csak 1 hét, és kezdődik a SUMMER ROCKS!
    Ne tűnjön már el ez a topic a süllyesztőben!
    Vki lécci dobja már fel vhová az új Nightwish-albumot pls!!!
  • Coine
    #385
    Metal Hammer Színpad

    Gamma Ray (jul. 31)
    Savatage (aug. 5)
    Edguy (aug. 1)
    Blaze (aug. 6)
    Doro (aug. 6)
    Amorphis
    Kreator

    Nagyszínpad

    Pulp
    Muse
    The Cure
    HIM (aug. 1)
    Nightwish (aug. 5)
    Die Toten Hosen (aug. 4)
    Transglobal Underground
    The Gathering (aug. 5)
    The 69 Eyes (aug. 6)
    Savatage (aug. 5)
    Sergent Garcia
    Mambo Kurt
    Stereo MCs
    Herbalizer
    Kosheen
  • Garrett
    #384
    kössz! nekem is nagyon bejön... kezdek hajnalni a metal zene fele??
  • artschi
    #383
    www.diaksziget.com
    ezt is érdemes megnézni
  • Efreet
    #380
    zakika: meg fogsz lepödni... ami hivatalos eddig van, azt a www.sziget.hu-n megtalálod :)